رابطه با زن شوهردار | پیامدهای رابطه با زن شوهر دار

یکی از مشکلاتی که متاسفانه امروزه باعث بسیاری از طلاق‌ها و ناکامی جوانان در امر ازدواج می‌شود، رابطه با زن شوهردار است. در واقع با افزایش روابط خارج از چهارچوب، بنیان خانواده‌ها از هم خواهد پاشید و این مسئله تبعات سنگینی نیز برای افراد به همراه خواهد داشت. باید توجه داشته باشید که قبل از ایجاد رابطه و وابستگی به زن شوهردار از آن پیشگیری کرده و نگذارید چیزی مابین شما شکل بگیرد. با این حال در صورتی که با این مشکل روبه‌رو هستید بهتر است که از مشاور کمک بگیرید چراکه ممکن است هیجانات شما در مقابل تصمیمات عقلانی‌تان ایستادگی کرده و درگیر روابطی شوید که خارج شدن از آن مشکل باشد و با عذاب وجدان و آسیب‌های روحی همراه شود. ارتباط با یک خانم متاهل، دلایل و پیامدهایی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 

به چه روابطی، روابط فرازناشویی گفته می‌شود؟

تجربه هرگونه لذتی با فردی به غیر از همسر را، رابطه فرازناشویی می‌نامند. این مسئله برخلاف باور عامه مردم، تنها محدود به ارتباط جنسی نیست. یک گفت‌وگوی عاشقانه نیز می‌تواند خیانت تلقی شود. در یک معنای کلی می‌توان گفت هر چیزی که بر اساس فرهنگ و هنجارهای شما می‌بایست در انحصار همسرتان باشد، اگر با دیگران تجربه شود، خیانت محسوب می‌شود. در نتیجه اگر در فضای مجازی با یک خانم متاهل صحبت می‌کنید و یا به عنوان یک خانم متاهل دوستان مجازی دارید، شما وارد دایره روابط فرازناشویی شده‌اید. برای آشنایی با آسیب های روابط فرازناشویی کلیک کنید.

توجه به تفاوت‌های فرهنگی

در ارتباط با اینکه چه رفتار و میزانی از یک رابطه را باید خیانت تلقی کرد، باید به فرهنگ و ارزش‌های طرفین نگاه کرد. برای مثال در برخی کشورهای غربی، داشتن دوستان اجتماعی از جنس مخالف و حتی قرارهای دوستانه، خیانت محسوب نمی‌شود. این در حالیست که در کشور ما، این مسئله برای اکثریت افراد مصداق خیانت است. همچنین در برخی فرهنگ‌ها، صحبت کردن با جنس مخالف نیز، کاری ناپسند تلقی می‌شود. به همین خاطر در زمینه تعریف حد و مرزهای خیانت، فرهنگ‌ها اهمیت بالایی پیدا می‌کنند.

یک نکته مهم در تعریف خیانت که در تمامی فرهنگ‌ها، مورد پذیرش است این است که خیانت معمولا به صورت پنهانی اتفاق می‌افتد و شما می‌دانید که همسرتان از فهمیدن این مسئله ناراحت خواهد شد.

 

چرا افراد به سمت رابطه با زن شوهردار می‌روند

اگرچه در کشور ما برای برقراری ارتباط با زن شوهردار، مجازات سختی درنظر گرفته شده است، با این حال نمی‌توان وجود چنین روابطی را انکار کرد. در ارتباط با دلایل این رابطه‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد.

1. ازدواج‌های اجباری

در شرایطی که خانم‌ها به هر دلیلی مجبور به ازدواج با فردی شده باشند، طبیعتا علاقه و محبتی نسبت به همسر خود نخواهند داشت. این مسئله گاها موجب بروز خیانت به همسر می‌شود. هنگامی که شما کسی را دوست ندارید دلیلی برای تعهد به او پیدا نخواهید کرد.

2. مشکلات قانونی از علل رابطه با زن شوهردار

بر اساس قانون کشور ما، حق طلاق با مرد است. به همین خاطر، بسیاری از مواقع در دعواها و اختلافاتی که میان زوجین پیش می‌آید، آقایان از این مسئله به عنوان اهرم فشار استفاده کرده و علی رغم اینکه حتی ممکن است از خانم جدا زندگی کنند، مقدمات طلاق و جدایی را فراهم نمی‌کنند. اگرچه به لحاظ احساسی و در عمل طرفین از هم جدا شده‌اند، با این حال در واقعیت خانم دارای همسر است. این مسئله باعث پیش آمدن مشکلاتی در زمینه زندگی عاطفی خانم‌ها می‌شود.

3. بی توجهی و فقدان محبت

یکی از دلایلی که خانم‌ها را به سمت رابطه خارج از چهارچوب ازدواج سوق می‌دهد این است که احساس می‌کنند در زندگی مشترک نیازهای روحی و جنسی آن‌ها، مورد بی توجهی قرار گرفته است.

4. روابط متعدد پیش از ازدواج

تحقیقات علمی نشان می‌دهد افرادی که پیش از ازدواج، روابط آزادانه بسیاری داشته‌اند، بعد از ازدواج نیز با احتمال بیشتری به سمت روابط فرازناشویی کشیده می‌شوند. دلیل این امر آن است که آن‌ها اعتقاد چندانی به مفاهیمی نظیر تعهد ندارند.

5. تنوع طلبی از علل رابطه با زن شوهردار

یکی از مهم‌ترین علل خیانت در هر دو جنس، تنوع طلبی است. افرادی که نمی‌توانند همواره به یک نفر متعهد باشند و با گذشت مدت کوتاهی از طرف مقابل زده می‌شوند، معمولا به سمت روابط خارج از چهارچوب ازدواج کشیده می‌شوند.

 

در ارتباط با یک خانم متاهل به این نکات توجه داشته باشید

1. تبعات سنگین قانونی هنگام رابطه با زن شوهردار

رابطه با خانمی که شوهر دارد، حتی در صورتی که به ارتباط جنسی ختم نشود، مشکلات قانونی بسیاری را برایتان به همراه خواهد داشت. این مشکلات فارغ از جنبه قانونی می‌تواند به حیثیت و آبروی شما نیز خدشه وارد کند.

2. شما در یک رابطه ناکافی قرار دارید

به عنوان یک فرد آزاد حق دارید، با یک خانم آزاد ارتباط داشته باشید. کسی که بتوانید به راحتی و بدون اضطراب با هم دیدار کنید و هر زمانی که می‌خواهید بتوانید باهم صحبت کنید. این شرایط در رابطه با یک خانم متاهل برای شما وجود ندارد. از طرفی یک رابطه با گذشت زمان و عمیق‌تر شدن احتمالا تمایل به ازدواج را در شما ایجاد خواهد کرد، آیا شما می‌توانید به ازدواج با این خانم امیدوار باشید؟ فکر می‌کنید تا چه زمانی بتوانید برای ازدواج با او صبر کنید؟

3. احتمال خیانت به شما همیشه وجود خواهد داشت

هنگامی که زنی به شوهرش خیانت می‌کند، احتمالا این تصور برای شما هم پیش خواهد آمد که چه تضمینی برای وفاداری او به شما، وجود خواهد داشت؟ از طرفی احتمال این مسئله که او به شما نیز خیانت کند وجود دارد و شما می‌بایست این مسئله را همواره در ذهنتان داشته باشید. ازطرف دیگر حتی اگر این خانم به شما وفادار باشد، وجود افکار وسواسی و شک گرایانه به شما آسیب خواهد زد.

4. احتمال بازگشت به زندگی مشترک همیشه وجود دارد

تا زمانی که شریک احساسی شما، همسر فرد دیگری است احتمال این امر وجود دارد که آن‌ها تصمیم بگیرند اختلافات را کنار گذاشته و زندگیشان را از نو بسازند. در این صورت شما ضربه روحی بدی خواهید خورد.

بخوانید : علت خیانت زنان

پیامدها و آسیب‌های رابطه با زن شوهردار

1. عذاب وجدان

یک ارتباط خارج از چهارچوب، همواره برای هر دو طرف عذاب وجدان را به همراه خواهد داشت. ارتباط با یک خانم متاهل به این معناست که خانم و مردی که با او رابطه برقرار کرده، نسبت به حقوق شوهر، بی توجه هستند و در تصمیمشان احساسات و حقوق او را در نظر نمی‌گیرند. این مسئله ممکن است تا مدتی برای شما بی اهمیت باشد، اما پس از آن به تدریج نسبت به آن آگاه خواهید شد.

خانم‌هایی که وارد این دسته از ارتباطات می‌شوند، باید بدانند که این رابطه دیر یا زود تمام خواهد شد. آیا بعد از پایان یافتن آن، می‌توانید به راحتی با همسر خود ارتباط داشته باشید؟

2. آسیب‌های روحی از پیامدهای رابطه با زن شوهردار

حضور در یک رابطه ممنوعه، به ویژه برای خانم‌های متاهل اضطراب بسیاری را به همراه خواهد داشت. ترس از فهمیدن همسر و تبعات این مسئله، باعث به وجود آمدن اضطراب بسیاری برای هردو طرف درگیر در این روابط می‌شود. از طرفی شما دچار تعارض خواهید شد. شما با فردی زندگی می‌کنید که به او علاقه ندارید و از سوی دیگر نوعی از رابطه که باید با همسر خود داشته باشید را با مردی به غیر از همسرتان دارید که این مسئله باعث به وجود آمدن تعارض و آسیب‌های بسیاری برای شما خواهد شد.

به عنوان مردی که با یک خانم متاهل در ارتباط هستید، احتمالا از اینکه او اکثر ساعات روز را در کنار مرد دیگری است و با او ارتباط جنسی دارد، دچار آشفتگی می‌شوید. مجموعه این عوامل باعث ایجاد اضطراب و تنش‌های روحی بسیاری برای شما خواهد شد.

3. سرنوشت فرزندان

به عنوان والدین، وظیفه دارید که نسبت به تربیت و سرنوشت فرزندان خود حساس باشید. فرزندی که مادرش با فردی دیگر ارتباط دارد و محبتی را میان پدر و مادر خود احساس نمی‌کند، دچار مشکلات بسیاری خواهد شد.

4. بی توجهی به همسر

ارتباط با فردی به غیر از شوهر، باعث می‌شود که شما نسبت به همسرتان سردتر شده و تمایلی برای اصلاح شرایط زندگی نداشته باشید. در صورتی که اگر پای نفر سومی در میان نبود، شما احتمالا با انگیزه بیشتری برای تغییر شرایط زندگی اقدام می‌کردید.

5. از بین رفتن بنیان خانواده از پیامدهای رابطه با زن شوهردار

حضور یک نفر دیگر در زندگی خانم‌ها، گاهی اوقات باعث دلسردی و تصمیم آن‌ها برای طلاق می‌شود. طلاق شما از همسرتان باعث از بین رفتن خانواده می‌شود و در صورتی که شما فرزندی نیز داشته باشید، تبعات این مسئله به مراتب شدیدتر خواهد بود. 

پایان دادن به رابطه با زن شوهردار

1. شرایط را به خوبی بررسی کنید

سعی کنید شرایط موجود و وضعیت خودتان، شریک احساسیتان و همسر او را به درستی بررسی کنید. به این سوال پاسخ دهید که چرا وارد این رابطه شدید و چرا آن را ادامه می‌دهید؟ آیا در طی این مدت، شریک عاطفی شما برای جدایی از همسرش و بودن در کنار شما اقدامی انجام داده است؟ چه هدف و نهایتی را برای این رابطه در ذهنتان دارید و چقدر احتمال می‌دهید که به این هدف دست پیدا کنید؟ پاسخ به این سوال‌ها، تا حد زیادی شرایط موجود را برای شما روشن کرده و حقایق را مشخص می‌کند.

2. شما در درجه اول در مقابل خودتان مسئول هستید

اگر نسبت به این خانم، احساس دلسوزی دارید و یا فکر می‌کنید در مقابل علاقه‌ای که ایجاد کرده‌اید مسئولید، در نظر داشته باشید که شما پیش از هرکس، در برابر خودتان مسئول هستید. شما نمی‌توانید تمام عمر و سال‌های جوانیتان را به پای یک رابطه ناسالم هزینه کنید.

3. از یک مشاور کمک بگیرید

سعی کنید در این زمینه از یک مشاور کمک بگیرید. مشاوران به دلیل رعایت اصول رازداری، از شرایط شما با کسی صحبت نخواهند کرد و شما می‌توانید به راحتی مشکلاتتان را با آن‌ها درمیان بگذارید. با این حال سعی کنید برای این کار افراد مطمئنی را انتخاب کنید. همین الان می توانید برای دریافت مشاوره خیانت همسر تلفنی اقدام کنید.

 

سوالات متداول

دلایل رابطه فرازناشویی در خانم‌های متاهل چیست؟

ازدواج‌های اجباری، بی توجهی از جانب همسر، تنوع طلبی و مشکلات قانونی می‌توانند باعث ایجاد روابط فرازناشویی شوند. با این حال مشاوره خانواده به شما کمک می کند تا از بدتر شدن شرایط جلوگیری کرده و به جای روابط فرازناشویی رفتارهای بالغانه ای داشته باشید. برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج و تعهد می توانید از طریق شماره – با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره