مصرف همزمان شیشه و گل چه عوارضی دارد؟

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

مصرف همزمان شیشه و گل توسط مصرف کنندگان کنجکاوی اتفاق می‌افتد که می‌خواهند مصرف این دو ماده را با یکدیگر امتحان کنند و متاسفانه هیچ اطلاعی از آسیب‌های مخرب آن ندارند. مصرف کنندگانی هم هستند که پس از مصرف یکی از این مواد، از حالت عادی خارج شده و با در دسترس بودن ماده مخدر دیگری آن را هم مصرف می‌کنند.

در حالی که هردوی این مواد به تنهایی خطرات خاص خود را دارند و مصرف همزمان آسیب‌ها و خطرات را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد. آگاهی از عواقب و پیامدهای مصرف همزمان این دو ماده مخدر به شما کمک می‌کند تا با آگاهی بیشتری گام بردارید و برای ترک سریع‌تر اقدام کنید. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

شیشه چیست؟

شیشه که به کریستال هم معروف است در دسته مخرب‌ترین مواد مخدر قرار دارد و ذهن مصرف کننده را به نابودی می‌کشاند به طوری که ریشه برخی از جنایت‌های انسانی مصرف همین ماده می‌باشد. در واقع شیشه از مواد مخدر صنعتی به حساب می‌آید چرا که در مراکز غیرمجاز تولید می‌شود و ساختار آن را مواد شیمیایی، کودها و تعدادی از داروها تشکیل می‌دهند. برای اطلاع از علائم اعتیاد به شیشه کلیک کنید. 

بیشتر بخوانید : تست اعتیاد شیشه

ترک شیشه سختی‌های زیادی دارد و علاوه بر حضور در کلینیک‌های حرفه‌ای، به روان درمانی و صحبت با روانشناس هم نیاز دارد. از آسیب‌هایی که این ماده به بدن مصرف کنندگانش وارد می‌کند می‌توان به کاهش شدید وزن و از دست دادن زیبایی صورت اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : ترک اعتیاد به شیشه

 

گل چیست؟

ماده مخدر گل یا ماریجوانا ماده مخدری است که در خارج از کشور آن را با عنوان ماریجوانا می‌شناسند. متاسفانه این ماده در کشور ما هم مصرف کنندگان زیادی دارد. این ماده برگرفته از گیاه شاهدانه بوده و بیشتر بر ذهن افراد تاثیر می‌گذارد و آن را به توهم می‌کشاند و همینطور استفاده از آن، موجب آسیب‌های شدید جسمی و روحی بر افراد می‌شود.

بیشتر بخوانید : تست اعتیاد به ماریجوانا

برای مصرف گل، آن را داخل کاغذی می‌گذارند و مانند سیگار مصرف می‌کنند. در حقیقت اکثر مصرف کنندگان مواد مخدر ابتدا به مصرف گل پرداخته و بعد از آن به سراغ مواد مخدر خطرناک‌تری نظیر شیشه می‌روند.

مصرف گل بیش از ده‌ها اختلال در مصرف کننده به وجود می‌آورد که از این اختلالات می‌توان به حواس پرتی، افزایش اشتها، آلزایمر، خنده‌های غیرطبیعی، احساس خواب مداوم، افسردگی، عدم تعادل، صحبت‌های عجیب و نامربوط، خستگی‌های مداوم و… اشاره کرد. از نظر جسمی هم نشانه‌هایی نظیر قرمزی چشم‌ها، تند شدن ضربان قلب، آرام صحبت کردن و خشکی در دهان و گلو بروز پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید : ترک اعتیاد به ماریجوانا

 

مصرف همزمان شیشه و گل | عوارض مصرف دراز مدت شیشه

– فرد مصرف کننده در دراز مدت شاهد پایین آمدن قدرت ذهنی خود خواهد بود و همینطور قدرت خود در اندیشیدن، انتخاب و عواطف را از دست می‌دهد.

– نابود شدن پوست بدن از دیگر عوارض طولانی مدت مصرف شیشه می‌باشد. آسیب به این صورت است که زخم‌هایی بر روی پوست پدید می‌آیند و پوست شروع به ریزش می‌کند. این ماده به حدی پوست را چروک و تخریب می‌کند که یک شخص مصرف کننده سی ساله شیشه، شبیه به یک شخص 50 ساله مسن می‌شود.

– مسائلی نظیر بدگمانی، افسردگی شدید، سکته مغزی و خودکشی از دیگر عوارض استفاده دراز مدت شیشه هستند.

 

مصرف همزمان شیشه و گل | عوارض مصرف دراز مدت گل

– اختلال در فعالیت‌های ذهنی از آثار مخرب مصرف گل در طولانی مدت است. این اختلال بر روی فعالیت‌هایی نظیر حافظه کوتاه مدت، تصمیم گیری‌ها و شخصیت خود فرد تاثیر می‌گذارد.

– شگل گیری انواع سرطان در بدن فرد مصرف کننده از دیگر عوارض طولانی مدت آن به حساب می‌آید و متاسفانه بدن تحت تاثیر این ماده قرار گرفته و به خوبی در برابر سایر بیماری‌ها نمی‌تواند از خودش دفاع کند.

– بروز مشکلات جنسی در افراد که در مردان با کم شدن میل جنسی و در خانم‌ها با ناباروری همراه است.

– بخش‌های تنفسی بدن فرد مصرف کننده به شدت تخریب شده و دچار مشکلات تنفسی می‌شود.

– بروز اختلالات شدیدی نظیر دیوانگی و جنون

– ترغیب به مصرف سایر مواد مخدر

 

مصرف همزمان شیشه و گل

مصرف بیش از حد گل در دراز مدت، فرد مصرف کننده را به مصرف مواد دیگری نظیر شیشه ترغیب کرده که این موضوع یکی از دلایل مصرف این دو با هم می‌باشد. در واقع اعتیاد مصرف کننده به حدی غیر قابل کنترل می‌شود که به جای مصرف تنها یک ماده، به سراغ مصرف دو نوع ماده باهم می‌رود.

حال که با این دو ماده و عوارض آنها آشنا شدید راحت‌تر به عواقب مصرف همزمان آن‌ها پی خواهید برد. مصرف موادی مانند شیشه که صنعتی می‌باشد به حدی خطرناک است که اگر با ماده دیگری نظیر گل مصرف شود احتمال مرگ مصرف کننده را افزایش می‌دهد.

در حقیقت علت اصلی مرگ مصرف کنندگان، مصرف بیش از حد مواد می‌باشد به طوری که کار به جایی می‌رسد که افراد نیاز دارند همزمان دو ماده را با هم مصرف کنند. خطرات این دو ماده از تریاک که یک ماده سنتی است بیشتر بوده و باید خطراستفاده از آن‌ها را جدی گرفت.

بیشتر بخوانید : اعتیاد به چند ماده

 

مصرف همزمان شیشه و گل چه پیامدهایی دارد؟

به جزء خطر مرگ که به آن اشاره شد برای مصرف کنندگان همزمان این دو ماده پیامدهای ناگواری اتفاق می‌افتد. یکی از این موارد، طولانی‌تر شدن مراحل ترک آن‌هاست. خود شیشه به بازه زمانی حداقل 6 ماه تا 1 سال برای ترک نیاز دارد که با این حال احتمال بازگشت مجدد هم نزدیک به 85 درصد است. حال اعتیاد به دو ماده مخدر کار را بیش از قبل سخت می‌کند. توصیه میکنیم از اقدامات خودسرانه پرهیز کرده و برای ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتیاد می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس حاصل نمایید.

 

سوالات متداول

توهمات گل چگونه است؟

گل ممکن است باعث توهم شود که در برخی از افراد با حالت دیوانگی و جنون همراه است.

مصرف همزمان شیشه و گل احتمال مرگ دارد؟

بله مصرف همزمان این دو ماده مخدر خطرناک در حجم بالا خطر مرگ فرد مصرف کننده را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. به همین دلیل ضروری است که هرچه سریع‌تر برای ترک چاره‌ای اندیشید. 

برای رهایی از مصرف همزمان این دو ماده مخدر چه اقداماتی باید انجام داد؟

در سریع ترین زمان ممکن باید فرد مصرف کننده را به یک کلینیک مجهز و حرفه‌ای انتقال دهید و بعد یک روانشناس متخصص را انتخاب کنید تا زودتر به جواب برسید. روانشناس به این افراد کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر وضعیت روحی خود را به یک حد نرمال برسانند و موفق به تکمیل مراحل درمانی خود شوند و در آخر از این مواد نابودگر رهایی یابند.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫6 دیدگاه ها

 1. اخ اخ لعنت بر کسایی که این مواد رو به جووونا میدن خدا ازشون نگذره الهی به زمین سیاه بشینن جوون منو بد بخت کرذن سه شبه خبری نداریم ازش خدا لعنتتون خدا

 2. از نظر من اونکه این مواد ساخته باید نعلت کنیم
  که مادر و سر منشه.همشون تریاکه
  البته تقصیر کسی نیست آدم خودش محکم باشه گول نمیخوره من خودم قهرمان ملی بوکس بودم
  یبار کشیدم نمیگم گول خوردم کشیدم
  میگم یبار اشتباه کردم کشیدم
  همون یبار شروع بدبختیم بود
  چن سال ب خاک اوفتادم همه چیزمو ازم گرفت
  ولی وقتی بابام از دنیا رفت به خودم اومدم
  مثل سگ افتادم ب جوون اعتیاد
  جرش دادم فقط یه یاعلی محکم از ته دل میخواد
  ترک هیچ کاری نداره
  اینکه دیگه سمتش نری سخته
  الان خدارو شکر سه سال پاکم
  خودم تو خونه با متادون ترک کردم

  1. معتادان برای ترک خیلی عالی هست فقط مصرف آن رو باید بدونی چه جور دوست عزیز صبح که پا شدی یا قبل یا بعد صبحابهباید مصرف کنی الان مثال یک قرص راحت دوزاده ساعت می‌تونه در خماری رو برطرف کنه الان اون قرص دوم و سوم وبعد فاصله قرص اول تا دوم حداقل دو ساعت باشه یعنی دوزاده ساعت بشه چهارده ساعت بعد شازده پوچ الا تا ده روز بعد ده روز میبنی دو روز شب هست فقط یک قرص استفاده کردی البته مونده به مقاومت بعد میتونی هر بار مصرف کوچیکتر بکنی بعد زمان دو یا سه هفته میرسه در هفته فقط یک قرص شما امتحان کن محکم باش و هر چه قدر میتونی فاصله قرص ها رو زیادو زیادتر کن

 3. این همه درباره گل و شیشه نوشتی ولی باز هم من متوجه نشدم که اگه این ۲تارو با هم مصرف کنی چه اتفاقی میوفته علائم این ۲تا چی میشه

  1. هر دو ماده موجب ایجاد توهم و تشدید حواس و کاهش قدرت قضاوت و درک میشن. با مصرف همزمان گل و شیشه احتمال بروز رفتارهای مخاطره امیز بیشتر میشه البته در صورتی که به خاطر مواد شیمیایی این دو ماده دچار ایست قلبی نشده باشید. احتمال از دست دادن حافظه، قوه تفکر و … برای همیشه نیز وجود دارد. خیلی از مصرف کننده ها این مسائل را انکار کرده اما به وضوح برای اطرافیان مشخص است که او دیگر آدم سابق نبوده و نمی تواند رفتاری متعادل داشته باشد. در نهایت به دلیل وضعیت روانی نابه سامان شاهد اقدام به خودکشی هایی در این موارد هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره