تعبیر خواب خیانت

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب خیانت زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند. شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

تعبیر خواب خیانت از نظر معبران باستانی

به عقیده معبران باستانی، دیدن حالت‌های مختلفی از خیانت در خواب می‌تواند تعابیر متفاوتی نیز داشته باشد. در ادامه تعبیر خیانت را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

معنی خواب خیانت از نظر محمد بن سیرین

محمد بن سیرین از بزرگ‌ترین معبران باستانی است که می‌گوید: اگر زنی در خواب ببیند که شوهرش به او خیانت کرده و با فرد دیگری ازدواج کرده است، به این معنی است که روزی و نعمت برای او زیاد می‌شود.

اگر مرد ثروتمندی در خواب ببیند که به همسرش خیانت می‌کند، به این معنی است که او در عالم بیداری دچار فقر و مرتکب زنا می‌شود.

در صورتی که فردی در خواب ببیند که دوستانش به او خیانت می‌کنند، به این معنی است که در میان آن‌ها نفرتی شکل می‌گیرد.

معنی‌ خواب خیانت از نظر جابر مغربی

جابر مغربی از دیگر معبران باستانی است که می‌گوید : اگر مردی در خواب ببیند که زنش در میان مردم بیگانه و ناشناس در حال فساد کردن می‌باشد، به این معنی است که به بیننده خواب سود و منفعت خواهد رسید.

تعبیر خواب خیانت از نظر امام صادق (ع)

امام صادق (ع) در مورد دیدن خواب خیانت می‌فرماید : اگر زنی در خواب ببیند که به همسرش خیانت می‌کند و یا مردی در خواب ببیند که زنش به او خیانت کرده است، به این معنی است که به بیننده خواب خیر و برکتی می‌رسد.

تعبیر خواب خیانت از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب خیانت ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد، در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی بیشتر با روش های مربوط به روانکاوی کلیک کنید.

تعبیر خواب خیانت به روش یونگ

یونگ یکی از بزرگ‌ترین نظریه پردازان علم روانشناسی است، که مطالعات زیادی در زمینه رویا و تعبیر آن انجام داد. در ادامه به تعیبر خواب خیانت به صورت موضوعی پرداخته‌ایم.

خیانت کردن به دیگری

اگر فردی در خواب ببیند که به شخص دیگری خیانت می‌کند، به این معنی است که او در زندگی خود نگران است. در مشکلات و زندگی روزمره خود غرق شده است و راهی برای خوشحال بودن پیدا نمی‌کند.

خیانت دیدن در خواب

اگر فردی در خواب ببیند که به او خیانت می‌شود، به این معنی است که شاید بهتر باشد بیننده خواب در مورد رابطه‌ای که دارد بیشتر فکر کند.

در تعابیر دیگر خیانت نامزد و یا همسر در خواب، به این معنی است که بیننده خواب از نظر عاطفی بسیار به شریک عاطفی خود وابسته می‌باشد.

خیانت کردن یک زن متاهل

اگر زن متاهلی در خواب ببیند که به همسرش خیانت می‌کند، به این معنی است که بخاطر برخی عوامل منفی، عزت و احترامی که پیش همسر داشته است را از دست می‌دهد.

خواب اقرار کردن به خیانت

اگر فردی در خواب به خیانت اقرار کند، به این معنی است که شرایط فعلی زندگی، او را راضی نمی‌کند و او باید با انجام اقداماتی، خود را برای تجربه تغییرات جدید در زندگی آماده کند.

مقاومت در برابر خیانت

ممکن است برخی از افراد خواب مقاومت در برابر خیانت را ببینند. مقاومت در برابر وسوسه‌های خیانت در خواب، به این معنی است که بیننده خواب رابطه عاشقانه‌ای را با همسرش تجربه می‌کند.

خیانت کردن با یک فاحشه

اگر فردی در خواب ببیند که با یک فاحشه به همسرش خیانت می‌کند، به این معنی است که اطرافیانش او را جدی نمی‌گیرند و رفتارها و تصمیمات او را مورد تمسخر قرار می‌دهند.

خیانت همسر با مادرتان

دیدن تصویر خیانت همسر با مادر در خواب، می‌تواند به این موضوع اشاره داشته باشد که بیننده خواب می‌ترسد آن دو شخص چیزی را از او پنهان کنند.

تعبیر خواب خیانت به روش آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌گوید : اگر مردی در خواب ببیند که به همسر اول خود خیانت کرده و با زن دیگری ازدواج کرده است، به این معنی است که او از چیزی در زندگی ترس دارد.

اگر زنی در خواب ببیند که همسرش او را ترک کرده و خیانت می کند، به این معنی است که میان او و همسرش کدورتی نه چندان دائمی ایجاد می‌شود.

دیدن خواب داشتن دو شوهر در خواب به این معنی است که بیننده خواب دست به کاری می‌زند که رسوایی به بار می‌آورد.

تعبیر خواب خیانت بر اساس کتاب سرزمین رویاها

در کتاب سرزمین رویاها نیز برای خواب خیانت تعابیری ارائه شده است. مطابق با تعبیر خواب خیانت بر اساس کتاب سرزمین رویاها، در صورتی که فردی در خواب ببیند که نامزد و یا همسرش فرد دیگری را در آغوش کشیده است و به او خیانت می‌کند، به این معنی است که بیننده خواب دچار تنهایی و گرفتاری خواهد شد.

اگر زنی در خواب ببیند که در حال خیانت کردن به شوهرش می‌باشد، خواب او به این معنی است که احتمال دارد او در زندگی واقعی حامله باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع خواب می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره