ارگاسم زنان

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

ارگاسم زنان یا تجربه اوج لذت جنسی توسط آن‌ها از جمله مسائلی است که عموم مردم اغلب اطلاعات دقیقی در مورد آن ندارند. همین مسئله می‌تواند رضایت جنسی افراد را تحت تاثیر قرار داده و باعث کاهش عملکرد جنسی شود. در حالی که افزایش آگاهی در مورد تجربه ارگاسم زنان و چگونگی ایجاد آن، به زوجین کمک می‌کند تا بتوانند رابطه جنسی خود را در مسیر بهتری هدایت کرده و لذت بیشتری را برای هر دو طرف رقم بزنند.

ما در این مقاله به توضیحات بیشتری در مورد علائم ارگاسم زنان پرداخته‌ایم و راهکارهایی ارائه کرده‌ایم که می تواند رسیدن به ارگاسم را برای زنان تسهیل نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ارگاسم زنان می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

انواع ارگاسم زنان چگونه است؟

ارگاسم به تجربه بالاترین حالت از لذت جنسی و رهایی از همه تنش‌های ناشی ازآن گفته می‌شود. این تجربه معمولا در مردان و زنان متفاوت است به طوری که ارگاسم در مردان اغلب با تجربه اجتناب ناپذیر انزال همراه می‌شود. اما در بانوان نوعی انقباض در عضلات واژن اتفاق می‌افتد که می‌تواند با علائم جسمانی دیگری نظیر افزایش ضربان قلب و فشار خون نیز همراه باشد. ارگاسم زنان بر اساس اینکه تحت تاثیر تحریک چه ناحیه‌ای ایجاد شده است به دو دسته کلی واژینال و کلیتورال تقسیم می‌شود.

ارگاسم واژینال به وضعیتی گفته می‌شود که زن از طریق فرایند دخول و با تحریک داخلی واژن به اوج لذت جنسی می‌رسد. اما ارگاسم کلیتورال زمانی اتفاق می‌افتد که زن از طریق تحریک نواحی بیرونی و به خصوص ناحیه کلیتوریس بیشترین لذت جنسی را تجربه نماید. البته ممکن است علاوه بر این دو حالت ارگاسم زنان در شرایط دیگری نیز تجربه شود که از جمله آن‌ها می‌توان به تحریک و لمس نوک سینه‌ها، تجربه ارگاسم در خواب یا در حین انجام فعالیت‌های ورزشی خاص اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : ارتباط صحیح با همسر 

ارگاسم زنان و جایگاه آن در مراحل برانگیختگی جنسی

از نظر فیزیولوژیکی، برانگیختگی جنسی در انسان چند مرحله دارد که موارد زیر را در بر می‌گیرد:

– تحریک: زمانی که برانگیختگی جنسی در بدن آغاز می‌شود.

– نقطه اوج: زمانی که تحریکات ادراک شده به بالاترین سطح خود می‌رسند.

– ارگاسم: که باعث تجربه احساس شدید لذت می‌شود.

– فروکش: که در آن تحریکات جنسی کاهش پیدا می‌کنند.

در نتیجه رسیدن به ارگاسم یکی از 4 مرحله اصلی برانگیختگی جنسی در مردان و زنان است. با این حال این تجربه برای زنان تا حد زیادی به کیفیت مراحل قبل بستگی دارد. ارگاسم زنان اغلب بدون دریافت تحریکات کافی یا پیش نوازی‌های مناسب تجربه نمی‌شود. در مقابل جالب است بدانید زنان درست پس از مرحله فروکش می‌توانند ارگاسم دیگری را تجربه کنند اما مردان برای دست یابی به این امر به مدت زمان خاصی پس از فروکش نیاز دارند. برای آشنایی بیشتر با راه های شناخت بدن همسر خود کلیک کنید.

علائم تجربه ارگاسم زنان

بسیاری از مردان تمایل دارند که علائم رسیدن به ارگاسم زنان را بشناسند تا به این ترتیب از تجربه اوج لذت جنسی از جانب همسرشان در طول سکس اطمینان خاطر کسب کنند. از جمله این علائم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

1. علائم جسمی

زنان در حین رسیدن به ارگاسم در یک بازه زمانی کوتاه از نظر فیزیولوژیکی دست خوش تغییرات مختلفی می‌شوند که به شما نشان می‌دهند اوج لذت جنسی را تجربه می‌کنند. از جمله مهم‌ترین علائم جسمانی که در طول ارگاسم زنان بروز می‌یابند، باید به موارد زیر اشاره کرد.

– تند شدن سرعت تنفس

– بالارفتن ضربان قلب

– افزایش دمای بدن

– سفت شدن نوک سینه‌ها

2. علائم هیجانی

در حین رسیدن به ارگاسم اغلب زنان دست خوش هیجانات شدیدی می‌شوند که می‌تواند در قالب احساسات گوناگونی خود را نشان دهد. برای مثال این هیجان زدگی می‌تواند موجب گریه کردن بی دلیل همسرتان شود. در این شرایط بسیار اهمیت دارد که بتوانید آرامش خود را حفظ نمایید و به همسرتان نشان دهید او را درک می‌کنید. قضاوت کردن، سرزنش یا تمسخر زن بابت احساساتی که در حین تجربه ارگاسم از خود نشان می‌دهد، کیفیت روابط جنسی را کاهش داده و در نهایت موجب کاهش عملکرد او در این زمینه شود.

3. علائم رفتاری

علائم رفتاری به الگوهای رفتاری خاص و منحصر به فردی گفته می‌شود که هرکس پس از رسیدن به ارگاسم تمایل به انجام آن دارد. برای شناختن این علائم لازم است که بیشتر در واکنش‌های همسرتان دقیق شوید و ببینید معمولا پس از رسیدن به اوج اذت جنسی چه واکنش‌هایی از خود نشان می‌دهد. برای مثال برخی زنان بعد از تجربه ارگاسم به خواب می‌روند یا برخی دیگر تمایل دارند همسر خود را در آغوش بگیرند.

بیشتر بخوانید : آشنایی با بدن زنان 

کمک به تجربه ارگاسم زنان

برای اینکه زنان بتوانند بیشترین لذت را از رابطه جنسی ببرند و همراه با همسرشان ارگاسم را تجربه نمایند، کمک گرفتن از برخی راهکارها می‌تواند موثر باشد. ما در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره کرده‌ایم. توصیه می کنیم مقاله به اوج لذت رساندن زنان را نیز مطالعه نمایید.

1. طولانی کردن مدت رابطه جنسی

بررسی‌ها نشان می‌دهند زنان برای رسیدن به اوج لذت جنسی نسبت به مردان به زمان بیشتری نیاز دارند. در نتیجه لازم است کمی به همسرتان فرصت دهید و به رابطه جنسی به عنوان یک فرایند مکانیکی کوتاه مدت نگاه نکنید. کمی طولانی‌تر کردن رابطه جنسی از طریق معاشقه و پیش نوازی بیشتر می‌تواند فرصت کافی را برای تجربه ارگاسم در اختیار زن قرار دهد و او را به لذت بیشتری برساند.

2. صحبت کردن در مورد خواسته ها و نیازهای جنسی

بسیار اهمیت دارد که بتوانید در مورد خواسته‌ها و نیازهای جنسی خود به طور واضح و شفاف با یکدیگر صحبت کنید. زمان‌هایی را برای بیان احساسات و نیازهای جنسی خود اختصاص دهید و بگذارید همسرتان نیز در این باره آزادانه صحبت کند. توجه داشته باشید که هرگز دیگری را به خاطر خواسته‌هایش سرزنش نکنید و هم چنین برای رفع نیازهای خود او را تحت فشار نگذارید. هرچقدر بتوانید آزادانه تر در برابر یکدیگر رفتار کنید احتمال تجربه لذت بیشتر می‌شود. در نتیجه رسیدن به ارگاسم زنان محتمل‌تر خواهد بود.

3. ابراز کلام های محبت آمیز در طول رابطه جنسی

بررسی‌ها نشان می‌دهند بسیاری از زنان از شنیدن کلام‌های محبت آمیز در طول رابطه جنسی لذت می‌برند و در این شرایط راحت‌تر به ارگاسم می‌رسند. در نتیجه بهتر است در طول رابطه جنسی این نیاز را در همسرتان بررسی کنید و در ابراز کلام‌های محبت آمیز خساست به خرج ندهید.

4. امتحان کردن پوزیشن های متنوع

بسیار اهمیت دارد که در رابطه جنسی خود همواره به صورت یک نواخت و قابل پیش بینی عمل نکنید. امتحان کردن پوزیشن‌های جنسی جدید و متنوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید واکنش‌های همسرتان را بیشتر کشف کنید و ببینید در چه وضعیتی تحریک بیشتری را احساس می‌کند.

5. کار کردن بر بهبود رابطه عاطفی

عملکرد جنسی بسیاری از بانوان تحت تاثیر کیفیت رابطه عاطفی آنان قرار دارد. در نتیجه برای اینکه به تجربه اوج لذت جنسی در همسرتان کمک کنید، بهتر است به رابطه خود بیرون از بستر نیز دقت داشته باشید و تلاش کنید کیفیت ارتباط عاطفی‌تان را نیز بالا ببرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ارگاسم زنان می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

 

سوالات متداول

آیا ناتوانی در رسیدن به ارگاسم اختلال است؟

بله، عدم تجربه ارگاسم یکی از اختلالات جنسی شایع در بین بانوان است که عملکرد آن‌ها را در رابطه زناشویی تحت تاثیر قرار می‌دهد. امروزه روان شناسان متخصص در حیطه سکس تراپی به کمک روش‌های مختلفی از جمله درمان شناختی رفتاری می‌توانند به افراد کمک کنند تا این مشکل را برطرف نمایند.

آیا ممکن است ناتوانی در رسیدن به ارگاسم ناگهانی ایجاد شود؟

اختلال ارگاسمی به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود. در نوع اولیه فرد هرگز ارگاسم را تجربه نکرده است اما در نوع ثانویه فرد پس از تجربه یک دوره عملکرد طبیعی دیگر نمی‌تواند ارگاسم را تجربه کند. این شرایط می‌تواند به طور ناگهانی و به دلیل تجربه مسائلی نظیر تنش زیاد در رابطه ایجاد شود.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫2 دیدگاه ها

    1. تعداد خانم هایی که نمیتونن به ارگاسم برسن بسیار معدود هست. بهتره برای بررسی موضوع مشاوره جنسی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره