برخورد با خیانت زنان

چگونگی برخورد با خیانت زنان را شاید بتوان یکی از سخت‌ترین سؤالات برای آقایان در نظر گرفت. آگاهی از این موضوع که شریک عاطفی شما مرتکب خیانت شده، موضوع بسیار تلخی است که کنار آمدن با آن گاهی غیرممکن خواهد بود. خیانت از جانب زنان موضوعی است که کمتر مشاهده شده و به همین دلیل می‌تواند باعث بروز هیجانات ناخوشایند بیشتری در طرف مقابل باشد. بااین‌حال شما می‌بایست راهکاری برای برخورد با خیانت شریک عاطفیتان پیدا کنید و این موضوع می‌تواند گاهی بسیار سخت باشد. درصورتی‌که احساس می‌کنید نمی‌توانید به‌تنهایی در این زمینه تصمیم بگیرید بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. مشاورین معمولاً می‌توانند قضاوت بی‌طرفانه‌ای نسبت به شرایط موجود داشته باشند و درعین‌حال به دلیل تخصص و تجربه بالایی که درزمینهٔ مسائل خانوادگی دارند راهکارهای مفیدی را در اختیارتان بگذارند. برای دریافت مشاوره تلفنی خیانت کلیک کنید.

بیشتر بخوانید : انواع خیانت

خیانت زنان و دلایل آن

به‌طورکلی خیانت به این معناست که یکی از زوجین آنچه را می‌بایست صرفاً در انحصار شریک عاطفی خود نگه دارد با فردی دیگر تقسیم کند. موضوع خیانت می‌تواند در طیفی از تماس‌های تلفنی و صحبت‌های عاشقانه تا رابطه جنسی گسترده باشد.

ازجمله مهم‌ترین دلایلی که برای خیانت زنان مطرح می‌شود می‌توان به مشکلاتی درزمینهٔ عاطفی، روابط جنسی و یا مشکلات مالی اشاره کرد. به‌طورکلی متخصصین روانشناسی معتقدند زنان هنگامی به سراغ خیانت می‌روند که تصمیم داشته باشند به‌طورکلی شریک عاطفی خود را تغییر دهند. به عبارتی آن‌ها به دنبال پیدا کردن پایگاهی مناسب برای خروج از رابطه‌ای هستند که به هر دلیلی برای آن‌ها رضایت‌بخش نیست.

اگرچه خیانت در زنان موضوعی است که باعث آسیب دیدن شریک عاطفی خواهد شد بااین‌حال به این موضوع توجه داشته باشید که فردی که دچار این تجربه‌شده است نیز شرایط روحی نابسامان و مشکلاتی را تجربه می‌کند که نیاز است به آن توجه جدی شود.

بیشتر بخوانید : نشانه های خیانت زنان 

برخورد با خیانت زنان

برخورد با خیانت زنان موضوعی است که گاهی اوقات فرد را دچار چالش بسیاری خواهد کرد. احتمالاً شما هیجانات منفی متضادی را تجربه خواهید کرد. از طرفی نسبت به‌طرف مقابل خود خشم و دلخوری بسیاری دارید و از طرف دیگر گاهی ممکن است خود را مقصر این شرایط دانسته و حتی دلتنگ رابطه عاطفی و طرف مقابلتان شوید. برای گذر سلامت از این بحران بهتر است از یک مشاور خانواده کمک بگیرید و سپس دراین‌باره تصمیم‌گیری کنید. حتی اگر تصمیمی برای ادامه زندگی مشترک خود ندارید مشاورین به شما کمک خواهند کرد که به سلامت از این بحران عبور کرده و مشکلات روحی کمتری را تجربه کنید. ما در ادامه به برخی از راهکارها درزمینهٔ برخورد با خیانت زنان اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید : خیانت به همسر

احساسات خود را بپذیرید

شما در این دوره احساسات منفی بسیاری را تجربه خواهید کرد. یکی از مهم‌ترین مسائلی که می‌بایست به آن توجه داشته باشید این است که هرگز سعی نکنید احساسات خود را انکار کرده و یا خود را برای وجود این احساسات سرزنش کنید. سعی کنید به تمامی احساسات خود توجه داشته و به خود بابت این وضعیت حق بدهید. بهتر است در طی این مدت با خودتان با محبت بیشتری برخورد کنید.

اشتباهات خود را بشناسید

هنگامی‌که به لحاظ شرایط روحی در وضعیت مناسب‌تری قرار گرفتید بهتر است با دقت بیشتری به دلایل بروز این وضعیت توجه داشته باشید. سعی کنید تا جای ممکن اشتباهات خود را شناسایی کنید. شناخت نقاط ضعف به شما کمک خواهد کرد تا در آینده با چنین مشکلی مواجه نشوید.

برخورد با خیانت زنان | تصمیم بگیرید

پس از شناخت دلایل خیانت و همین‌طور میزان تقصیری که شما در این موضوع داشته‌اید، می‌بایست برای ادامه زندگی خود تصمیم بگیرید. آیا تصمیم دارید طرف مقابلتان را ببخشید و یا می‌خواهید برای همیشه او را از زندگی خود کنار بگذارید؟ یکی از نکاتی که در این زمینه بسیار تأثیرگذار خواهد بود این است که صحبت‌های طرف مقابل را نیز بشنوید. او دراین‌باره چه دیدگاهی دارد؟ آیا به دنبال جبران شرایط پیش آمده است و یا تصمیمی برای برگشت به رابطه عاطفی ندارد؟ سعی کنید مزایا و معایب ادامه رابطه را به‌طور دقیق مشخص کنید و سپس بررسی نمایید کفه ترازو به سمت ماندن و یا جدایی سنگینی می‌کند.

کمک بگیرید

در تعیین نحوه برخورد با خیانت زنان شما نیاز به همراهی اطرافیان و حتی شنیدن نقطه نظرات آن‌ها دارید به همین خاطر سعی کنید تا جای ممکن از دیگران کمک بگیرید. این کمک می‌تواند در طیفی از مشورت گرفتن و یا حتی وقت گذراندن با یک دوست باشد. شما درعین‌حال می‌توانید از یک کمک تخصصی نیز استفاده کنید. برای آشنایی با روش‌های درمان خیانت کلیک کنید.

اطرافیان معمولاً به دلیل علاقه‌ای که به شما دارند احتمالاً به مسائل با تعصب بیشتری نگاه می‌کنند این درحالیست که مشاورین بدون جانبداری، با شما راجع به احساستان و آنچه به نفع زندگی و آینده شما خواهد بود صحبت خواهند کرد. استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی علاوه بر کمک به شما برای تصمیم‌گیری می‌تواند باعث شود با سلامت بیشتری از این بحران عبور کنید و کمتر دچار مشکلات روحی شوید.

معمولاً زوجینی که پس از خیانت تصمیم به ادامه رابطه می‌گیرند پس از مدتی با این مشکل مواجه می‌شوند که احساس می‌کنند توانایی اعتماد به طرف مقابل را ندارند و هرلحظه انتظار بروز خیانت دیگری را می‌کشند و یا ممکن است هرگز نتوانند محبت و صداقت پیشین را با یکدیگر تجربه کنند؛ به همین خاطر معمولاً توصیه می‌شود که در صورت تصمیم‌گیری برای ادامه زندگی از چند جلسه زوج‌درمانی استفاده کنید. این جلسات به شما برای بخشیدن همسر و به دست آوردن اعتماد پیشین کمک خواهند کرد.

بیشتر بخوانید : علت خیانت زن  

برخورد با خیانت زنان | نقش اطرافیان

شاید یکی از تأثیرگذارترین مسائل در نحوه برخورد با خیانت زنان، نوع رفتار اطرافیان و به‌خصوص نزدیکان مرد باشد. برخورد و قضاوت‌های دیگران از یک‌سو می‌تواند فرد را آرام کرده و او را به سمت بخشش سوق دهد و از سوی دیگر می‌تواند آتش خشم را شعله‌ور کرده و باعث بروز مشکلات بیشتری باشد. به همین خاطر به‌عنوان نزدیکان فردی که با این ماجرا درگیر شده است نحوه برخورد شما می‌تواند تأثیر زیادی در تصمیم‌گیری داشته باشد.

در شرایطی که فردی بحران خیانت از جانب شریک عاطفی را تجربه می‌کند، سعی کنید به راهکارهای زیر توجه داشته باشید.

  • به آن‌ها حق بدهید که برای مدتی ناراحت و سردرگم باشند و تمایلی برای فعالیت‌های روزمره نداشته باشند.
  • هنگامی‌که فرد به تنهایی نیاز دارد سعی نکنید با چیدن برنامه‌های سرگرم‌کننده او را به‌اجبار از شرایط خود خارج کنید. درعین‌حال هرزمانی که از شما کمک خواستند حاضر باشید.
  • سعی کنید تا جای ممکن از کوچک یا بزرگ نشان دادن بیش‌ازحد ماجرا خودداری کنید و تنها واقعیات را منعکس کنید.
  • از فرد بخواهید برای انجام جلسات مشاوره و توجه به ‌سلامت وضعیت روحی خود اقدام کند.
  • هرگز به‌جای فرد تصمیم نگیرید و به آن‌ها اجازه دهید خودشان شرایط را مدیریت کنند.
بیشتر بخوانید : روابط فرا زناشویی  

 

برای دریافت مشاوره در زمینه خیانت می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

سؤالات متداول

1. بهترین برخورد در مواجهه با خیانت زنان چیست؟

بهترین برخورد می‌تواند با توجه به شرایط زندگی هر فرد متفاوت باشد. بااین‌حال اولین اصلی که باید به آن توجه داشته باشید این است که احساسات خود را بپذیرید و هرگز آن را انکار نکنید. پس‌ازاینکه شرایط روحی مساعدتری پیدا کردید، برای تصمیم‌گیری منطقی اقدام کنید.

2. آیا امکان ادامه یک ارتباط بعد از خیانت وجود دارد؟

بله؛ درصورتی‌که هردو نفر برای بهبود رابطه و تغییر شرایط آمادگی داشته باشند امکان ادامه ارتباط وجود دارد. البته بهتر است که پیش از شروع مجدد ارتباط از یک مشاور کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره