خیانت توافقی

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

برخی افراد با تکیه بر آموزه های به ظاهر مدرن خود به دلایلی تصمیم به خیانت توافقی با آگاهی و رضایت یکدیگر می گیرند. بنابراین منظور از خیانت توافقی، اجازه زوجین برای شروع رابطه همسرشان با فرد دیگری است که این وضعیت دو طرفه می باشد. خیانت به خصوص اگر از نوع توافقی باشد زندگی را به نابودی می کشاند و عواقب بسیار بدی برای زوجین و علل الخصوص فرزندان آن ها دارد. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با این نوع خیانت بیشتر آشنا کنیم. برای آشنایی بیشتر با آسیب های روابط فرازناشویی کلیک کنید.

 

تعریف خیانت و خیانت توافقی

هنگامی که یک شخص متاهل، رابطه با شخصی به غیر از همسرش را آغاز کند خیانت اتفاق می افتد و این رابطه می تواند عاطفی، جنسی و … باشد. خیانت از تجربه های تلخی است که می‌تواند برای هر کسی پیش بیاید و با آسیب‌های مختلفی همراه است. برای آشنایی با انواع خیانت کلیک کنید.

خیانت منجر می شود طرف مقابل اعتمادش را نسبت به همسر خود از دست بدهد. خیانت در روابط دوستی امری رایج و متداول می باشد اما در روابط زناشویی پیامد و آسیب های بدی به دنبال خواهد داشت. در سال های قبل آمار خیانت و بی وفایی بیشتر در آقایان بود اما امروزه آمار خیانت در خانم‌ها هم بالا رفته است. در ادامه شما عزیزان را با خیانت توافقی آشنا می‌کنیم.

 

تعریف خیانت توافقی

در این خیانت، زوجین با هم تعیین می کنند که به زندگی زناشویی شان پایان ندهند و همچنین اجازه می دهند که همسرشان روابط باز عاطفی و جنسی  با شخص دیگری داشته باشد. تمام زوایا این خیانت با اطلاع دو طرف صورت می گیرد و زندگی آن ها فقط جنبه هم خانه بودن دارد.

از نظر این زوج ها، خیانت با توافق دو طرف با خیانت فرق می کند. اشخاص خیانت کار در شرایط محرمانه و پنهانی اقدام به این کار می کنند و در صورت لو رفتن این موضوع احتمال دارد کار به جدایی برسد اما در خیانت توافقی همه چیز آگاهانه و با رضایت اتفاق می افتد. بر اساس آمار حدود 10 تا 20 درصد از زوجین خیانت توافقی را تجربه کرده اند و این موضوع در شهرهای بزرگ رو به افزایش می باشد.

ریشه خیانت توافقی

– ناخشنودی از زندگی مشترک

– تنوع طلبی و هیجان خواهی

– نبود حس علاقه میان زوجین

بیشتر بخوانید : درمان خیانت 

 

علل پذیرش خیانت توافقی از سوی زوجین

عدم رضایت از زندگی زناشویی را می توان اساسی ترین علت در این نوع خیانت برشمرد. این نارضایتی می تواند شامل مسائل جنسی، روحی یا مالی باشد و تا جایی پیش برود که زن و شوهر اجازه خیانت دو طرفه را به یکدیگر بدهند تا نیازهایشان را با شخص دیگری برطرف نمایند.

در واقع وظایفی که در زندگی زناشویی است گاهی اوقات بیش از توان افراد می باشد. اشخاصی که قادر به رفع مسائل نیستند با اجازه خیانت دادن به همسرشان به نوعی می خواهند بار وظایف خود را کم کنند. ایجاد رابطه جنسی با غیر از همسر خود دارای آسیب های خاص خود است.

 

سایر علل پذیرش خیانت توافقی

از علل دیگر این نوع خیانت می توان به از بین رفتن اعتقادات مذهبی اشاره کرد که زوجین به زندگی مشترکشان و به یکدیگر متعهد نیستند. در این نوع خیانت زن و شوهر برای حفظ زندگی فرزندشان یا به دلایلی دیگر تصمیم به خیانت با رضایت یکدیگر می گیرند. ادامه پیدا کردن زندگی مشترک همراه با خیانت پیامدهای جبران ناپذیری برای فرزندان و جامعه به همراه خواهد داشت.

عده ای معتقدند خیانت توافقی پیامد کمتری نسبت به طلاق دارد و بهتر است ولی اینگونه نیست و زوجین با مشکلات و چالش هایی رو به رو خواهند شد و مشکلات آن ها چندین برابر می شود. هنگامی که زوجین وارد رابطه با شخص دیگری می شوند، توقعات زناشویی شان از یکدیگر کم می شود و فرزندان آن ها از زندگی ناسالمی برخوردار خواهند بود.

 

نتیجه جلسات روانشناسی

مشاوره های روانشناسی می تواند به زن و شوهرها کمک کند تا بتوانند معضلات زناشویی خود را حل نمایند و سلامت زندگیشان را حفظ کنند. همان گونه که بیان شد این خیانت دارای آسیب ها و پیامدهای زیاد و اثرات بدی بر افراد خانواده و جامعه می باشد. روانشناس از طریق مشاوره می تواند مشکل زندگی زوجین را ریشه یابی کرده و به آن ها با ارائه راه حل مناسب در جهت رفع آن و بهبود روابط زناشویی شان کمک کند. برای دریافت مشاوره خیانت همسر کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه خیانت توافقی می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا خیانت توافقی در ایران هم اتفاق می افتد؟

بله متاسفانه

چگونه از خیانت توافقی خارج شویم؟

با روانشناس مخصوص و با تجربه ای که در اختیار شما می گذاریم قادر به خروج از این نوع خیانت خواهید بود.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره