تنوع در رابطه زناشویی | چگونه در رابطه تنوع ایجاد کنیم؟

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

ایجاد تنوع در رابطه زناشویی از جمله روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند همواره شور و اشتیاق را در رابطه تان حفظ کنید و اجازه ندهید روزمرگی و یکنواختی بر رضایت زناشویی شما غلبه  پیدا کند چرا که بسیاری از زوجین با گذشت چندین سال از زندگی مشترک احساس می‌کنند رابطه آن‌ها هیچ هیجانی ندارد و حالتی کسالت بار به خود گرفته است. در این شرایط به کار بستن روش‌های جدید برای انجام رابطه زناشویی تا حد زیادی به شما کمک خواهد کرد. ما در ادامه به ارائه راهکارهایی در این زمینه پرداخته‌ایم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تنوع در رابطه زناشویی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره‌جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

اهمیت ایجاد تنوع در رابطه زناشویی

ایجاد تنوع در رابطه یکی از روش‌های مهم برای فراهم کردن هیجان بیشتر در رابطه و ارتقا دادن رضایت زناشویی است. در واقع با گذشت چندین ماه یا چندین سال از شروع زندگی مشترک اغلب زن و شوهرها احساس می‌کنند رابطه شان همانند روزهای اول از شور و اشتیاق برخوردار نیست و همه چیز شکل عادت به خود گرفته است. در این شرایط تجربه روش‌های جدیدی در انجام رابطه جنسی می‌تواند به شما کمک کند تا پیوند عمیق‌تری با یکدیگر برقرار کنید و آتش شوق را میان خود شعله ور نگاه دارید. 

به زوج هایی که مدت هاست در رابطه زناشویی‌شان دچار سردی شده‌اند. توصیه می شود حتما مشاوره جنسی دریافت کنند.

توصیه‌هایی برای ایجاد تنوع در رابطه زناشویی

شما به کمک راهکارهای مختلفی می‌توانید به رابطه زناشویی خود تنوع بدهید اما اگر احساس می‌کنید که با انجام همه این کارها باز هم نمی‌توانید لذت کافی را از رابطه ببرید یا مشکلاتی نظیر عدم تجربه ارگاسم، دیرانزالی و سایر مشکلاتی از این قبیل شما را می‌آزارد می‌توانید از جلسات مشاوره زوجین و سکس تراپی برای حل این مشکلات کمک بگیرید.

1- رابطه فقط به معنای دخول نیست!

برخی افراد به طور کلی رابطه زناشویی را در فرایند دخول خلاصه می‌کنند. این افراد اغلب وقت زیادی برای معاشقه صرف نمی‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که نتوانند از رابطه خود به میزان کافی لذت ببرند. در حالی که متخصصین تاکید می‌کنند داشتن معاشقه طولانی می‌تواند به برانگیختگی هرچه بیشتر زن و مرد کمک نماید و رابطه زناشویی را از کسالت و یکنواختی نجات دهد.

2- همیشه نباید یک نفر پیش قدم باشد

برخی زنان فکر می‌کنند پیش قدم‌شدن برای رابطه همواره باید از سمت مرد اتفاق بیافتد. این در حالی است که بسیاری از مردان علاقه دارند گاهی اوقات همسرشان برای رابطه زناشویی پیش قدم شود. اگر فکر می‌کنید شوهرتان از این کار استقبال نمی‌کند می‌توانید مستقیما در این باره از او سوال بپرسید. در اکثر موارد یک شروع متفاوت از جانب زن می‌تواند شور و اشتیاق خاصی به رابطه‌جنسی ببخشد. اگر هیچ کدام مدتهاست که برای رابطه پیش قدم نمی‌شود حتما به دنبال علت سرد شدن رابطه تان باشید.

3- تنوع در رابطه زناشویی | شما قادرید زمان و مکان را تغییر دهید

اگر شما همیشه در اتاق خواب و در یک ساعت یا روز خاص از هفته به رابطه زناشویی بپردازید؛ طبیعی است که به مرور زمان دچار احساس کسالت و یکنواختی شوید. تلاش کنید کمی از این قانون‌های نانوشته فاصله بگیرید و رابطه را در موقعیت جدیدی تجربه کنید. داشتن رابطه زناشویی هنگام صبح یا حتی در میانه روز یا رفتن به یک هتل هنگام سالگرد ازدواج از جمله پیشنهاداتی است که می‌تواند یک تنوع متفاوت در رابطه زناشویی شما باشد. این قبیل کارها حیات تازه‌ای به زندگی مشترک تان میبخشد.  

4- به سبک جدیدی لباس بپوشید و آرایش کنید

افراد نسبت به لباس‌های مختلف به گونه متفاوتی واکنش نشان می‌دهند. تلاش کنید برای شروع رابطه زناشویی از لباس زیرهای متفاوتی استفاده نمایید و به مرور زمان به این بینش برسید که همسرتان بیشتر به چه سبکی علاقه مند است و چه چیزهایی باعث ایجاد تحریک‌جنسی بیشتر در او می‌شود.

آرایش خود را محدود به مهمانی نکنید. در خانه و برای همسرتان خود را بیارایید. این کار باعث می شود که ذوق همسرتان برای بودن در کنار شما بیشتر و بیشتر شود.

5- پوزیشن‌های‌جنسی متفاوت را تجربه کنید

بسیاری از زوجین همیشه از یک پوزیشن خاص برای رابطه استفاده می‌کنند. این مسئله باعث می‌شود آنچه در طول رابطه اتفاق می‌افتد قابل پیش بینی باشد و در نتیجه هیجان چندانی تجربه نشود. شما می‌توانید از پوزیشن‌های  متفاوت کمک بگیرید و تجربیات متنوعی را برای خود و همسرتان رقم بزنید.

6- تنوع در رابطه زناشویی | همواره پیش بینی پذیر نباشید

همان طور که در مورد قبل اشاره شد یکی از مواردی که باعث می‌شود رابطه زناشویی هیجان خود را از دست بدهد مقوله پیش بینی پذیری است. در واقع اگر همیشه به یک روش خاص عمل کنید به مرور جذابیت خود را از دست می‌دهید. تلاش کنید از روش‌های مختلفی برای ابراز علاقه و نشان دادن تمایل‌جنسی خود به طرف مقابل استفاده کنید. برای مثال شما می‌توانید جملات عاشقانه متفاوتی به کار ببرید و با ایجاد تغییراتی هرچند کوچک در رفتارهای خود همسرتان را غافل گیر نمایید.

7- تظاهر کردن را کنار بگذارید

بسیاری از زوجین در مورد نیازها و خواسته‌های‌جنسی خود با یکدیگر صحبت نمی‌کنند. همین امر باعث می‌شود که گاهی در واکنش‌های خود اغراق کنند یا تظاهر نمایند که به لذت‌جنسی کافی دست یافته‌اند. این در حالی است که تظاهر کردن به مرور زمان تنها باعث سردتر شدن رابطه می‌شود. در نتیجه لازم است در یک فضای امن نیازها و خواسته‌های‌جنسی خود را با دیگری در میان بگذارید و اجازه دهید فرد مقابل نیز آزادانه با شما گفتگو کند.

نکته

بی توجه به تنوع در رابطه باعث می شود که به مرور شما یا همسرتان تمایلتان را به رابطه را از دست بدهید. در چنین شرایطی دیر یا زود متوجه نشانه های دلزدگی زناشویی خواهید شد.

8- از خود سانسوری دست بردارید

خیلی اوقات زمانی تنوع در رابطه نیاز می شود که لذت رابطه از دست رفته باشد. دلیل این مساله نیز خود سانسوری هایی است که برخی زوجین انجام  میدهند. با رها کردن امیال جنسی خود در کنار همسرتان خواهید دید که چقدر می توانید رابطه تان را گرم تر کنید.

9- مدت زمان رابطه را تغییر دهید

معمولا زوج ها بعد از مدتی به روش خاصی همسرشان را ارضا می‌کنند. شاید همسرتان علاقه به ارضا به همان منوال را داشته باشد. اما می توانید بازه های زمانی که روی نقاط مختلف بدنش تمرکز می کنید را تغییر دهید.

برای مثال مدت بیشتری برای نوازش و بوسیدن گردن او اختصاص دهید. یا قبل از برقراری رابطه زناشویی زمان بیشتری را با او صحبت کنید. این دست کارهای ساده موجب تجربه لذت بیشتر در همسرتان خواهد شد.

10- از ابزارها جنسی متنوع استفاده کنید

استفاده از کاندوم های مختلف حس متفاوتی ایجاد می کند. استفاده از این ابزارها با موافقت همسرتان می تواند تجربه ای لذت‌بخش به شما بدهد. همچنین می توانید او را ماساژ دهید. ماساژ علاوه بر رفع خستگی، موجب ایجاد فرصتی برای لمس تمامی نقاط بدن می شود. ماساژ جنسی یکی از محبوب ترین روش ها برای ایجاد تنوع در رابطه زناشویی است.

سخن آخر

زن و مرد در کنار تمام مصائب زندگی، موظف اند نیازهای جنسی یکدیگر را پاسخگو باشند. بنابراین از بین رفتن لذت در رابطه زنگ هشداری برای هر دوی آن ها است. در چنین موقعیتی هم خانم و هم آقا باید به دنبال راهکاری برای ایجاد تنوع در رابطه باشند تا بتوانند شادابی را به رابطه برگردانند. اگر تلاش هایشان نتیجه بخش نبود؛ ناامید نشده و از کمک های متخصصین سکستراپی استفاده کنید. در این خصوص زوج درمانی به شما کمک می کند تا علت مشکل را یافته و راهکارهای موثر به شما خواهد داد.

برای دریافت مشاوره در زمینه تنوع در رابطه زناشویی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره‌جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

 

سوالات متداول

احساس می‌کنم همسرم دیگر میلی به رابطه جنسی با من ندارد چه کار کنم؟

بی میلی جنسی می‌تواند تحت تاثیر عوامل بیولوژیکی و روانشناختی متفاوتی بروز پیدا کند. لازم است در ابتدا برای کشف ریشه مشکل خود از یک روانشناس متخصص در حوزه زوج درمانی کمک بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره