مشاوره خیانت همسر تلفنی | مشاوره خیانت با تلفن

مشاوره خیانت تلفنی همسر به شما کمک می کند تا در زمان اضطراری و بحران‌های جدی در زندگی مشترک تان بتوانید با متخصصین ارتباط پیدا کنید. اکثر آدم‌ها ممکن است در مواجهه با خیانت بسیار هیجانی و شتاب زده عمل کنند و رفتارهایی را از خود بروز دهند که در آینده از آن‌ها پشیمان شوند. مشاوره خیانت همسر چه به صورت تلفنی و چه حضوری به شما کمک می‌کند تا بتوانید در لحظه با روانشناسان متخصص در حوزه زوج درمانی تماس بگیرید و واکنش‌های خود را مدیریت نمایید. این کار به شما کمک می‌کند تا در آینده تصمیمات منطقی‌تری بگیرید و میزان آسیب‌های روانی موجود را کاهش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای مطلب همراه ما باشید. 

 

مشاوره خیانت تلفنی

خیانت یکی از ضربه‌های بسیار مهم در رابطه عاطفی با همسر است که با آسیب زدن به اعتماد بین فردی بنیان و پایه‌های اصلی زندگی مشترک را تهدید می‌کند.

افراد در زمان مواجه شدن با خیانت همسر هیجانات منفی بسیار شدیدی را تجربه می‌کنند. ناتوانی در کنترل خشم، احساس غم و نفرت شدید که هم زمان با احساس دوست داشتن تجربه می‌شوند می‌توانند تعادل روانی شما را به هم زده و باعث ایجاد سردرگمی و آشفتگی بشوند.

بیشتر بخوانید : انواع خیانت 

در این شرایط مشاوره خیانت تلفنی که توسط روانشناسان متخصص در حوزه زوج درمانی ارائه می‌شود به شما کمک می‌کند تا تسلط بیشتری بر احساسات خود داشته باشید و شتاب زده عمل نکنید. همچنین درمانگر می‌تواند در مورد علل بروز خیانت و عواملی که موجب تکرار آن می‌شود به شما آگاهی بدهد. در جلسات مشاوره خیانت شما و همسرتان یاد می‌گیرید الگوهای رفتاری جدیدی را تمرین نمایید و در مورد ادامه دادن یا قطع ارتباط خود با با دید بازتری تصمیم بگیرید. دریافت مشاوره خیانت به شما کمک می کند تا بتوانید از نشانه های خیانت مردان و نشانه های خیانت زن آگاه شوید.

 

مشاوره خیانت تلفنی همسر با توجه به علل بروز خیانت

بسیاری از افراد وقتی با خیانت همسر خود مواجه می‌شوند دائما از خود می پرسند “چرا این اتفاق رخ داده است”. یافتن این چرایی می‌تواند مدت زیادی ذهن فرد را مشغول کرده و در نهایت به یک مشغولیت ذهنی دائمی و آزاردهنده تبدیل شود. در جواب به این سوال که چرا افراد خیانت می‌کنند یا علت خیانت همسر من چیست ؟ باید گفت این مشکل پدیده‌ای چندعلیتی است و فقط یک عامل خاص باعث بروز آن نمی‌شود. در واقع همه ما مستعد انجام رفتارهای آسیب زایی نظیر خیانت هستیم و هیچ کس از خطا و اشتباه مصون نیست. با این حال اینکه چطور این آسیب پذیری در نهایت به انجام رفتار غلط می‌انجامد به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در کنار یکدیگر و در تعامل باهم منجر به رخ دادن خیانت می‌شوند. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

– عدم تجربه دوران نامزدی یا دوران عاشقی کافی قبل از ازدواج

– سبک زندگی تنوع طلبی و داشتن روابط بی قید و بند زیاد پیش از ازدواج

– برآورده نشدن صحیح نیازهای روانی اولیه در رابطه با همسر نظیر نیاز به امنیت روانی، آزادی بیان، استقلال و…

– قرار گرفتن در شرایط محیطی تحریک کننده برای خیانت نظیر داشتن دوستانی که این کار را پیش پا افتاده جلوه می‌دهند.

– وجود تعارض و اختلافات زیاد در رابطه

– تجربه فشارهای شغلی زیاد و نداشتن تفریحات سالم

– نبود صمیمیت عاطفی کافی در ارتباط با همسر

باید توجه داشته باشید که دلایل خیانت در مردان و زنان تا حدودی با هم متفاوت است به همین دلیل توصیه می کنیم مقالات دلایل خیانت مردان و علت خیانت زن را مطالعه نمایید. 

 

ترس از خیانت همسر یکی از مهمترین موضوعات جلسه

در بسیاری از جلسات مشاوره خیانت تلفنی و حضوری شاهد آن بودیم که بعضی‌ها دائما از این موضوع واهمه دارند که همسرشان به آن‌ها بی‌‍وفایی کرده و به پیمان زناشویی خود پایبند نباشد. این شرایط که تحت عنوان ترس از خیانت شناخته می‌شود ممکن است به دلایل مختلفی به وجود بیاید. برای مثل شخصیت‌های بسیار بدبین (شخصیت های پارانوئیدی) معمولا به همه چیز مشکوک هستند و هرگز نمی‌توانند به سادگی اعتماد کنند.

فهم علل و ریشه‌های ترس از خیانت باعث می‌شود که بتوانید مشکل خود را بهتر بشناسید و به طور موثرتری برای غلبه بر آن اقدام نمایید. اگر نمی‌دانید که چه چیز باعث شده آنقدر در مورد وفاداری همسرتان حساس باشید بهتر است از یک روانشناس برای بررسی بیشتر این موضوع کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید : تست خیانت همسر  

 

اهمیت مشاوره خیانت همسر به صورت تلفنی در تصمیم‌گیری آینده

خیانت رویداد آسیب زایی است که تاثیر بسیار زیادی بر روان انسان می‌گذارد. هرچقدر یک رابطه عاطفی عمیق‌تر باشد و هیجانات مثبت بیشتری در آن تجربه شود بروز خیانت در آن موجب فروپاشی روانی بیشتری از جانب فرد خیانت دیده می‌شود. با این حال برملا شدن خیانت برای فردی که مرتکب این کار شده نیز می‌تواند فشار روانی بسیار شدیدی را به بار بیاورد و به این ترتیب زندگی هردو طرف را در سیطره هیجانات منفی قرار دهد. با توجه به اینکه ذهن انسان در شرایطی که احساسات غالب هستند توانایی‌های شناختی خود را از دست می‌دهد نمی‌توان انتظار داشت که زن و مرد در این شرایط بتوانند تصمیمات درستی بگیرند.

بیشتر بخوانید : درمان خیانت

 

بسیاری از مواقع افراد در این موقعیت اقداماتی انجام می‌دهند که بیشتر از سر ناتوانی در مدیریت هیجانات است و با گذشت زمان تنها موجب پشیمانی می‌شود. روان شناس در مشاوره خیانت تلفنی به شما کمک می‌کند تا آرامش خود را بازیابید و تصمیم گیری را به زمانی موکول نمایید که از نظر روانی از حالت بحران خارج شده باشید. در طول این مدت باید یاد بگیرید چگونه تعارض‌های درونی خود نظیر احساس هم زمان خشم، نفرت و عشق را بپذیرید و بتوانید به شرایط عادی زندگی خود برگردید. در واقع کمک به تصمیم گیری در زمان درست یکی از مهم‌ترین اهداف زوج درمانگر در مشاوره خیانت است که به شما کمک می‌کند از بروز آسیب‌های جدی تر در آینده پیشگیری کنید و راه حل‌های سالم برای برطرف کردن مشکلات زندگی خود را یاد بگیرید.

مشاوره خیانت همسر تلفنی و مزایای آن

مراجعه حضوری نزد روانشناس نیازمند انگیزه و انرژی روانی خاصی است که ممکن است افراد هنگام مواجهه با خیانت از آن بی بهره باشند. برای مثال شاید فکر کنید زندگی شما دیگر هرگز درست نمی‌شود یا این بدترین اتفاقی بوده که برای شما رخ داده. این افکار اغلب جلوی مراجعه حضوری نزد یک متخصص را از شما می‌گیرند و باعث می‌شوند که نتوانید به درستی مشکل خود را مدیریت نمایید. در این شرایط گزینه مشاوره تلفنی به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانید از یک روانشناس مشورت بگیرید و بر موانع موجود نظیر در دسترس نبودن مرکز مشاوره مورد اطمینان، نداشتن وقت و حوصله کافی غلبه کنید. شما با گذشت چندین جلسه از مشاوره تلفنی در صورت تمایل می‌توانید جلسات خود را به صورت حضوری ادامه دهید و زوج درمانی به صورت مشترک با همسرتان را نیز تجربه کنید.

بیشتر بخوانید : پیشگیری از خیانت  

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره خیانت می توانید از طریق تلفن 02191002360 با متخصصان مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

شوهر من به من خیانت کرد و خودش از این موضوع خیلی پشیمان و ناراحت بود. با وجود تمام قول‌هایی که به من می‌دهد بازهم شیطنت‌هایی می‌کند و رفتارهای خود را ادامه می‌دهد باید چه کار کنم؟

عوامل مختلفی می‌توانند باعث شوند که رفتار خیانت در فرد تداوم پیدا کند. برای مثال ترمیم نشدن رابطه، وجود تعارض‌های زیاد در آن، سرزنشگری، کنترل بیش از حد یا وجود مشکلات درون فردی مرتبط با عدم ارضای نیازهای روانی در خود و همسرتان می‌تواند در این مشکل نقش داشته باشند. برای شناخت دقیق تر لازم است که از یک زوج درمانگر کمک بگیرید و جلسات درمانی را همراه با همسرتان آغاز نمایید.

‫5 دیدگاه ها

  1. من خمسه هستم چند وقت پیش از شما جلسات مشاوره خیانت گرفتم . الان بعد از چند ماه تازه به حرفای خانم دکتر دارم می رسم خواستم تشکر کنم از مرکز خوبتون ممنون

  2. من شوهرم ۴ ساله داره جلوی چشم دختر می یاره خونه و علنی بهم خیانت می کنه . چندبار کل خانواده جمع شدن باهاش صحبت کردن ولی باز خیانت می کنه. راه حل من چیه باید چیکار کنم ؟

    1. سلام فرزانه عزیز این رفتار همسرتون دلایل متعددی میتونه داشته باشه و حتما برای حفظ سلامت خودتون و خانواده اتون باید اقدامی بکنید. حتما برای زوج درمانی و مشاوره خیانت به متخصص خانواده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره