علت خیانت زنان | چه چیزی باعث خیانت زن ها می شود؟

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

علت خیانت زنان در همه خانم ها یکسان نیست. آشنایی با علت خیانت زن ها و راه‌هایی که برای جلوگیری از این مسئله وجود دارد می‌تواند تا حد زیادی به تحکیم ارتباط شما کمک کند و مانع بروز مشکلاتی همچون از هم پاشیدن زندگی مشترک باشد. زنان معمولاً در شرایطی به فکر برقراری ارتباط با فردی به غیر از همسر می‌افتند که احساس کنند محبت و توجه کافی را در زندگی زناشویی خود به دست نمی‌آورند.

در واقع روانشناسان معتقدند خیانت در زنان به‌نوعی مقدمه چینی برای پیدا کردن یک پایگاه عاطفی محکم و سپس پایان به رابطه پیشین است. اگر احساس می‌کنید که زندگی مشترک شما دچار بحران شده و صمیمیت قبلی در بینتان وجود ندارد؛ بهتر است پیش از وقوع مشکلاتی مثل خیانت و یا از بین رفتن زندگی مشترک با یک مشاور خانواده برای بهبود شرایط زندگی و حل مشکلات مشورت کنید. در این مقاله به بررسی علت خیانت زنان به طور کامی می پردازیم.

علت خیانت زن

علت خیانت زن

خیانت یکی از رفتارهای تنش زا است که آسیب های زیادی را به رابطه وارد می‌کند. این موضوع بسیار حساس و پیچیده است که تمامی افراد را به خود درگیر کرده است. به دلیل اینکه امروزه میزان خیانت به شدت افزایش یافته است؛ زوجین نیاز به روش هایی برای کاهش علت خیانت زنان دارند. در این مقاله علت خیانت زنان را توضیح داده ایم تا با آنها آشنا شوید و در جهت کاهش این علل تلاش کنید.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

علت خیانت زنان چیست؟

علت خیانت زنان چیست؟ دلایل بسیاری برای خیانت زنان وجود دارد. روانشناسان معتقدند برخلاف مردان که به دنبال ایجاد تنوع و یا جلب توجه افرادی علاوه بر همسر خود هستند، زنان اغلب در شرایطی به فکر خیانت می‌افتند که به دنبال پیدا کردن یک شریک عاطفی جدید باشند تا با اطمینان از محبت او، ارتباط قبلی خود را کنار بگذارند. در این بخش مهم‌ترین علل و علت خیانت در زنان را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

? بی‌توجهی و فقدان محبت

اصلی‌ترین دلیل و علت خیانت زنان این است که احساس کنند از جانب همسرشان توجه کافی را دریافت نمی‌کنند. احساس دوست‌داشتنی نبودن یا مورد بی‌توجهی قرار گرفتن موضوع ناراحت‌کننده‌ای است. که معمولاً باعث می‌شود فرد به دنبال پیدا کردن افراد دیگری باشد که توجه کافی را به وی نشان دهند.

? بدرفتاری و توهین از جمله علت خیانت زن

علت خیانت زنان گاهی به دلیل بد رفتاری و توهین است. گاهی اوقات بدرفتاری با همسر می‌تواند دلیلی برای خیانت باشد. بدرفتاری علاوه بر پرخاشگری‌های فیزیکی می‌تواند توهین کلامی، تحقیر و مسخره کردن طرف مقابل و یا بی‌احترامی به خانواده و اقوام همسر باشد. این مسائل معمولاً باعث بروز ناراحتی و دلگیری در زندگی مشترک شده و احتمال بروز خیانت یا تصمیم برای جدایی را افزایش می‌دهد.

? نارضایتی جنسی | علت خیانت زن

نارضایتی جنسی از همسر به‌عنوان عامل خاموش طلاق یا علت خیانت زنان شناخته می‌شود. خانم‌ها معمولاً به دلیل مسائلی همچون خجالت و یا ناآگاهی از مسائل جنسی در ارتباط با تمایلات یا نارضایتی خود از ارتباط جنسی صحبت نمی‌کنند. این مسئله باعث بروز مشکلات بسیاری ازجمله سردمزاجی در خانم‌ها می‌شود اما گاهی نیز ممکن است خانم‌ها به دنبال پیدا کردن یک شریک جنسی دیگر باشند. برای جلوگیری از بروز این مشکل در زندگی بهتر است با کمک از متخصصین مسائل جنسی یا سکس تراپی اطلاعات خود را راجع به تمایلات جنسی در همسرتان افزایش دهید.

? ازدواج اجباری از جمله علت های خیانت یک زن

مشکلاتی مثل ازدواج اجباری یا کودک همسری باعث می‌شود که خانم‌ها تمایلی به زندگی با همسرشان نداشته باشند و درصورتی‌که امکان پایان دادن به ازدواج برایشان وجود نداشته باشد احتمال دارد که به سمت مسائلی همچون خیانت روی بیاورند. به همین دلیل است که می‌گوییم به ازدواج اجباری تن ندهید. که علت خیانت زنان در بسیاری از موارد؛ ازدواج اجباری است.

? مشکلات شخصیتی و بیماری‌های روحی | علت خیانت زن

گاهی علت خیانت زن، مشکلات روحی است. وجود مشکلات شخصیتی مانند اختلال شخصیت نمایشی یا خودشیفته و یا ابتلا به بیماری‌های روانی همچون اعتیاد جنسی یا اختلال دوقطبی باعث می‌شود که فرد به برقراری ارتباط جنسی با افرادی به غیر از همسر تمایل داشته باشد. به همین خاطر روانشناسان توصیه می‌کنند که از مشاوره پیش از ازدواج استفاده کنید تا بتوانید نسبت به سلامت روحی همسر خود یا شیوه‌های برخورد با افرادی که بیماری‌های روانی دارند اطلاعات کافی پیدا کنید.

? تلافی رفتار همسر از جمله علت های خیانت یک زن

رفتارهای تقابلی در میان زوجین می‌تواند یکی از دلایل و علت خیانت زنان باشد. گاهی اوقات خانم ها با هدف تلافی خیانت یا بی‌توجهی که از جانب همسرشان احساس می‌کنند به سمت خیانت کشیده می‌شوند تا از این طریق به طرف مقابل نشان دهند که آن‌ها می‌توانند محبت و توجه دیگران را به دست آورند. مهمترین علت پنهان خیانت زنان همین مورد می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خیانت به همسر کلیک کنید.

? فشارهای اجتماعی

فشارهای اجتماعی در دسته علت خیانت زنان نیز قرار می‌گیرد. با توجه به فرهنگ و اجتماعی که در حال زندگی هستید، فشارهای مختلفی را تحمل خواهید کرد. این فشار ها شاید باعث خیانت خانم ها شود و به عنوان راهی برای تامین احساس پذیرش در اجتماع باشد.

? استرس و فشارهای روزمره

گاه استرس و فشارهای روزمره علت خیانت زنان می‌شود. به دلیل فشارهای زیادی که به خانم ها وارد می‌شوند؛ عده ای باور دارند که برای کاهش این فشارها نیازمند رابطه جانبی هستند. تا آرامش، نیازهای روانی و احساس آنها تامین شود.

? جستجوی جذابیت

در برخی از موارد جستجوی جذابیت، علت خیانت زنان است. گاهی زایمان، انتقال نقش مادری و روند پیری باعث بروز افسردگی در خانم ها می‌شود که همین امر آنها را ترغیب می‌کند تا به دنبال جوانی و تجربه دوباره احساسات شوند.

? عدم توجه همسر

از دیگر علت خیانت زنان، بی توجهی همسر است. در این شرایط خانم ها نیازها و خواسته های خود را به دلیل بی توجهی همسر سرکوب می‌کنند. و توجه کافی از همسر دریافت نمی‌کنند. که باعث خیانت آنها به همسر می‌شود.

? عوامل محیطی و فرصت

علت خیانت زنان گاهی به عوامل محیطی نیز مرتبط می‌شود. گاهی خانم های متاهل در موقعیت های مختلف با پیشنهاداتی روبرو می‌شوند که به نوعی فرصت برای تجربه شیرین و احساسی دیگر مانند دوران جوانی است. و همین امر به شیوه عجیبی باعث خیانت می‌شود.

علت خیانت زنان | راهکارهایی برای جلوگیری از خیانت

برای جلوگیری از بروز اتفاقات ناخوشایندی مثل خیانت در زندگی مشترک علاوه بر اینکه باید با علت خیانت زنان آشنا باشیم، می‌بایست راهکارهایی را نیز برای بهبود شرایط بیاموزیم و در زندگی به کار بگیریم. برخی از این راهکارها را در ادامه با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. برای اطلاع از آسیب های روابط فرازناشویی کلیک کنید.

? زمانی را به همسرتان اختصاص دهید

برای جلوگیری از علت خیانت زن، زمانی را به او اختصاص دهید. علی‌رغم تمامی مشغله‌هایی که دارید بهتر است در طول روز زمانی را به همسرتان اختصاص دهید. ارتباط برقرار کردن و توجه به یکدیگر باعث می‌شود تا رابطه شما عمیق‌تر شده و احساس همسرتان نسبت به شما بیشتر شود. وجود محبت در زندگی مشترک مهم‌ترین عاملی است که شما را از خیانت و سایر آسیب‌های زندگی مشترک دور نگه می‌دارد.

? محبت خود را به همسرتان نشان دهید

بی محبتی از علت خیانت زنان است؛ که برای جلوگیری از آن باید به همسر خود محبت کنید. بعضی از مردان علی‌رغم محبتی که به همسر خود دارند از بیان این مسئله اجتناب می‌کنند. این موضوع گاهی باعث می‌شود تا همسرتان احساس کند که شما علاقه‌ای به او ندارید و یکی از مهمترین دلایل و علت  خیانت زنان می باشد. بهتر است گاهی اوقات به‌صورت کلامی یا در رفتارهایتان محبت خود را به همسرتان نشان دهید. این مسئله می‌تواند تا حد زیادی باعث دلگرمی و توجه او به زندگی مشترکتان شده و بسیاری از مشکلات را از زندگیتان دور نگه دارد.

? راجع به نیازهای جنسی همسرتان با او صحبت کنید | علت خیانت زن

همان‌طور که گفته شد نارضایتی جنسی در برخی از موارد علت خیانت زنان است. به همین خاطر بهتر است راجع به این موضوع با همسرتان صحبت کنید و یا از طریق مشاوره با روانشناسان اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

? از یک مشاور کمک بگیرید

علت خیانت زنان را در قسمت های قبل مقاله مطالعه کرده اید. اگر احساس می‌کنید مشکل جدی در زندگیتان وجود دارد و یا چیزی باعث ناراحتی شما شده که نمی‌توانید آن را با همسرتان درمیان بگذارید بهتر است از یک مشاور خانواده کمک بگیرید. در این شرایط اطرافیان معمولاً به دلیل حساسیتی که روی شما دارند قضاوت‌های جانبدارانه‌ای خواهند داشت و یا ممکن است شما نخواهید از مشکلتان در میان اقوام و آشنایان صحبت کنید. کمک گرفتن از مشاورین در این شرایط می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. به خاطر داشته باشید که مراجعه به مراکز مشاوره نشانه ضعف نیست بلکه نشان‌دهنده اهمیتی است که شما برای زندگی مشترکتان قائل هستید.

برای آشنایی با بهترین راه های درمان خیانت کلیک کنید.

چطور با خیانت مواجه شویم | علت خیانت زن

چطور با خیانت زنان مواجه شویم

پی بردن به این مسئله که شریک عاطفیتان به شما خیانت کرده؛ موضوع بسیار دردناکی است. که می‌تواند تا مدتی شما را درگیر خود کند و آسیب‌های روحی بسیاری برجای خواهد گذاشت. برای کمک به سلامت خود، کاهش علت خیانت زن، کاهش مشکلات و آسیب‌های احتمالی بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید.

✨ احساسات خود را بپذیرید

هنگامی‌که با این واقعیت مواجه می‌شوید احساسات شدید و درعین‌حال متناقضی را تجربه خواهید کرد. ممکن است از همسرتان بیزار باشید و یا گاهی خود را به خاطر رفتار او متهم کنید. درعین‌حال شما گاهی دلتنگ همسرتان خواهید بود و تصمیم می‌گیرید از خطایش چشم‌پوشی کنید با بررسی علت خیانت زنان خود مشکل را برطرف نمایید.

معمولاً توصیه می‌شود در این شرایط هیچ تصمیمی نگیرید و صرفاً به احساسات خود توجه داشته باشید. سعی کنید بدون انکار احساساتی که تجربه می‌کنید با آن‌ها مواجه شوید و برای مدتی به خودتان حق بدهید که آشفته باشید.

✨با دقت تصمیم گیری کنید

زمانی که احساس می‌کنید حالتان برای تصمیم‌گیری مساعد شده، بهتر است راجع به شرایط موجود و آنچه می‌خواهید در آینده انجام دهید؛ با دقت فکر کنید. سعی کنید جوانب مختلف ماجرا را در نظر بگیرید و با سنجیدن وضعیت موجود بهترین تصمیم را بگیرید. معمولا توصیه می‌شود راجع به تصمیم خود با دیگران مشورت کنید و مطمئن شوید که اشتباه نمی‌کنید. بنابراین برای کاهش علت خیانت زنان و مشکلات روانی؛ حتما با دقت تصمیم بگیرید.

از جلسات مشاوره استفاده کنید

درصورتی‌که تصمیم گرفته‌اید همسرتان را ببخشید، برای کاهش علت خیانت زنتان تلاش کنید و زندگی مشترک را ادامه دهید بهتر است حتما از جلسات مشاوره و درمان استفاده کنید. درمان‌های مختلفی برای موضوع خیانت وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها بخشش درمانی است.

روانشناسان از این طریق به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با این موضوع کنار بیایید و اجازه ندهید که در آینده زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد. علاوه بر این درصورتی‌که شما و همسرتان دلایل بروز این مشکل در زندگیتان را بررسی نکنید و برای رفع آن‌ها اقدام نکنید احتمال تکرار خیانت وجود خواهد داشت.

درصورتی‌که تصمیم گرفتید تا از همسرتان جدا شوید، جلسات مشاوره به شما کمک خواهد کرد که با بار هیجانی این موضوع کنار بیایید و تا حد امکان از آسیب دیدن شما در این شرایط جلوگیری شود. برای دریافت مشاوره خیانت کلیک کنید.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله گفته شد، علت خیانت زنان به شیوه های گوناگونی وجود دارد. اما هیچ کدام از روش های خیانت توجیه پذیر نیست. زمانی که به خیانت شکل می‌گیرد؛ رابطه با آسیب های متفاوتی روبرو می‌شود. و بسیار کم پیش می‌آید که رابطه به محکمی گذشته بشود. برای بهبود رابطه یا جلوگیری از خیانت زوجین؛ حتما از روانشناس کمک بگیرید. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه علت خیانت زنان می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

سوالات متداول

از کجا بدانیم در صورت بخشیدن خیانت این موضوع مجدداً تکرار نخواهد شد؟

اگر تصمیم گرفته‌اید که علی‌رغم خیانت همسرتان به زندگی با او ادامه دهید بهتر است حتماً از جلسات مشاوره استفاده کنید. این جلسات به شما کمک می‌کند که مشکلات موجود را شناسایی کرده و برطرف نمایید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره