نشانه های خیانت زنان

آیا نشانه های خیانت زنان را می‌شناسید؟ خیانت به همسر یکی از ناهنجاری‌های جامعه به حساب می‌آید که متاسفانه از زمان های گذشته تا به امروز وجود داشته و در زمان حال حاضر نیز بیشتر از گذشته شاهد این معضل اجتماعی هستیم. از طرفی مفهوم خیانت برای هر مردی به شکل خاصی تعریف می‌شود. برای نمونه برخی از مردان صحبت همسر خود با مرد دیگری را خیانت فرض می‌کنند و عده‌ای دیگر تنها ارتباط جنسی با مرد دیگری را خیانت می‌دانند. آگاهی از دلایل و نشانه های خیانت زنان به شما کمک می‌کند تا بهترین برخورد را داشته باشید و از این مساله پپیشگیری کنید.

خیانت زنان

هر زمان خانم متاهلی به دور از اطلاع دیگران به ارتباط روحی، جنسی و… با مردی که همسر او نیست بپردازد؛ در واقع خیانت کرده و این کار جزء بدترین ناهنجاری‌های یک کشور محسوب می شود. این عمل ناپسند عواقب بسیار جدی و منفی برای آن اجتماع خواهد داشت. چرا که بنیان خانواده که سلامت جامعه را نشان میدهد به خطر انداخته و در جوامع تعصبی موجب خشونت و دیدگاه منفی نسبت به زنان می شود. برای آشنایی بیشتر با آسیب های روابط فرازناشویی کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با نحوه برخورد با خیانت زنان کلیک کنید.

نشانه های خیانت زنان

خیانت خانم‌ها به عنوان یک ناهنجاری دارای نشانه‌هایی است که البته رویت این موارد به معنی خیانت حتمی زنان نیست ولی معمولا در خانم‌هایی که خیانت می‌کنند این نشانه‌ها کم و بیش بروز پیدا می‌کند. برخی از نشانه های خیانت زنان به شرح زیر هستند.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

1. نشانه های خیانت زنان | میلی به ارتباط جنسی با همسر خود ندارند

معمولا خانم‌هایی که با فرد دیگری ارتباط دارند میلی به رابطه جنسی با همسر خود ندارند. البته ممکن است عدم برقراری رابطه جنسی خانم‌ها با همسر خود به دلیل ناراحتی آن‌ها از یک حرف یا رفتار همسرشان باشد. ولی در صورتی که خانم‌ها در وضعیت کاملا عادی و در بازه زمانی طولانی میلی به رابطه جنسی با همسر خود نداشته باشند احتمال خیانت وجود دارد.

2. مرتب از همسر خود می خواهد که راهی سفر شود

کسی که به همسر خود خیانت می‌کند مدام در تدارک شرایطی است که بتواند وقت بیشتری را با فرد مورد علاقه‌اش بگذراند به همین خاطر به طور مرتب از همسرش می‌خواهد که به سفر برود. خواه این سفر یک سفر کاری باشد یا یک سفر تفریحی فرقی ندارد هدف او دور کردن همسرش است که برای این هدف دائم تلاش می‌کند.

3. نشانه های خیانت زنان | همسر خود را به داشتن ارتباط با فرد دیگری متهم می کنند

خانم‌هایی که خیانت می‌کنند در یک اقدام مقابله‌ای، همسر خود را به داشتن رابطه با فرد دیگری متهم می‌کنند که هدف از این اقدام دور شدن تصور مرد از خیانت خود زن است. آن‌ها با این کار قصد دارند تمرکز را از خود دور کرده و آن را متوجه همسرشان کنند.

4. افزایش خشم و عیب جویی های غیر طبیعی

پس از خیانت برخی از خانم‌ها درگیر عذاب وجدان شده و به نوعی می‌خواهند این رفتار زشت خود را توجیه کنند به همین خاطر به پرخاشگری‌های غیر معمول و عیب جویی‌های مداوم دست می‌زنند تا با این کار خود را قانع کنند که از زندگی خود راضی نیستند و به همین دلیل می‌توانند دست به خیانت بزنند. البته هر عصبانیت و عیب جویی دلیل بر خیانت نیست ولی در برخی از خانم‌های متاهل که در حال خیانت به همسر خود هستند گاها این حالت بروز پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید : دروغ گفتن در زنان

5. نشانه های خیانت زنان | افزایش مخارج در مقایسه با گذشته

معمولا پس از خیانت، خانم‌ها به خاطر بعضی مسائل نظیر خودآرایی هزینه بیشتری می‌کنند که این افزایش مخارج یکی از نشانه‌های خیانت محسوب می‌شود. انی رفتار قطعا کلیت نداشته و ممکن است برخی از خانم‌های وفادار برای جلب نظر بیشتر همسر خود تصمیم بگیرند که بیشتر به خود رسیدگی کنند بنابراین افزایش مخارج مانند سایر نشانه‌ها به معنا خیانت حتمی خانم‌ها نمی‌باشد.

6. محبت کردن های بیش از حد

یکی دیگر از نشانه های خیانت زنان ، ابراز محبت‌های بیش از حد شخص نسبت به همسرش است که این محبت‌ها یا ناشی از عذاب وجدان فرد بوده یا برای اینکه همسرش به او شک نکند دست به محبت‌های غیرمعقول و بیش از حد می‌زند.

7. نشانه های خیانت زنان | مدام دیر به خانه می آید

هر از گاهی دیر آمدن طبیعی است ولی اگر شخص مدام دیر به خانه بیاید احتمال بروز خیانت وجود دارد که البته نمی‌توان صد در صد این احتمال را داد ولی در برخی از خانم‌هایی که دست به خیانت زده‌اند این نشانه دیده شده است.

8. تمام وقت خود را با تلفن همراهش صرف می کند

امروزه که بیشتر مردم مدام در حال فعالیت در رسانه‌های اجتماعی هستند فعالیت مداوم با تلفن همراه دلیل بر خیانت نمی‌شود. ولی اگر این فعالیت بیش از حد باشد و شخص به محض تماس تلفنی یا شنیدن صدای پیامک در حضور شما آشفته و پریشان شود از نشانه های خیانت زنان به حساب می‌آید. متاسفانه از طریق رسانه‌های ارتباطی خیانت‌های زیادی رخ داده است که این خیانت عوارض بسیار بدی بر زندگی افراد گذاشته است.

9. نشانه های خیانت زنان | مشاهده وسیله پیشگیری از بارداری در منزل

این نشانه مخصوص افرادی است که از وسایل پیشگیری نظیر کاندوم استفاده نمی‌کنند ولی با این وجود در منزل خود کاندوم می‌بینند که این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از خیانت زنان باشد.

10. توجه بیش از حد به جنس مخالف در شبکه های ارتباطی

معمولا هنگامی که خانم‌ها در شبکه‌های ارتباطی نظیر اینستاگرام بیش از حد به یک مرد اهمیت می‌دهند و مدام برای پست‌هایش کامنت می ‌گذارند یا به صورت مداوم با اوچت می‌کنند، نشان از علاقه شخص به آن مرد دارد که متاسفانه زمینه ساز بسیاری از خیانت‌ها می‌باشد. بنابراین توجه بیش از حد به جنس مخالف در پلتفرم‌های اجتماعی از نشانه های خیانت زنان محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید : خیانت به همسر

نشانه های خیانت زنان در چه مواقعی دیده می شود؟

برخی از شایع‌ترین دلایل خیانت زنان به شرح زیر می‌باشد، برای آشنایی بیشتر با علت خیانت زنان کلیک کنید.

1. نشانه های خیانت زنان | عدم علاقه و صمیمیت زناشویی

زنان بیشتر از مردان به محبت احتیاج دارند و نبود علاقه میان آن‌ها و همسرشان زمینه ساز بروز خیانت می‌شود. اکثر خانم‌هایی که دست به این عمل زده‌اند، این کار را ناشی از بی‌توجهی‌های دائمی و برخورد خشن همسر خود می‌دانند و این تصور را دارند که با خیانت به همسر خود به نوعی از او انتقام گرفته‌اند که تصوری کاملا اشتباه است چرا که خود آن‌ها بیشتر آسیب می‌بینند.

2. پاسخ به خیانت مرد

برخی دیگر از زنان علت خیانت خود را در جواب به خیانت همسرشان بیان کرده و مدعی می‌شوند همان کاری را انجام داده‌اند که همسرشان با آن‌ها کرده است. از دیگر علل خیانت زنان می‌توان به اعتیاد و فقر اشاره کرد که موجب ورود زنان به این ناهنجاری آسیب زننده می‌شود.

3. ازدواج بدون علاقه

برخی از زنان هم بدون علاقه با همسر خود ازدواج می‌کنند و پس از ازدواج هم در فکر عشق قدیمی خود هستند که این قضیه زمینه ساز سوق دادن به سمت مردی می‌شود که مدام به او فکر می‌کنند.

4. نشانه های خیانت زنان | مشکلات روحی

علت دیگر هم که پدید آورنده خیانت می‌باشد شرایط روحی زنان است. بروز اختلالات روحی و روانی موجب می‌شود فرد نتواند به خوبی برای کارهای خود تصمیم بگیرد و در نتیجه به سمت خیانت حرکت می‌کند.

5. محدودیت زیاد در دوران مجردی

سخت گیری‌های بیش از حد به دختران در زمان مجردی هم می‌تواند از علل و ریشه خیانت آن‌ها بعد از متاهلی باشد. البته این موضوع هم کلیت ندارد ولی هستند خانم‌هایی که در زمان پیش از ازدواج به شدت سرکوب شده‌اند و حالاکه ازدواج کرده‌اند می‌خواهند سرکوب‌های قدیمی خود را با خیانت جبران کنند. به خصوص اگر همسری که دارند فرد مورد نظر آن‌ها نباشد احتمال شکل گیری خیانت بیشتر خواهد شد. بنابراین برخورد مناسب با دختران و پرهیز از افراط در مسائل مختلف تا حد زیادی از این ناهنجاری پیشگیری خواهد کرد.

پیشنهاد می‌شود که حتما درباره چه زنانی خیانت نمی کنند هم بخوانید.

بعد از اطمینان از نشانه های خیانت زنان چه باید کرد؟

اگر این نشانه های خیانت زنان در همسر شما وجود داشت نباید مستقیما به او تهمت بزنید. چرا که احتمال دارد دچار وسواس و شک بی مورد شده باشید و با تهمت و سخنان پرخاشگرانه رابطه میان خود و همسرتان را به نابودی بکشانید. اولین کاری که باید انجام دهید صحبت با مشاوره حرفه‌ای است تا با کمک راهنمایی‌های مشاور بهتر بتوانید در مورد خیانت همسر خود به نتیجه برسید. بنابراین پیش از هر اقدامی با مشاور موضوع را در میان بگذارید.

قطعا خیانت زنان و بالعکس خیانت مردان توجیهی ندارد اما گاهی اوقات رفتار همسران این افراد در به وجود آمدن این حالت تاثیرگذار بوده است. بنابراین به دور از تعصب و خشم باید مشکل را ریشه یابی کرد و از صحت ماجرا اطمینان حاصل نمود. مشاوره خیانت تلفنی به شما کمک می کند تا در مواقع حساس بتوانید با یک فرد آگاه مسائل‌تان را در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید : درمان خیانت

سخن آخر

در صورت مشاهده این نشانه‌ها، با مشاوره خانواده در حوزه خیانت مشورت نمایید و از هر نوع اقدام عجولانه و متعصبانه بپرهیزید تا خود و فرزندانتان با مشکلی روبرو نشوید. صحبت با روانشناس باعث تصمیم‌گیری بهتر در این امر می‌شود و بروز پیشامدهای ناگوار و دیگر ناهنجاری‌ها را به حداقل می‌رساند. قدرت مکالمه با افراد متخصص بر کسی پوشیده نیست و بهتر است این موضوع را در تمام مراحل زندگی خود به یاد داشته باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نشانه های خیانت زنان می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره