آدرس مراکز آزمایش ازدواج مشهد و شهرهای خراسان رضوی

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

آیا به دنبال مراکز آزمایش ازدواج مشهد می‌گردید؟ آیا از هدف این آزمایش و نتیجه‌ای که به دست می‌آید اطلاعی دارید؟ در آزمایش ازدواج نمونه‌های خون از زن و مرد گرفته می‌شود و بر اساس زمینه‌های ژنتیکی نهفته احتمال بروز تالاسمی در فرزندان مشخص می‌گردد. با این حال شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایر بیماری‌های ژنتیکی قابل توارث یا اطمینان از سلامت خود و همسرتان از نظر مبتلا بودن به انواع بیماری‌ها می‌توانید آزمایش‌های اختیاری و جانبی دیگری را نیز انجام دهید. در صورتی که در مشهد زندگی می‌کنید و به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد مراکز آزمایش ازدواج در این شهر هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. همچنین بهره بردن از مشاوره ازدواج در کنار انجام آزمایش‌ها می‌تواند خیال شما را بابت ازدواج راحت تر کند.

اقدامات قبل از ازدواج در مراکز آزمایش ازدواج مشهد

ازدواج یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های افراد در زندگی است. همه انسان‌ها دوست دارند زندگی خوبی را برای خود رقم بزنند و بهترین انتخاب‌ها را داشته باشند. برای اینکه افراد شتاب زده عمل نکنند و بهترین تصمیم گیری را در فرایند ازدواج خود داشته باشند توصیه می‌شود که قبل از ازدواج یکسری اقدامات را انجام دهند تا بتوانند عواملی نظیر میزان سلامت جسمانی، سلامت روانی و ویژگی‌های روان شناختی شریک زندگی شان را بسنجند و در نهایت با دید بازتر و آگاهانه‌تر تصمیم بگیرند. ما در ادامه به فرایندهای مختلفی که باید در این زمینه انجام بگیرد اشاره کرده‌ایم. در نظر گرفتن این فرایندها به شما کمک می‌کند تا بتوانید ازدواج موفق‌تری داشته باشید و در آینده با مشکل کم‌تری روبه‌رو شوید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ازدواج موفق کلیک کنید. 

کمک گرفتن از مشاوره پیش از ازدواج

کمک گرفتن از یک روانشناس و پیگیری جلسات مشاوره پیش از ازدواج به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شناخت بیشتری در مورد روحیات یکدیگر دست یابید. همچنین با افزایش بینش نسبت به نیازها و معیارهای خود به این نتیجه می‌رسید که چقدر می‌توانید با فرد مقابل خود سازگار شده و در طول زندگی مشترک در کنار او احساس رضایت و تفاهم داشته باشید. روانشناس برای اینکه بتواند اطلاعات دقیق‌تری در مورد ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری هریک از شما ارائه دهد ممکن است از آزمون‌های شخصیتی و سایر تست‌های روان شناختی در کنار جلسات مشاوره کمک بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره ازدواج کلیک کنید.

انجام آزمایش‌های مرتبط با سلامتی در مراکز آزمایش ازدواج مشهد

علاوه بر اینکه افراد نیاز دارند در مورد ویژگی‌های روانی و رفتاری یکدیگر اطلاعات کسب کنند حق دارند در مورد میزان سلامت جسمانی فرد مقابل نیز به شناخت بیشتری دست یابند و احتمال بروز مشکلات ژنتیکی برای فرزندان را از قبل بدانند. از همین رو شما می‌توانید اقداماتی نظیر انجام آزمایش‌های ژنتیک، آزمایش ایدز، هپاتیت و … را قبل از ازدواج در دستور کار خود قرار دهید. البته در برخی فرهنگ‌ها درخواست آزمایش‌هایی نظیر ایدز ممکن است نوعی توهین برداشت شود و باعث بروز واکنش نامناسب در طرف مقابل شود. در این شرایط ابتدا لازم است آمادگی لازم را در فرد ایجاد نمایید، درخواست خود را در یک موقعیت متناسب مطرح کنید و یا از مشاور خود بخواهید تا در مورد این بیماری‌ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهد تا زمینه و آمادگی لازم برای انجام تست آن‌ها در هردوی شما ایجاد شود.

آدرس مراکز آزمایش ازدواج مشهد

مرکز آزمایش ازدواج مرکز امام رضا (ع) خراسان رضوی، مشهد، بلوار شهید کریمی، نبش کریمی ۳۰
مرکز آزمایش ازدواج جهاد دانشگاهی مشهد خراسان رضوی، مشهد، خیابان امام خمینی ۲۹، پلاک ۱۲( میدان ده دی، خیابان رازی غربی ۱ )
مرکز آزمایش ازدواج پردیس خراسان رضوی، مشهد، خیابان احمدآباد، روبروی بیمارستان قائم، پلاک ۷۳
مرکز آزمایش ازدواج رضا خراسان رضوی، مشهد، خیابان احمدآباد، عارف ۲، پلاک ۱/۳۰
مرکز آزمایش ازدواج ابن سینا خراسان رضوی، مشهد، بین وکیل آباد ۲۲ و سه راه آب و برق، پلاک ۵۳۸
مرکز آزمایش ازدواج مانا خراسان رضوی، مشهد، خیابان گلستان شرقی، ساختمان آپادانا
مرکز آزمایش ازدواج حکیم خراسان رضوی، مشهد، قاسم آباد، شریعتی ۱۲، داخل کوچه سمت چپ، قطعه چهارم، ساختمان حکیم
مرکز آزمایش ازدواج دکتر بادپر خراسان رضوی، مشهد، خیابان امام خمینی ۱۷
مرکز آزمایش ازدواج رویان خراسان رضوی، کاشمر، خیابان امام خمینی ۷، ساختمان پزشکان مهرگان
مرکز آزمایش ازدواج خراسان رضوی خراسان رضوی، مشهد، خیابان عامل، بلوار شهید کریمی، نبش شهید کریمی ۳۰
مرکز آزمایش ازدواج شماره 1 مشهد خراسان رضوی، مشهد، بولوار وکیل آباد، بولوار دانش آموز
مرکز آزمایش ازدواج شماره 2 مشهد خراسان رضوی، مشهد، بولوار وحدت، نرسیده به پنجراه پایین خیابان، روبروی آتش نشانی
مرکز آزمایش ازدواج سیلو خراسان رضوی، مشهد، بلوار طبرسی اول، بولوار رسالت، نبش رسالت ۱۴
مرکز آزمایش ازدواج حضرت زهرا(س) خراسان رضوی، مشهد، میدان شهدا، خیابان شهید هاشمی نژاد ۱۴ (یا عبادی ۱۳)
مرکز آزمایش ازدواج امام خمینی(ره) خراسان رضوی، مشهد، خیابان امام خمینی ۷۳
مرکز آزمایش ازدواج شهید قدسی خراسان رضوی، مشهد، انتهای خیابان سناباد، روبروی سازان انتقال خون
مرکز آزمایش ازدواج نجاتی خراسان رضوی، مشهد، بولوار توس ۸۴ ( یا بولوار آزادی ۱۱۹)
مرکز آزمایش ازدواج حضرت رسول (ص) خراسان رضوی، مشهد، چهار راه مقدم طبرسی، به سمت راه آهن، خیابان کاشانی ۱
مرکز آزمایش ازدواج شهید جمشیدیان طرقبه خراسان رضوی، مشهد، طرقبه، بعد از آموزش و پرورش، سه راهی طرقدر
مرکز آزمایش ازدواج شاندیز خراسان رضوی، مشهد، شاندیز، خیابان ولیعصر، بین ولی عصر ۱۵ و ۱۷، بهداری شاندیز
مرکز آزمایش ازدواج نسل نو خراسان رضوی، مشهد، بلوار معلم، بین معلم ۶-۸، پلاک ۱۳۰، طبقه اول

آزمایش ازدواج چیست؟

آزمایش ازدواج یکی از فرایندهای اجباری است که زوجین باید قبل از عقد رسمی انجام دهند. در طی این آزمایش نمونه خون از هردو نفر گرفته می‌شود و براساس فاکتورهای ژنتیکی نهفته در آن احتمال بروز بیماری تالاسمی در فرزندان مشخص می‌شود. به دلیل شیوع بالای این بیماری در ایرانیان این آزمایش در برنامه مداخلات پیش از ازدواج گنجانده شده است.

بیماری تالاسمی دو شکل مینور و ماژور دارد. افرادی که مبتلا به شکل مینور این بیماری باشند هیچ گونه علامت خاصی نخواهند داشت و ممکن است ندانند دچار این مشکل هستند. اما ازدواج دو فرد با تالاسمی مینور باعث می‌شود که به احتمال زیاد فرزندان دچار شکل ماژور این بیماری شوند و در نتیجه با علائم تالاسمی به دنیا بیایند. در آزمایش ازدواج در کنار نمونه خون از زوجین آزمایش ادرار نیز گرفته می‌شود که اعتیاد به مواد مخدر را می‌سنجد.

آزمایش های اختیاری در مراکز آزمایش ازدواج مشهد

داشتن فرزندانی سالم و تشکیل یک خانوداه شاداب یکی از انگیزه‌های اصلی ازدواج برای بسیاری از افراد است. از همین رو بسیار اهمیت دارد که از قبل در مورد بیماری‌های قابل توارث و مشکلات ژنتیکی فکر کنید. با توجه به اینکه در آزمایش اجباری ازدواج تنها احتمال بروز بیماری تالاسمی سنجیده می‌شود سایر مشکلات نظیر نظیر انواع عقب ماندگی‌های جسمی و ذهنی ژنتیکی نادیده گرفته می‌شوند. از همین رو برای تخمین احتمال بروز این مشکلات لازم است از آزمایش‌های تکمیلی دیگر استفاده کنید. این امر به خصوص برای کسانی که قصد ازدواج فامیلی دارند یا بیماری ژنتیکی خاصی در خانواده شان جریان دارد از اهمیت و ضرورت بیشتری برخوردار است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا قبل از انجام آزمایش ازدواج محدودیت خاصی برای مصرف داروها وجود دارد؟

بله تا 72 ساعت قبل از انجام آزمایش لازم است که از خوردن داروهای کدئین دار خودداری کنید.

آیا مشاوره ازدواج می تواند ملاک ها و معیارهای مناسب برای انتخاب همسر را در اختیار ما قرار دهد؟

در انتخاب همسر باید به این مسئله توجه داشته باشید که دو دسته معیار عمومی و شخصی وجود دارند. معیارهای عمومی می‌توانند مسائلی نظیر فاکتورهای اخلاقی کلی نظیر متعهد بودن، مسئولیت پذیری و صداقت را در بر بگیرند که روانشناسان در مورد آن‌ها به شما اطلاعات می‌دهد اما مسئله بسیار مهم تر ملاک‌های شخصی و منحصر به فردی است که شما برای خود دارید و در واقع بدون آن‌ها نمی‌توانید رضایت خاطر داشته باشید. روانشناس تلاش می‌کند تا با ایجاد مهارت خودآگاهی به شما کمک کند تا این معیارها را در خود شناسایی کنید و به این ترتیب انتخاب بهتری داشته باشید. برای آشنایی با ملاک انتخاب همسر کلیک کنید.

روانشناسان در مشاوره پیش از ازدواج چه کمکی به ما می‌کنند؟

همان طور که گفته شد مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا الگوهای شخصیتی و پایدار رفتار شریک آینده‌تان را بیشتر بشناسید، در مورد ملاک‌ها و معیارهای خود به درک روشن‌تری برسید و در نهایت با توجه به تناسب ویژگی‌های خود با فرد مقابل به تصمیم بهتری در مورد آینده‌تان برسید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫15 دیدگاه ها

 1. سلام دوستان
  هرکس برای رفتن به آزمایشگاه مشکل داره تماس بگیره
  هم راهنمایی و هم کار راه اندازی. فقط پیام تلگرام

  1. سلام کلاس های مربوط به پروسه پیش از ازدواج اجباری است و در تمامی مراکز اجبارا اجرا می شود. اما مدت آن کوتاه هست و در یک روز پایان پیدا می کند.

  1. سلام کلاس های مربوط به پروسه پیش از ازدواج اجباری است و در تمامی مراکز اجبارا اجرا می شود. اما مدت آن کوتاه هست و در یک روز پایان پیدا می کند.

  1. سلام خانم هایی که ازدواج اولشون هست در ازمایش ازدواج فقط ازمایش ادرار میدن.
   بله پنجشنبه ها هم این مراکز فعالیت دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره