ارگاسم دروغین را چطور تشخیص دهیم

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

ارگاسم دروغین در یک رابطه جنسی به این معناست که فرد وانمود می‌کند به ارگاسم رسیده درحالی‌که درواقع این لذت را تجربه نکرده است. اگرچه ارگاسم دروغین اکثر مواقع در خانم‌ها مشاهده می‌شود بااین‌حال برخی از آقایان نیز در برخی شرایط این موضوع را وانمود می‌کنند. در بسیاری از موارد تلاش برای خوشحال کردن طرف مقابل و یا خستگی از طولانی شدن رابطه جنسی باعث تظاهر در رسیدن به ارگاسم می‌شود.

اگرچه ارگاسم دروغین در کوتاه‌مدت به شما کمک می‌کند اما باید توجه داشته باشید که اگر این مسئله به یک عادت تبدیل شود، می‌تواند مشکلات جدی را در رابطه شما و همسرتان ایجاد کند. در صورتی که با چنین مساله‌ای مواجه شدید حتما از مشاوره جنسی استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

ارگاسم دروغین چیست ؟

ارگاسم دروغین به این معناست که فرد پیش از رسیدن به اوج لذت جنسی با وانمود کردن حالاتی تظاهر می‌کند که به ارگاسم رسیده است. با توجه به اینکه رسیدن به نقطه ارضا جنسی در خانم‌ها نمود بیرونی چندان مشخصی ندارد این تظاهر معمولاً در خانم‌ها دیده می‌شود اما برخی از آقایان نیز ممکن است به ارگاسم دروغین متوسل شوند.

به‌طورکلی می‌توان انتظار داشت که استفاده از این فریب به معنای وجود مشکل در ارتباط جنسی میان دو طرف است و درصورتی‌که ارگاسم دروغین به یک عادت تبدیل شودT می‌تواند این مشکل را روزبه‌روز شدت بخشد. بهتر است به‌جای تظاهر به ارگاسم راهکارهای دیگری مثل گفت‌وگو با همسر یا کمک گرفتن از یک متخصص درزمینهٔ مسائل جنسی را در دستور کار خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید : ارگاسم در زنان

دلایل ارگاسم دروغین

اگر متوجه تظاهر شریک جنسیتان به ارگاسم شده باشیدT احتمالاً به دنبال پاسخ این سؤال خواهید بود که چه دلایلی برای ارگاسم دروغین وجود دارد. روانشناسان معتقدند که با توجه به هر سبکی از رابطه و شخصیت افراد ممکن است دلایل مختلفی برای این موضوع وجود داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

دلایل ارگاسم دروغین
دلایل ارگاسم دروغین

1. نگرانی از بابت قضاوت دیگران

دیر انزالی به همان اندازه که می‌تواند برای مردان نشانه توانایی و قدرت باشد در زنان یا حتی برخی از مردان نکته منفی به‌حساب می‌آید. به همین خاطر ممکن است فرد پیش از انزال و برای اینکه دیگران راجع به او فکر نامناسبی نکنند رسیدن به ارگاسم را تظاهر کند. این موضوع از زمانی که دیرانزالی در کتاب راهنمای تشخیصی بیماری‌های روانی به‌عنوان یک نقص در کارکرد جنسی مطرح شد، قوت بیشتری پیدا کرد.

بیشتر بخوانید : شناخت بدن همسر

2. طولانی شدن مدت رابطه جنسی

طولانی شدن رابطه جنسی می‌تواند به‌جای لذت بیشتر خستگی و معذب شدن یکی از طرفین را به همراه داشته باشد و به همین خاطر وی با تظاهر اینکه به ارگاسم رسیده است به‌نوعی برای پایان دادن به رابطه جنسی تلاش کند. به این نکته توجه داشته باشید که صرف طولانی شدن رابطه جنسی نمی‌تواند لذت‌بخش باشد و اگر به دنبال ایجاد لذت در شریک جنسی خود هستید، باید راه‌های معاشقه و ایجاد لذت در همسر خود را به‌خوبی بشناسید و در طول رابطه از آن استفاده کنید تا وی احساس خستگی نداشته باشد. برای این کار می‌توانید از روانشناسان متخصص درزمینهٔ مسائل جنسی کمک بگیرید.

3. باکفایت جلوه دادن شریک جنسی

یکی از موضوعاتی که برای آقایان به‌عنوان یک توانایی محسوب شده و می‌تواند اعتمادبه‌نفس آن‌ها را درزمینهٔ مسائل جنسی افزایش دهد این است که بتوانند شریک جنسی خود را به اوج لذت جنسی برسانند. این موضوع باعث شده که برخی از خانم‌ها برای توانمند نشان دادن همسر خود و یا جلوگیری از آسیب دیدن اعتمادبه‌نفس جنسی وی به ارگاسم دروغین متوسل شوند. اگرچه این مسئله در کوتاه‌مدت می‌تواند باعث احساس توانایی در همسر شما شود اما در بلندمدت آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت که در ادامه راجع به آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

4. لذت نبردن از رابطه جنسی

گاهی اوقات رابطه جنسی می‌تواند به دلایلی همچون دردناک بودن و یا درگیری روحی فرد به‌جای منبعی برای کسب لذت، باعث ناراحتی فرد باشد. در این شرایط ممکن است فرد برای پایان دادن به رابطه جنسی بدون ناراحت کردن طرف مقابل تظاهر کند که به ارگاسم رسیده است.

برای آشنایی با تاثیر مواد بر رابطه کلیک کنید.

آسیب‌های ارگاسم دروغین

همان‌طور که گفته شد درصورتی‌که ارگاسم دروغین به یک عادت تبدیل شود آسیب‌های بسیاری را در زندگی مشترک شما به همراه خواهد داشت که برخی از آن‌ها عبارتند از:

1. خسته شدن از تظاهر

تظاهر به اینکه به نقطه ارضا جنسی رسیده‌اید در کوتاه‌مدت شما را به هدفتان خواهد رساند امامسلم است که نمی‌توانید برای همیشه به این موضوع ادامه دهید و دیر یا زود از توسل به ارگاسم دروغین خسته خواهید شد. در این شرایط چطور می‌خواهید مشکل خود را برطرف کنید؟ آیا می‌توانید به همسرتان بگویید که برای مدت طولانی حقیقت را از او پنهان کرده‌اید؟

2. ایجاد سردمزاجی

نرسیدن به ارگاسم واقعی باعث می‌شود به‌تدریج نسبت به همسر و برقراری رابطه جنسی با وی دلسرد شوید. طبیعی است که وقتی شما از رابطه جنسی خود لذت نمی‌برید تمایلی نیز برای انجام آن نداشته باشید. سردمزاجی یکی از مشکلات جنسی است که مشکلات روحی و عاطفی بسیاری را برای شما به وجود خواهد آورد. درنتیجه اگر دچار این مشکل شده‌اید بهتر است از یک متخصص درزمینهٔ مسائل جنسی کمک بگیرید.

3. آسیب دیدن طرف مقابل

در شرایطی که با کمک گرفتن از ارگاسم‌های دروغین این باور را در همسرتان ایجاد کرده‌اید که درزمینهٔ مسائل جنسی توانمند است، اگر ناگهان او را متوجه این مطلب کنید که تمامی باورهایش در ارتباط با رابطه جنسی با شما اشتباه بوده، وی دچار آسیب روحی بسیاری خواهد شد. توجه به مشکلات از روز اول و تلاش برای بهبود آن ممکن است برای طرف مقابل ناراحت‌کننده باشد اما بااین‌حال قابل‌پذیرش‌تر از زمانی خواهد بود که شما پس از گذشت مدتی باورهای مثبت وی راجع به خودش را زیر سؤال ببرید.

4. ابتلا به بیماری‌های روحی

شما با وانمود کردن این مطلب که به لذت جنسی دست پیدا کرده‌اید خود را از رسیدن واقعی به آن محروم می‌کنید. عدم وجود ارضای جنسی معمولاً عوارض و مشکلات بسیاری را به همراه خواهد آورد که ازجمله آن‌ها افسردگی و اضطراب هستند.

بیشتر بخوانید : کژکاری جنسی

به‌جای ارگاسم دروغین چه کنیم؟

در این قسمت به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که به‌جای توسل به ارگاسم دروغین چه کارهایی می‌توان انجام داد. این موضوع تا حد زیادی بستگی به شرایط زندگی شما و نوع مشکلی دارد که باعث عدم ارضای جنسی شده است. بااین‌حال راه‌حل شما هرچه باشد به‌طورقطع تظاهر نخواهد بود.

شما می‌توانید با همسر خود راجع به مشکلی که دارید صحبت کرده و خواسته‌ها و تمایلاتتان درزمینهٔ مسائل جنسی را برای او توضیح دهید. این مسئله باعث افزایش آگاهی وی از تمایلات شما شده و تا حدودی احتمال دستیابی شما به ارگاسم واقعی را افزایش می‌دهد. علاوه بر این می‌توانید با کمک گرفتن از یک سکس تراپ و یا مطالعه کتاب‌ها و سایت‌های معتبر اطلاعات خود را راجع به تمایلات جنسی در همسر افزایش دهید.

یکی از نکاتی که در صحبت با همسر باید به آن توجه داشته باشید این است که این اطمینان را در وی ایجاد نمایید که مشکل شما به دلیل ضعف و ناتوانی او و یا بیماری هر یک از شما دو نفر نیست و صرفاً نیاز دارید تا با یکدیگر درزمینهٔ مسائل جنسی به تفاهم برسید. استفاده از کلمات منفی در ارتباط با همسرتان باعث ناراحتی او و یا بروز تنش در رابطه‌تان خواهد شد؛ به همین خاطر سعی کنید تا حد امکان شرایط را در آرامش و با حفظ احترام به هردویتان پیش ببرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 

سؤالات متداول

چه دلایلی برای ارگاسم دروغین وجود دارد؟

لذت نبردن از رابطه جنسی به دلیل طولانی یا دردناک شدن آن ازجمله دلایل این موضوع است. علاوه بر این امکان دارد برخی از خانم‌ها به دلیل تمایل به ایجاد احساس کفایت در همسر خود، تظاهر به رسیدن به ارگاسم کنند.

آیا ارگاسم دروغین می‌تواند به رابطه آسیب بزند؟

 
اگر ارگاسم دروغین به یک عادت متداول در طول رابطه جنسی شما با همسرتان تبدیل شود باعث آسیب دیدن رابطه جنسی شما خواهد شد. ازجمله آسیب‌های این مسئله بروز سردمزاجی و یا خستگی از تظاهر است.

چطور می‌توانم به همسرم بگویم که تابه‌حال راجع به تجربه لذت جنسی به او دروغ می‌گفتم؟

برای پیدا کردن راه‌حلی دراین‌باره معمولاً توصیه می‌شود که از یک مشاور خانواده کمک بگیرید و یا می‌توانید به همسرتان بگویید که اخیراً احساس می‌کنید احساس ارگاسم در شما با مشکل مواجه شده و به‌اندازه گذشته از رابطه لذت نمی‌برید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره