تعبیر خواب کتک زدن

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب کتک زدن زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند. شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

تعبیر خواب کتک زدن از نظر معبران باستانی

به عقیده معبران باستانی، دیدن حالت‌های مختلفی از کتک زدن در خواب می‌تواند تعابیر متفاوتی نیز داشته باشد. در ادامه تعبیر کتک زدن را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

معنی خواب کتک زدن از نظر محمد بن سیرین

محمد بن سیرین از معبران باستانی می‌گوید : اگر در خواب خود دیدید که به فرد دیگری لگد می‌زنید، خوابتان به این معنی است که حال و روز آن شخصی که در خواب به او لگد زده‌اید، بد می‌شود.

اگر در خواب ببینید که شخص دیگری به شما پشت گردنی می‌زند به طوری که جای آن ورم می‌کند، خوابتان به این معنی است که از سوی آن شخص به شما سود و منفعت خواهد رسید.

معنی‌ خواب کتک زدن از نظر ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی بر این باور است که دیدن خواب کتک خوردن با چوب، به معنای این است که خواب‌بیننده به دلیل دورویی و نفاق دچار غم و اندوه می‌شود.

اگر در خواب خود دیدید که شخصی شما را با کلوخ می‌زند، خواب‌تان به این معنی است که به شما سود و منفعتی خواهد رسید. اگر این کلوخ به پشت شما بخورد، خواب‌تان این‌گونه تعبیر می‌گردد که شخصی قصد نصیحت کردن شما را دارد.

در صورتی که در خواب ببینید کسی شما را با مشت کتک می‌زند، خوابتان به این معنی است که به اندازه مشت‌هایی که خورده‌اید، دچار غم، اندوه، رنج و سختی می‌شوید.

اگر فردی در خواب ببیند که شخصی بر او پشت گردنی می‌زند، به گونه‌ای که از آن خون جاری می‌شود؛ خواب او به این معنی است که در اثر دشمنی و خصومت شخصی، خواب‌بیننده دچار ضرر و زیان خواهد شد. سیلی خوردن در خواب نیز به معنای شنیدن حرف‌های زشت و آبروریزی است.

معنی‌‌ خواب کتک زدن از نظر جابر مغربی

جابر مغربی از دیگر معبران باستانی است که می‌گوید: اگر شخصی شما را در خواب کتک می‌زند اما علت آن را نمی‌دانید، خوابتان به این معنی است که شما به مال و ثروت زیادی دست پیدا خواهید کرد.

اگر شخصی که شما را کتک می‌زند را نمی‌شناسید و یا اینکه در حال کتک خوردن دست و یاپتان بسته است، تعیبر خواب بهتری خواهید داشت.

تعبیر خواب کتک زدن از نظر اسماعیل بن اشعث

اگر فردی در خواب ببیند که مرده‌ای او را کتک می زند، خواب او به معنی است که خواب‌بیننده به سود و منفعت می‌رسد و یا چیزی را که از دست داده است، دوباره به دست می‌آورد.

اگر در خواب خود دیدید که در حال کتک زدن مرده‌ای هستید و او از این کار شما رضایت دارد، خواب‌تان به این معنی می‌باشد که آن شخص در آن دنیا به سعادت رسیده است.

تعبیر خواب کتک زدن از نظر امام صادق (ع)

امام صادق (ع) برای دیدن خواب کتک زدن شش تعبیر متفاوت آورده‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

  • شفاعت
  • مجادله و بحث
  • حل شدن مشکل
  • سفر
  • رسیدن به بزرگی
  • مال حرام

همینطور امام صادق (ع) برای خواب لگد زدن نیز تعابیر متعددی آورده است که به شرح موارد زیر می‌باشد:

  • اشکال و نقص در انجام کار
  • ضرر و زیان
  • غم و اندوه
  • فساد زن

تعبیر خواب کتک زدن از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب کتک زدن ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد، در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی بیشتر با روش های مربوط به روانکاوی کلیک کنید.

تعبیر خواب کتک زدن به روش یونگ

یونگ یکی از بزرگ‌ترین نظریه پردازان علم روانشناسی است، که مطالعات زیادی در زمینه رویا و تعبیر آن انجام داد. در کتاب تعبیر رویا به روش یونگ آمده است که دیدن خواب دعوا و یا کتک زدن، نشان دهنده احساسات منفی شما در زندگی واقعی است.

در واقع فردی که خواب کتک زدن و دعوا کردن را می‌بیند در ابراز احساسات منفی خود دچار مشکل است که این خواب سعی دارد به بروز این احساسات در او کمک کند. همینطور ممکن است علت دیدن این خواب استرس و تنش‌های زیادی باشد که در زندگی بیداری تحمل می‌کنید.

تعبیرخواب‌ کتک زدن به روش آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌گوید : اگر در خواب خود دیدید که با مشت کسی را کتک می‌زنید، خوابتان به این معنی است که شما به دلیل ارتکاب برخی اتهامات متهم می‌شوید.

تعبیرخواب کتک زدن به روش لوک اویتنهاو

لوک اویتنهاو می‌گوید که دیدن خواب کتک زدن شخصی دیگر، به معنای احساس آرامش در زندگی می‌باشد. اما کتک زدن یک بچه نشان دهنده بی‌عدالتی است.

تعبیرخواب کتک زدن به روش لیلا برایت

اگر در خواب خود دیدید که کسی شما را با چوب کتک می‌زند، خوابتان به این معنی است که در آینده‌ای نزدیک به اهدافتان می‌رسید.

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع خواب می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره