تنوع در رابطه زناشویی | چگونه در رابطه تنوع ایجاد کنیم؟

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

ایجاد تنوع در رابطه زناشویی از جمله روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند همواره شور و اشتیاق را در رابطه تان حفظ کنید و اجازه ندهید روزمرگی و یکنواختی بر رضایت زناشویی شما غلبه  پیدا کند چرا که بسیاری از زوجین با گذشت چندین سال از زندگی مشترک احساس می‌کنند رابطه آن‌ها هیچ هیجانی ندارد و حالتی کسالت بار به خود گرفته است. در این شرایط به کار بستن روش‌های جدید برای انجام رابطه جنسی تا حد زیادی به شما کمک خواهد کرد. ما در ادامه به ارائه راهکارهایی در این زمینه پرداخته‌ایم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

اهمیت ایجاد تنوع در رابطه زناشویی

ایجاد تنوع در رابطه یکی از روش‌های مهم برای فراهم کردن هیجان بیشتر در رابطه و ارتقا دادن رضایت زناشویی است. در واقع با گذشت چندین ماه یا چندین سال از شروع زندگی مشترک اغلب زن و شوهرها احساس می‌کنند رابطه شان همانند روزهای اول از شور و اشتیاق برخوردار نیست و همه چیز شکل عادت به خود گرفته است. در این شرایط تجربه روش‌های جدیدی در انجام رابطه جنسی می‌تواند به شما کمک کند تا پیوند عمیق‌تری با یکدیگر برقرار کنید و آتش شوق را میان خود شعله ور نگاه دارید. 

به زوج هایی که مدت هاست در رابطه زناشویی‌شان دچار سردی شده‌اند. توصیه می شود حتما مشاوره جنسی دریافت کنند.

توصیه‌هایی برای ایجاد تنوع در رابطه زناشویی

شما به کمک راهکارهای مختلفی می‌توانید به رابطه جنسی خود تنوع بدهید اما اگر احساس می‌کنید که با انجام همه این کارها باز هم نمی‌توانید لذت کافی را از رابطه ببرید یا مشکلاتی نظیر عدم تجربه ارگاسم، دیرانزالی و سایر مشکلاتی از این قبیل شما را می‌آزارد می‌توانید از جلسات مشاوره زوجین و سکس تراپی برای حل این مشکلات کمک بگیرید.

1- رابطه جنسی فقط به معنای دخول نیست!

برخی افراد به طور کلی رابطه زناشویی را در فرایند دخول خلاصه می‌کنند. این افراد اغلب وقت زیادی برای معاشقه صرف نمی‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که نتوانند از رابطه خود به میزان کافی لذت ببرند. در حالی که متخصصین تاکید می‌کنند داشتن معاشقه طولانی می‌تواند به برانگیختگی هرچه بیشتر زن و مرد کمک نماید و رابطه جنسی را از کسالت و یکنواختی نجات دهد.

2- همیشه نباید یک نفر پیش قدم باشد

برخی زنان فکر می‌کنند پیش قدم شدن برای رابطه جنسی همواره باید از سمت مرد اتفاق بیافتد. این در حالی است که بسیاری از مردان علاقه دارند گاهی اوقات همسرشان برای رابطه جنسی پیش قدم شود. اگر فکر می‌کنید شوهرتان از این کار استقبال نمی‌کند می‌توانید مستقیما در این باره از او سوال بپرسید. در اکثر موارد یک شروع متفاوت از جانب زن می‌تواند شور و اشتیاق خاصی به رابطه جنسی ببخشد.

3- تنوع در رابطه زناشویی | شما قادرید زمان و مکان را تغییر دهید

اگر شما همیشه در اتاق خواب و در یک ساعت یا روز خاص از هفته به رابطه جنسی بپردازید طبیعی است که به مرور زمان دچار احساس کسالت و یکنواختی شوید. تلاش کنید کمی از این قانون‌های نانوشته فاصله بگیرید و رابطه جنسی را در موقعیت جدیدی تجربه کنید. داشتن رابطه جنسی هنگام صبح یا حتی در میانه روز یا رفتن به یک هتل هنگام سالگرد ازدواج از جمله پیشنهاداتی است که می‌تواند به رابطه جنسی شما حیات تازه‌ای ببخشد.  

4- به سبک جدیدی لباس بپوشید

افراد نسبت به لباس‌های مختلف به گونه متفاوتی واکنش نشان می‌دهند. تلاش کنید برای شروع رابطه جنسی از لباس زیرهای متفاوتی استفاده نمایید و به مرور زمان به این بینش برسید که همسرتان بیشتر به چه سبکی علاقه مند است و چه چیزهایی باعث ایجاد تحریک جنسی بیشتر در او می‌شود.

5- پوزیشن‌های جنسی متفاوت را تجربه کنید

بسیاری از زوجین همیشه از یک پوزیشن جنسی خاص برای رابطه استفاده می‌کنند. این مسئله باعث می‌شود آنچه در طول رابطه اتفاق می‌افتد قابل پیش بینی باشد و در نتیجه هیجان چندانی تجربه نشود. شما می‌توانید از پوزیشن‌های جنسی متفاوت کمک بگیرید و تجربیات متنوعی را برای خود و همسرتان رقم بزنید.

6- تنوع در رابطه زناشویی | همواره پیش بینی پذیر نباشید

همان طور که در مورد قبل اشاره شد یکی از مواردی که باعث می‌شود رابطه جنسی هیجان خود را از دست بدهد مقوله پیش بینی پذیری است. در واقع اگر همیشه به یک روش خاص عمل کنید به مرور جذابیت خود را از دست می‌دهید. تلاش کنید از روش‌های مختلفی برای ابراز علاقه و نشان دادن تمایل جنسی خود به طرف مقابل استفاده کنید. برای مثال شما می‌توانید جملات عاشقانه متفاوتی به کار ببرید و با ایجاد تغییراتی هرچند کوچک در رفتارهای خود همسرتان را غافل گیر نمایید.

7- تظاهر کردن را کنار بگذارید

بسیاری از زوجین در مورد نیازها و خواسته‌های جنسی خود با یکدیگر صحبت نمی‌کنند. همین امر باعث می‌شود که گاهی در واکنش‌های خود اغراق کنند یا تظاهر نمایند که به لذت جنسی کافی دست یافته‌اند. این در حالی است که تظاهر کردن به مرور زمان تنها باعث سردتر شدن رابطه می‌شود. در نتیجه لازم است در یک فضای امن نیازها و خواسته‌های جنسی خود را با دیگری در میان بگذارید و اجازه دهید فرد مقابل نیز آزادانه با شما گفتگو کند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02166419012 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

احساس می‌کنم همسرم دیگر میلی به رابطه جنسی با من ندارد چه کار کنم؟

بی میلی جنسی می‌تواند تحت تاثیر عوامل بیولوژیکی و روانشناختی متفاوتی بروز پیدا کند. لازم است در ابتدا برای کشف ریشه مشکل خود از یک روانشناس متخصص در حوزه زوج درمانی کمک بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره