بی میلی جنسی در زنان | دلایل و درمان بی میلی زنان چیست ؟

بی میلی جنسی یکی از رایج‌ترین اختلالات جنسی بین خانم‌هاست. بی میلی زنان در رابطه جنسی از مسائل مهمی است که مانند زود انزالی مردان روابط جنسی بین زوجین را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. مطالعات نشان داده که یک سوم زنان از اختلال بی میلی جنسی رنج می‌برند. دلایلی که سبب بروز این اختلال در زنان می‌شود مجموعه‌ای از مشکلات روانی و فیزیکی را شامل می‌شود. در نتیجه این اختلال تنها با دارو درمانی برطرف نمی‌شود. با آگاهی از دلایل بی میلی جنسی در زنان و کمک گرفتن از یک فرد متخصص می‌توانید این مساله را درمان کنید و کیفیت رابطه زناشویی خود را ارتقا دهید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید. 

بی میلی جنسی در زنان

بی میلی جنسی در خانم‌ها از مشکلاتی است که در صورت عدم پیگیری می‌تواند مشکلات جبران ناپذیری را برای زندگی مشترک به وجود آورد. بسیاری از قهرها و جدایی‌هایی که بین زوجین اتفاق می‌افتد به علت عدم رضایت جنسی است. زنانی که به رابطه جنسی بی‌میل باشند به مدت شش ماه مداوم به شروع رابطه جنسی تمایل نشان نمی‌دهند.

زنانی که از نظر جنسی بی‌میل هستند در 75 تا 100 درصد مواقع خیال پردازی‌های جنسی و شهوت انگیز را تجربه نکرده‌اند. این زنان با دیدن، شنیدن، لمس کردن و بوییدن تحریک نمی‌شوند.

علائم بی میلی جنسی در زنان

زنانی که به مسائل جنسی بی میل هستند خیال پردازی‌های جنسی و شهوانی ندارند. این زنان فعالیت جنسی را شروع نکرده و همچنین اقدامات همسر برای شروع کردن فعالیت جنسی را نمی‌پذیرند. جالب است بدانید این زنان در طول رابطه جنسی هم به اندازه کافی لذت نمی‌برند. این زنان به نشانه‌های جنسی بیرونی و درونی مانند نشانه‌های کلامی و دیداری به اندازه کافی واکنش نشان نمی‌دهند.

دلایل بروز بی میلی جنسی در زنان

بی میلی جنسی در زنان به عوامل مختلفی بستگی دارد. فقدان یا صدمه به هر کدام از این عوامل می‌تواند میل جنسی خانم‌ها را کاهش دهد. در واقع بهتر است بگوییم که مشکلات جنسی با یک عامل بوجود نمی‌آیند. در ادامه به بررسی دلایل فقدان میل جنسی در زنان می‌پردازیم.

1. مشکلات جنسی در آقایان

مشکلات جنسی‌ای که مردان دارند (زودانزالی، نغوظ و…) در رابطه جنسی منجر به بی‌میلی زنان برای برقراری رابطه جنسی می‌شود. مردانی که از این مشکل‌ها رنج می‌برند توانایی و مهارت لازم برای برقراری یک رابطه جنسی خوب را ندارند. این مردان نمی‌توانند همسر خود را ارضا کنند و همسرشان نمی‌تواند ارگاسم را تجربه نماید. در نتیجه این زنان دچار بی میلی جنسی می‌شوند.

2. عدم برقراری رابطه صمیمانه با همسر

یکی از دلایلی که به بی‌میلی جنسی منجر می‌شود این است که زن و شوهر با همدیگر رابطه صمیمانه ندارند. اینکه هر کدام از طرفین ضعف کلامی، چشمی و لمسی داشته باشند و یا وجود اختلافات زناشویی میان آن‌ها می‌تواند منجر به بی‌میلی جنسی در زنان شود. در چنین مواردی زن دیرتر از مرد به انزال می‌رسد و زن نمی‌تواند ارگاسم را در رابطه تجربه کند. همین سبب می‌شود که با گذر زمان نسبت به رابطه بی میل شود.

3. خودپنداره منفی از بدن خود

در بعضی از زنان نداشتن اعتماد به نفس کافی باعث می‌شود خود را در رابطه جنسی فعال نبینند. این زنان گمان می‌کنند از نظر جسمانی برای همسرشان جذاب نیستند در نتیجه نمی‌توانند آن‌ها را ارضا کنند. همین امر سبب بی میلی زنان به رابطه جنسی می‌شود.

4. سابقه بیماری‌های روانی

یکی از دلایل بی میلی زنان به رابطه جنسی می‌تواند به جنبه‌های روانی برگردد. سابقه سوءاستفاده هیجانی و جنسی می‌تواند سبب بی‌میلی زنان به رابطه جنسی شود. همچنین ابتلا به بیماری‌های روانی مانند افسردگی و اضطراب می‌تواند منجر به بی‌میلی زنان در رابطه جنسی شود. ترس از بارداری یا شنیده شدن صدا در حین رابطه جنسی از دیگر دلایل بی‌میلی جنسی زنان است.

5. نگرش منفی به رابطه جنسی

عوامل فرهنگی مختلف موجب می‌شود که زنان نسبت به رابطه جنسی نگاه منفی داشته باشند. ممکن است آن‌ها این کار را گناه و قبیح بدانند و نیازهای جنسی خود را سرکوب کنند. همچنین ممکن است به خاطر شرم و حیا از بیان کردن تمایلات جنسی خود بپرهیزند. این نگرش منفی به رابطه جنسی باعث می‌شود فرد نگاه کردن و خیال پردازی‌های جنسی را گناه بداند. در نتیجه مغز که مهم‌ترین ارگان جنسی بدن است و در رفتار جنسی نفش پررنگی دارد، نسبت به ایجاد رابطه میل کمتری نشان می‌دهد.

6. عوامل فیزیولوژیک

از دیگر عوامل موثر در بی میلی جنسی زنان عوامل فیزیولوژیکی است. در بدن این زنان هورمون تستوسترون کمتر ترشح می‌شود. همچنین بیماری‌هایی مانند سوءتغذیه، تیروئید، دیابت، تنگی عروق و یا استفاده از قرص‌های ضدبارداری، ضد افسردگی، ضد فشار خون و شیردهی نیز می‌تواند به کم شدن میل جنسی زنان منجر شود.

درمان بی میلی جنسی در زنان

با توجه به دلایلی که گفته شد، معمولا بی میلی جنسی زنان می‌تواند با حل اختلافات بین زوجین بهبود یابد. در نتیجه دریافت مشاوره خانواده، حل تعارضات و اختلافات تا حد زیادی در رفع شدن بی‌میلی جنسی در زنان کمک کننده است. درمان شناختی رفتاری بر روی افکار منفی که ممکن است فرد در مورد مسائل جنسی داشته باشد، تاثیر می‌گذارد. در این درمان، افکار منفی از فرد مبتلا به بی میلی جنسی دور خواهد شد. در مواقعی که رابطه جنسی زوجین دچار مشکل می‌شود دریافت مشاوره جنسی از یک متخصص می‌تواند کمک کننده باشد. در نهایت داروهای افزایش تحریک و میل جنسی تا حدودی به زنان کمک می‌کنند تا دوباره میل جنسی خود را پیدا کنند.

سخن آخر

بی میلی جنسی به هردلیلی که باشد نیازمند درمان است. با آگاهی از دلیل آن می‌توان گام موثری در جهت درمان آن برداشت. نکته مهم این است که نباید خودسرانه به مصرف قرص‌های تحریک کننده اقدام کنید. درضمن نباید نسبت به درمان این اختلال اهمال بورزید. ترک یا کاهش روابط جنسی فرد را در آینده با بحران‌های جدی در رابطه زناشویی مواجه می‌کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره تلفنی جنسی از طریق شماره 02166419012 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

چرا زنان بی میلی جنسی می گیرند؟

زنان به طور طبیعی در طول ماه با تغییرات هورمونی که برای‌شان اتفاق می‌افتد، در برخی روزها تمایل کمی به رابطه دارند. اما عوامل زیادی می توانند بر بی میلی زنان در طولانی مدت تاثیر بگذارند که نیاز به بررسی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره