اهمیت زیبایی در ازدواج

اهمیت زیبایی در ازدواج برای هر کس متفاوت است. ازدواج به منزله برعهده گرفتن نقش و مسئولیت‌های مهم در زندگی است که باید با در نظر داشتن معیارهای مهم همراه شود. تدین، اخلاق، مادیات، اصالت خانواده و سلامت جسمی و روحی از جمله معیار‌های مهم انتخاب همسر هستند. اما در کنار این معیارها، باید توجهی به معیار زیبایی نیز داشت، چرا که علاقه به چهره و زیبایی همسر از همان اولین برخورد بر روی رفتار و نگرش‌تان تاثیر دارد. بنابر اینکه هر انسانی به طور ذاتی به زیبایی گرایش دارد، پس می‌توان گفت زیبایی نیز در بین معیارهای مربوط به انتخاب همسر نقش مهمی ایفا می‌کند. در ادامه مقاله به بررسی کامل اهمیت زیبایی در ازدواج می‌پردازیم. برای نتیجه گیری صحیح حتما درباره معیارهای انتخاب همسر مطالعه کنید.

 

اهمیت زیبایی در ازدواج

اگر همسر از زیبایی ظاهر برخوردار باشد و چهره جذاب و دلنشینی داشته باشد، تمامی توجه و افکار طرف مقابل را به خود جلب می‌کند. منظور از زیبایی داشتن چهره‌ای بی عیب و نقص نیست بلکه داشتن حدی از زیبایی است که به دل همسر بنشیند. هر چند ظاهر و زیبایی پس از گذشت مدت زمانی، اهمیت اولیه را ندارد و به تدریج تکراری می‌شود اما با این وجود در مراحل اولیه آشنایی و شروع ازدواج نقش مهمی دارد. برای آشنایی با اهمیت ظاهر در ازدواج کلیک کنید.

 

اهمیت زیبایی در ازدواج | تفاوت دیدگاه زن و مرد در مورد زیبایی

از دیدگاه مرد زیبایی زن در مواردی چون تناسب اندام، زیبایی چهره، طنین دلنواز صدا، عفت و پاکدامنی خلاصه می‌شود. در حالی که زنان زیبایی مرد را در موضوعاتی چون قدرت، غیرت، توانمندی، صدای مردانه، چشم پاکی، قد بلند، هیکل چهار شانه و پرستیژ اجتماعی تعریف می‌کنند.

 

اهمیت به زیبایی در انتخاب همسر از دیدگاه اسلام

اسلام به نوبه خود برای داشتن یک زندگی موفق و ازدواج نتیجه بخش معیارهایی را مد نظر قرار می‌دهد و به جوانان توصیه می‌کند در انتخاب شریک زندگی خود به این معیارها توجه نمایند. معیارهایی چون اصالت خانواده، دینداری، فضیلت‌های اخلاقی، عفت و پاکدامنی از مهم‌ترین این معیارها هستند. در کنار این معیارهای اصلی به زیبایی ظاهری نیز توجه شده است اما در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرد.

 

اهمیت زیبایی مردان

اگر چه زیبایی مرد باعث می‌شود که خانم‌ها به همسر خود گرایش بیشتری داشته باشند و خیانت کمتری اتفاق بیفتد اما نباید تنها معیار ازدواج قرار بگیرد. برخی از دختران در انتخاب همسر تمامی توجه خود را بر زیبایی همسر متمرکز می‌سازند. اما چه بسا مردان خوش چهره‌ای که اخلاق بسیار بدی دارند و با بداخلاقی خود زندگی را به کام همسرشان تلخ می‌کنند. گاهی پیش می‌آید مردان به واسطه چهره و اندام زیبای خود دچار نوعی غرور و خود شیفتگی شوند.

مردان متکبر خود را از تمامی اطرافیان خویش حتی همسر خود برتر و بالاتر می‌بینند و در نتیجه روابط زناشویی آنچنان که باید پیش نمی‌رود و دچار فراز و نشیب‌هایی خواهد شد. برخی دیگر از مردان به دلیل زیبایی خود توسط خانم‌های دیگر مورد پذیرش قرار می‌گیرند و این موضوع زمینه میل به سمت دیگر زنان را فراهم می‌آورد. با توجه به این تفاسیر مشخص می‌شود که زیبایی زیاد مردان می‌تواند دردسرهایی به همراه داشته باشد.

 

اهمیت زیبایی زنان در ازدواج

زیبایی یک قانون و اندازه مشخص ندارد بلکه به سلیقه و علائق افراد بستگی دارد. زیبایی برای زنان یک امتیاز ویژه به حساب می‌آید و باعث می‌شود برای همسرش جذاب به نظر آید. هوش و حواس همسر را به خود جلب نماید و از گرایش همسر به زنان زیبا جلوگیری کند. به ویژه وقتی این زیبایی ظاهری با زیبایی اخلاق و رفتار نیز همراه شود در نگاه همسر، ارزشمندی زیادی می‌یابند.

 

نکات کلیدی در باره معیار زیبایی

_تاثیر زیبایی اندام و چهره در انتخاب همسر قابل انکار نیست اما با این وجود نباید به عنوان معیار اصلی ازدواج قرار بگیرد. این ویژگی باید در سایه معیارهای مهم دیگر مورد اهمیت واقع گردد.

_توجه به زیبایی نباید از حد مجاز و معمول فراتر رود و به مشکل سخت پسندی تبدیل گردد.

_ازدواج نباید مانند گذشته بدون دیدن هم دیگر اتفاق بیفتد. باید در جلسه خواستگاری فرصتی برای دختر و پسر اختصاص داده شود تا چهره یکدیگر را ببیند و ازدواجی کور کورانه نداشته باشند. مشاوره ازدواج کمک زیادی در انتخاب بهتر به زوجین می‌کند. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره قبل از ازدواج کلیک کنید. 

 

میزان رضایت زنان از داشتن همسرانی با چهره زیبا

آمارهای رو به افزایش طلاق و شکایت‌های ارجاع داده شده به دادگاه خانواده اگر چه نه به طور کامل اما تا حد زیادی حاکی از خیانت همسر می‌باشد. زنان معمولا از این موضوع شکایت دارند که همسرانشان به واسطه زیبایی اندام و چهره به آن‌ها خیانت می‌کنند و با خانم‌های دیگر رابطه دارند. پس اهمیت زیبایی در ازدواج می‌تواند برعکس نیز باشد. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج و می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره ازدواج تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس بگیرید.

 

آیا توجه به معیار زیبایی می تواند باعث تداوم زندگی زناشویی شود؟

این موضوع بستگی به شخصیت زن و مرد دارد. یعنی زمانی که این معیار جزء پارامترهای اصلی در انتخاب‌شان باشد، می‌تواند در میزان علاقه و برخورد آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره