آدرس مراکز آزمایش ازدواج اصفهان و شهرهای استان اصفهان

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

آیا به دنبال مراکز آزمایش ازدواج اصفهان می‌گردید؟ آیا از هدف این آزمایش و نتیجه‌ای که به دست می‌آید اطلاعی دارید؟ در آزمایش ازدواج نمونه‌های خون از زن و مرد گرفته می‌شود و بر اساس زمینه‌های ژنتیکی نهفته احتمال بروز تالاسمی در فرزندان مشخص می‌گردد. با این حال شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایر بیماری‌های ژنتیکی قابل توارث یا اطمینان از سلامت خود و همسرتان از نظر مبتلا بودن به انواع بیماری‌ها می‌توانید آزمایش‌های اختیاری و جانبی دیگری را نیز انجام دهید. در صورتی که در اصفهان زندگی می‌کنید و به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد مراکز آزمایش ازدواج در این شهر هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. همچنین بهره بردن از مشاوره ازدواج در کنار انجام آزمایش‌ها می‌تواند خیال شما را بابت ازدواج راحت تر کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

 

پیش از حضور در مراکز آزمایش ازدواج اصفهان

ازدواج یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های افراد در زندگی است. همه انسان‌ها دوست دارند زندگی خوبی را برای خود رقم بزنند و بهترین انتخاب‌ها را داشته باشند. برای اینکه افراد شتاب زده عمل نکنند و بهترین تصمیم گیری را در فرایند ازدواج خود داشته باشند توصیه می‌شود که قبل از ازدواج یکسری اقدامات را انجام دهند تا بتوانند عواملی نظیر میزان سلامت جسمانی، سلامت روانی و ویژگی‌های روانشناختی شریک زندگی‌شان را بسنجند. در نهایت با دید بازتر و آگاهانه‌تر تصمیم بگیرند. (در این باره می توانید مقاله مراحل ازدواج را بخوانید).

ما در ادامه به فرایندهای مختلفی که باید در این زمینه انجام بگیرد اشاره کرده‌ایم. در نظر گرفتن این فرایندها به شما کمک می‌کند تا بتوانید ازدواج موفق‌تری داشته باشید و در آینده با مشکل کم‌تری روبه‌رو شوید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ازدواج موفق کلیک کنید. 

کمک گرفتن از مشاوره پیش از ازدواج

کمک گرفتن از یک روانشناس و پیگیری جلسات مشاوره پیش از ازدواج به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شناخت بیشتری در مورد روحیات یکدیگر دست یابید. همچنین با افزایش بینش نسبت به نیازها و معیارهای خود به این نتیجه می‌رسید که چقدر می‌توانید با فرد مقابل خود سازگار شده و در طول زندگی مشترک در کنار او احساس رضایت و تفاهم داشته باشید. روانشناس برای اینکه بتواند اطلاعات دقیق‌تری در مورد ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری هریک از شما ارائه دهد ممکن است از آزمون‌های شخصیتی و سایر تست‌های روان شناختی در کنار جلسات مشاوره کمک بگیرد. برای اطلاع از مهمترین معیارهای انتخاب همسر کلیک کنید.

انجام آزمایش‌های مرتبط با سلامتی در مراکز آزمایش ازدواج اصفهان

علاوه بر اینکه افراد نیاز دارند در مورد ویژگی‌های روانی و رفتاری یکدیگر اطلاعات کسب کنند حق دارند در مورد میزان سلامت جسمانی فرد مقابل نیز به شناخت بیشتری دست یابند و احتمال بروز مشکلات ژنتیکی برای فرزندان را از قبل بدانند. از همین رو شما می‌توانید اقداماتی نظیر انجام آزمایش‌های ژنتیک، آزمایش ایدز، هپاتیت و … را قبل از ازدواج در دستور کار خود قرار دهید.در کنار این ها توصیه می شود که حتما درباره آموزش های بعد ازدواج نیز بخوانید.

البته در برخی فرهنگ‌ها درخواست آزمایش‌هایی نظیر ایدز ممکن است نوعی توهین برداشت شود و باعث بروز واکنش نامناسب در طرف مقابل شود. در این شرایط ابتدا لازم است آمادگی لازم را در فرد ایجاد نمایید، درخواست خود را در یک موقعیت متناسب مطرح کنید و یا از مشاور خود بخواهید تا در مورد این بیماری‌ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهد تا زمینه و آمادگی لازم برای انجام تست آن‌ها در هردوی شما ایجاد شود.

توصیه می شود که حتما درباره روانشناسی ازدواج | چرا باید برای ازدواج به روانشناسی مراجعه کرد بخوانید.

آدرس مراکز آزمایش ازدواج اصفهان

مرکز آزمایش ازدواج گل یاس اصفهان، خیابان آتشگاه، بعد از منار جنبان، ابتدای خیابان نبوی منش، آزمایشگاه گل یاس
مرکز آزمایش ازدواج ابن سینا اصفهان، فلکه شهدا، ابتدای خیابان ابن سینا، مرکز بهداشت ابن سینا
مرکز آزمایش ازدواج شاهین شهر اصفهان، شاهین شهر، شاهین شهر، خیابان مطهری، آزمایشگاه مرکزی
مرکز آزمایش ازدواج خمینی شهر اصفهان، خمینی شهر،‌ خیابان امیر کبیر، جنب مرکز بهداشت جوادیه
مرکز آزمایش ازدواج تیران و کرون اصفهان، تیران و کرون، خیابان شهید بهشتی شرقی، آزمایشگاه تیران و کرون
مرکز آزمایش ازدواج برخوار اصفهان، دولت اباد، دستگرد برخوار، خیابان توحید، روبروی امامزاده ادهم
مرکز آزمایش ازدواج ارمغان اصفهان، نجف آباد، خیابان ارگ، جنب حسینیه عربها
مرکز آزمایش ازدواج حضرت زینب اصفهان، زرین شهر، چهارراه مسجد اعظم، به طرف خیابان آیت اله کاشانی، بعد از دادگستری، سر سه راه فردوسی، کلینیک حضرت زینب (س)
مرکز آزمایش ازدواج فلاورجان اصفهان، خیابان فردوسی، جنب اداره ثبت احوال
مرکز آزمایش ازدواج آزاده اصفهان، خيابان بزرگمهر، روبروي كلانتري ۱۴، كوچه كارگري
مرکز آزمایش ازدواج ژنوم اصفهان اصفهان، خیابان حکیم نظامی، انتهای محتشم، جنب کوچه ۴۰ یا مسجد جعفری
مرکز آزمایش ازدواج دکتر منصور صالحي اصفهان، بزرگراه اقارب پرست، بلوار صفه، مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س)
مرکز آزمایش ازدواج ژن آزما اصفهان، شریعتی غربی، بین چهار راه پلیس و حکیم نظامی، پلاک ۲۰
مرکز آزمایش ازدواج دکتر ولیان اصفهان، خیابان حکیم نظامی، ابتدای خیابان محتشم کاشانی، مجتمع پزشکی النا

آزمایش ازدواج چیست؟

آزمایش ازدواج یکی از فرایندهای اجباری است که زوجین باید قبل از عقد رسمی انجام دهند. در طی این آزمایش نمونه خون از هردو نفر گرفته می‌شود و براساس فاکتورهای ژنتیکی نهفته در آن احتمال بروز بیماری تالاسمی در فرزندان مشخص می‌شود. به دلیل شیوع بالای این بیماری در ایرانیان این آزمایش در برنامه مداخلات پیش از ازدواج گنجانده شده است.

بیماری تالاسمی دو شکل مینور و ماژور دارد. افرادی که مبتلا به شکل مینور این بیماری باشند هیچ گونه علامت خاصی نخواهند داشت و ممکن است ندانند دچار این مشکل هستند. اما ازدواج دو فرد با تالاسمی مینور باعث می‌شود که به احتمال زیاد فرزندان دچار شکل ماژور این بیماری شوند و در نتیجه با علائم تالاسمی به دنیا بیایند. در آزمایش ازدواج در کنار نمونه خون از زوجین آزمایش ادرار نیز گرفته می‌شود که اعتیاد به مواد مخدر را می‌سنجد.

آزمایش های اختیاری در مراکز آزمایش ازدواج اصفهان

داشتن فرزندانی سالم و تشکیل یک خانوداه شاداب یکی از انگیزه های ازدواج برای بسیاری از افراد است. از همین رو بسیار اهمیت دارد که از قبل در مورد بیماری‌های قابل توارث و مشکلات ژنتیکی فکر کنید. با توجه به اینکه در آزمایش اجباری ازدواج تنها احتمال بروز بیماری تالاسمی سنجیده می‌شود سایر مشکلات نظیر نظیر انواع عقب ماندگی‌های جسمی و ذهنی ژنتیکی نادیده گرفته می‌شوند. از همین رو برای تخمین احتمال بروز این مشکلات لازم است از آزمایش‌های تکمیلی دیگر استفاده کنید. این امر به خصوص برای کسانی که قصد ازدواج فامیلی دارند یا بیماری ژنتیکی خاصی در خانواده شان جریان دارد از اهمیت و ضرورت بیشتری برخوردار است.

برای اطلاع از راه های تشخیص حدود رابطه قبل ازدواج | روابط قبل از ازدواج چگونه باید باشد کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا قبل از انجام آزمایش ازدواج محدودیت خاصی برای مصرف داروها وجود دارد؟

بله تا 72 ساعت قبل از انجام آزمایش لازم است که از خوردن داروهای کدئین دار خودداری کنید.

آیا مشاوره ازدواج می تواند ملاک ها و معیارهای مناسب برای انتخاب همسر را در اختیار ما قرار دهد؟

در انتخاب همسر باید به این مسئله توجه داشته باشید که دو دسته معیار عمومی و شخصی وجود دارند. معیارهای عمومی می‌توانند مسائلی نظیر فاکتورهای اخلاقی کلی نظیر متعهد بودن، مسئولیت پذیری و صداقت را در بر بگیرند که روانشناسان در مورد آن‌ها به شما اطلاعات می‌دهد اما مسئله بسیار مهم تر ملاک‌های شخصی و منحصر به فردی است که شما برای خود دارید و در واقع بدون آن‌ها نمی‌توانید رضایت خاطر داشته باشید. روانشناس تلاش می‌کند تا با ایجاد مهارت خودآگاهی به شما کمک کند تا این معیارها را در خود شناسایی کنید و به این ترتیب انتخاب بهتری داشته باشید.

روانشناسان در مشاوره پیش از ازدواج چه کمکی به ما می‌کنند؟

همان طور که گفته شد مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا الگوهای شخصیتی و پایدار رفتار شریک آینده‌تان را بیشتر بشناسید، در مورد ملاک‌ها و معیارهای خود به درک روشن‌تری برسید و در نهایت با توجه به تناسب ویژگی‌های خود با فرد مقابل به تصمیم بهتری در مورد آینده‌تان برسید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

یک دیدگاه

  1. لطفا به آزمایش ژنتیک بیشتر تاکید کنید.شوهر من بیماری اعصاب داشت و نگفت .الان پسرم همان بیماری را دارد و از سن بلوغ این بیماری مشخص میشه.زندگی من نابود شد.ازمایش ژنتیک را فقط مخصوص ازدواجهای فامیلی نگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره