نکروفیلیا یا مرده خواهی

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

آیا تا به حال چیزی در مورد رابطه جنسی با اجساد شنیده‌اید؟ مرده خواهی یا نکروفیلیا یکی از عجیب‌ترین و نادرترین انحرافات جنسی است که فرد مبتلا، با یک جنازه رابطه جنسی برقرار کرده و به این وسیله ارضا می‌شود. مرده خواهی دلایل بسیار متعددی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اعتماد به نفس پایین، خشونت در کودکی و ناتوانی در ارضای نیاز جنسی اشاره کرد. همچنین نکروفیلیا انواع مختلفی دارد و افراد مبتلا تمایل خود به اجساد را به صورت‌های مختلفی نشان می‌دهند. برای درمان لازم است که شرایط فرد توسط متخصص و روانشناس بررسی گردد و فرد مبتلا نیز به تعهدات درمانی خود پایبند باشد.

منظور از مرده خواهی چیست؟

مرده خواهی یا نکروفیلیا یک اختلال جنسی است که فرد از طریق رابطه جنسی غیرعادی با افراد مرده به اوج لذت جنسی رسیده و ارضا می‌شود. این افراد علاقه عجیبی به برقراری رابطه جنسی با اجساد دارند به همین دلیل در مکان‌هایی همچون سردخانه و قبرستان اقدام به برقراری رابطه جنسی با اجساد می‌کنند. این اختلال ممکن است به قدری شدید باشد که فرد مبتلا، برای رابطه جنسی یک انسان را بکشد و سپس با جسد او رابطه برقرار کند. نکروفیلیا در دسته انحرافات جنسی شدید طبقه بندی می‌شود و لازم است که حتما مورد درمان قرار گیرند.

بیشتر بخوانید : اختلالات جنسی

دلایل مرده خواهی

اعتماد به نفس پایین

برخی از افراد به دلیل اعتماد به نفس پایین خود می‌ترسند که در طول رابطه جنسی پس زده شده و طرد شود. در نتیجه برای جلوگیری از این اتفاق اقدام به برقراری رابطه جنسی با اجساد می‌کنند که امکان پس زدن وجود نداشته باشد.

مشکلات دوران کودکی از علل مرده خواهی

برخی متخصصان متعقدند که تمایل به اجساد ریشه در دوران کودکی دارد. مثلا فردی که از جنازه ترس شدیدی دارد، به صورت ناخودآگاه این روش را برای سرکوب ترس خود انتخاب می‌کند. همچنین تحقیقات نشان داده که افراد مبتلا به نکروفیلیا سابقه مشکلات خانوادگی، خشونت، تحقیر و طرد شدن از طرف والدین را در دوره کودکی خود داشته‌اند.

ناتوانی در ارضای نیاز جنسی

برخی از افراد نیز به دلیل نداشتن امکانات برای برقراری رابطه جنسی سالم، اقدام به رابطه با اجساد می‌کنند. مثلا فرد هیچ راهی برای رابطه جنسی ندارد و به دلیل شغل خاص، فقط امکان رابطه با مرده برایش مهیا است. از طرف دیگر، این مساله که فرد در برقراری رابطه سالم ناتوان است نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

میل و اشتیاق درونی

برخی افراد به دلیل میل و اشتیاق درونی خود به برقراری رابطه جنسی با اجساد اقدام می‌کنند. برخی مواقع این اشتیاق به قدری زیاد است که فرد به دنبال شغل‌هایی می‌رود که امکان دسترسی به اجساد را داشته باشد و یا همانطور که گفته شد برای ارضای نیاز خود دست به قتل و سایر اعمال خلافکارانه دیگر می‌زند.

میزان شیوع اختلال مرده خواهی

این اختلال بسیار نادر است و نمی‌توان میزان دقیقی از شیوع آن اعلام کرد. همچنین به دلیل نامتعارف بودن، بسیاری از افراد که این تمایل را دارند از ابراز آن خودداری می‌کنند و در نتیجه بسیاری از مبتلایان شناسایی نمی‌شوند. تحقیقات نشان داده است که این بیماری در مردان شایع‌تر بوده و میزان شیوع آن در زنان بسیار اندک است.

انواع مرده خواهی

افراد مبتلا به نکروفیلیا، تمایل خود به اجساد را به صورت‌های مختلفی نشان می‌دهند. انواع نکروفیلیا به شرح زیر است.

1- خیال پردازی

در این نوع نکروفیلیا، شدت اختلال ضعیف است و فرد تنها با خیال رابطه با یک جنازه، به اوج لذت جنسی رسیده و ارضا می‌شود. همچنین ممکن است فرد در حین یک رابطه جنسی معمولی، فرد مقابل خود را همچون یک جنازه تصور کند.

2- نکروفیلیا با خودارضایی

در این رابطه فرد با جنازه رابطه جنسی ندارد اما به تحریک جنازه پرداخته و در عین حال خودارضایی نیز می‌کند. در نتیجه فرد بدون رابطه جنسی با جسد، ارضا می‌شود.

3- لمسی

فرد به تحریک و ناز و نوازش جنازه می‌پردازد اما رابطه جنسی برقرار نمی‌کند. فرد با همین تماس‌ها ارضا می‌شود.

4- بت واره

فرد با خود جنازه رابطه جنسی ندارد اما قسمتی از آن همچون انگشت، آلت تناسلی و لباس زیر را جدا می‌کند و در رابطه جنسی با استفاده از آن‌ها به ارضا می‌رسد.

5- مرده خواهی فرصت طلبانه

فرد هیچ قصد از پیش تعیین شده‌ای برای رابطه جنسی با جنازه نداشته است اما به طور اتفاقی شانس رابطه با جسد پیش آمده و از آن استفاده می‌کند.

6- نکروفیلیا مداوم

برای این افراد رابطه جنسی با جنازه یک ترجیح جنسی بوده و سبک زندگی فرد است. در واقع فرد هیچ علاقه‌ای به انسان زنده ندارد و به طور مداوم با اجساد رابطه برقرار می‌کند.

7- نکروفیلیا همراه با قتل

فرد مبتلا به مرده خواهی برای این که با فرد مورد نظر خود رابطه جنسی داشته باشد او را به قتل می‌رساند و سپس با او نزدیکی می‌کند.

8- نکروفیلیا منحصر به فرد

در این نوع مرده خواهی، فرد هیچ تمایلی به رابطه جنسی دیگری به غیر از رابطه با جنازه ندارد. فرد تنها از طریق رابطه با اجساد به اوج لذت جنسی می‌رسد.

9- نکروفیلیا رومانتیک

فرد به طور افراطی و مریض گونه‌ای به عشق سابق فوت شده خود وفادار است و به او عشق می‌ورزد. به طوری که با او رابطه جنسی برقرار می‌کند. در این نوع مرده خواهی فرد به اجساد تمایلی ندارد بلکه به عشق واقعی خود علاقه مند است.

انواع اختلال مرده خواهی ( نکروفیلیا )  از لحاظ جرم شناسی

نکروفیلیا از لحاظ جرم شناسی به چند صورت انجام می‌شود که شامل موارد زیر هستند.

مخرب

فرد یک انسان زنده را به قتل می‌رساند و یا عضوی از جسد را جدا کرده تا با استفاده از آن به اوج لذت جنسی برسد.

نگهدارنده

فرد به جنازه آسیبی نمی‌رساند و تنها با هدف برقراری رابطه جنسی آن را نگه می‌دارد.

سرد

فرد پس از به قتل رساندن، دو ساعت صبر کرده و سپس اقدام به برقراری رابطه جنسی می‌نماید.

گرم

بلافاصله پس از به قتل رساندن یک انسان و در مدت کمتر از دوساعت رابطه جنسی را انجام می‌دهد.

درمان مرده خواهی یا نکروفیلیا

برای درمان نکروفیلیا هیچ روش قطعی وجود ندارد و همه چیز بستگی به شرایط بیمار و علت ابتلای او دارد. برخی مواقع روانکاوی موثر واقع شده و فرد درمان می‌شود. اما چیزی که بسیار مهم است خواست و اراده فرد برای درمان و تعهد او به پیگیری جلسات مشاوره است. مشاوره جنسی می‌تواند در این زمینه به فرد کمک زیادی کند. برای شروع درمان و یافتن راه حل مشاوره جنسی دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مشکلات جنسی می توانید از طریق شماره 02166419012 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره