تعبیر خواب چاق شدن

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب چاق شدن زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند. شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

تعبیر خواب چاق شدن از نظر معبران باستانی

به عقیده معبران باستانی، دیدن حالت‌های مختلفی از چاق شدن در خواب می‌تواند تعابیر متفاوتی نیز داشته باشد. در ادامه تعبیر چاق شدن را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

تعبیر خواب چاق شدن از نظر العنبری

العنبری از معبران باستانی است که می‌گوید : اگر فردی در خواب ببیند که چاق شده است، به این معنی است که در عالم بیداری به پول و ثروت زیادی می‌رسد.

تعبیرخواب‌ چاق شدن از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

منوچهر مطیعی تهرانی می‌گوید : دیدن خواب چاق شدن نشان دهنده سلامتی نیست اما می‌تواند به معنای فراوانی نعمت و فراخی روزی باشد.

اگر فردی که در عالم بیداری لاغر است ولی در خواب ببیند که چاق شده است، خواب او به این معنی است که در واقعیت به مال و ثروتش افزوده می‎‌‌شود و غم و اندوه از زندگی او می‌رود.

البته تعبیر فوق زمانی صحت دارد که فرد در خواب خود را زیاد چاق نبیند اگر فرد در خواب خیلی چاق شده باشد؛ تعبیر خواب او برعکس است.

اگر فردی در عالم واقعیت چاق باشد ولی در خواب خود را چاق ببیند، خواب او به این معنی است که خواب بیننده از وضعیت سلامتی خود نگران است. در حالت کلی اگر فرد خود را در حد معقول و کمی چاق‌تر از حالت واقعی خود در خواب ببیند، به این معنی است که نعمت دنیوی برای او فراوان می‌شود.

تعبیر خواب چاق شدن از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب چاق شدن ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد، در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی بیشتر با روش های مربوط به روانکاوی کلیک کنید.

تعبیرخواب‌ چاق شدن به روش آنلی بیتون

آنلی بیتون از معبرین غربی است که می‌گوید : اگر فردی در خواب ببیند که بیش از اندازه چاق شده است، خواب او به این معنی است که بهتر است بیش از گذشته به اعمال و رفتارهای خود توجه داشته باشد.

چاق شدن در حد نرمال در خواب، به معنای زیاد شدن ثروت و شادی در زندگی می‌باشد. اگر در خواب خود دیگران را چاق ببینید، خوابتان به این معنی است که زندگی و اوقات شما سرشار از شادی می‌شود.

تعبیرخواب چاق شدن به روش کتاب سرزمین رویاها

در کتاب سرزمین رویاها برای چاق شدن تعابیر مختلفی آمده است که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم :

  • خوردن غذاهایی که موجب چاقی می‌شوند : شانس آوردن در روابط عشقی
  • غذا درست کردن با خوراکی‌های چرب : شانس آوردن در کار
  • دیدن خواب چاق شدن توسط یک زن : ترک کردن معشوق
  • چاق شدن یک زن شوهردار در خواب : روزهای خوش بسیار در آینده
  • دیدن خواب چاق شدن توسط یک مرد : مرد آزادی شدن
  • چاق شدن بستگان : رسیدن به پول
  • چاق شدن دیگران : فعالیت‌های نامشروع
  • چاق بودن دیگران : عدم موفقیت
  • چاق شدن فرزندان : تغییرات خوشایند در زندگی خواب‌بیننده

چاق شدن شکم

اگر مردی در خواب ببیند که شکمش چاق شده است، خواب او به این معناست که ایده‌های جدید و نو در آینده، تحولی در کارش ایجاد خواهد کرد. همینطور معبران بر این عقیده هستند که چاق شدن و یا بزرگ شدن شکم در خواب به معنای رزق و روزی، برکت، نعمت و ترقی است.

چاق شدن بازو

چاق شدن بازوها در خواب نشان دهنده بعد منفی زندگی خواب‌بیننده می‌باشد. اگر در خواب خود دیدید که بازوهایتان چاق شده است، خوابتان به این معنی می‌باشد که شما نسبت به اتفاقاتی که در اطرافتان رخ می‌دهد، بی‌تفاوت هستید. شاید دلیل دیدن این خواب نارضایتی شما از عملکرد خود در زندگی‌تان باشد.

چاق شدن پا

اگر در خواب خود دیدید که پاهایتان چاق شده است، خوابتان اینگونه تعبیر می‌شود که در زندگی واقعی و در برابر مشکلات هیچ گونه مقابله‌ای نمی‌کنید و در برابر سختی‌ها و دشواری‌ها به راحتی تسلیم می‌شوید.

در واقع دلیل این تعبیر این است که همانطور که در زندگی واقعی امکان راه رفتن با پاهای چاق و ورم کرده وجود ندارد، اگر فرد در خواب ببیند که پاهایش چاق شده است به این معنی می‌باشد که نمی‌تواند در برابر مشکلات مقابله کند.

چاق شدن صورت

هر چه صورت خواب‌بیننده در خواب چاق‌تر و متورم‌تر شود، به این معنی است که با افزایش ثروت و مال دنیوی فرد، خوادخواهی و عیش و نوش او نیز بیشتر می‌گردد.

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع خواب می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره