تعبیر خواب دریا

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب دریا زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند. شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

تعبیر خواب دریا از نظر معبران باستانی

به عقیده معبران باستانی، دیدن حالت‌های مختلفی از دریا در خواب می‌تواند تعابیر متفاوتی نیز داشته باشد. در ادامه تعبیر دریا را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

معنی خواب دریا از نظر محمد بن سیرین

محمد بن سیرین از بزرگ‌ترین معبران باستانی است که می‌گوید : اگر فردی در خواب ببیند که از آب دریا همچون یک آب گوارا می‌نوشد، به این معنی است که به همان اندازه از سوی شخصی به بیننده خواب مال و ثروت می‌رسد.

اگر فردی در خواب ببیند که در دریا غرق می‌شود و روی آب می‌ماند؛ به این معنی است که او در زندگی واقعی به دلیل طمع بیش از اندازه در دنیا غرق شده است.

دیدن خواب یک دریای آرام با آبی زلال و شفاف به این معنی است که بیننده خواب شخصی عالم و فاضل می‌باشد. تیره و کدر بودن آب دریا دارای تعبیری برعکس است.

اگر فردی در خواب ببیند که از دور دریا را می‌بیند اما هر چه می‌رود به دریا نزدیک نمی‌شود، به این معنی است که فرد برای رسیدن به خواسته‌هایش ناامید می‌شود.

معنی‌ خواب دریا از نظر ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی می‌گوید : اگر فردی در خواب ببیند که در دریا شنا می‌کند، به این معنی است که او فرمانبردار یک مرد عالم و فاضل می‌شود. اگر ببیند که در میان دریا متحیر است به این معنی است که وارد یک کار پر خطر می‌گردد و در نهایت اگر فرد در خواب ببیند که پس از شنا کردن از آب دریا خارج می‌شود؛ به این معنی است که غمی در زندگی ندارد.

معنی‌‌ خواب دریا از نظر جابر مغربی

به عقیده جابر مغربی، خوردن آب دریا بدون هیچ پیامدی، اشاره به این موضوع دارد که بیننده خواب بر افراد ظالمی پیروز می‌شود. اگر فردی در خواب ببیند که از آب شور دریا می‌خورد، به این معنی است که بیننده خواب از به دست آوردن روزی حلال می‌گذرد و مال و ثروتی را از طریق حرام به دست می‌آورد.

اگر فردی در خواب ببیند که دریا مواج و طوفانی است و آسمان نیز با ابرهای تاریک پوشانده شده است، به این معنی است که مردم آن شهر به گناهی مرتکب شده‌اند.

تعبیر خواب دریا از نظر یوسف نبی (ع)

یوسف نبی (ع) نیز می‌فرماید : اگر فردی در خواب آب دریا را ببیند به این معنی است که روزی او زیاد می‌شود.

تعبیر خواب دریا از نظر امام جعفر صادق (ع)

امام صادق (ع) به طور کلی اشاره کرده است که دیدن آب دریا در خواب اشاره به پادشاه زمانه دارد. به طوری که اگر آب دریا در خواب تیره باشد؛ به این معنی است که پادشاه فردی ظالم و گنه‌کار است و درصورتی که آب دریا صاف و تمیز باشد به این معنی است که پادشاه فردی خوب و عالم است.

تعبیرخواب‌دریا از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

منوچهر مطیعی تهرانی معتقد است که دیدن خواب دریا نه صرفا به پادشاه بلکه به دارندگان قدرت در هر زمانه اشاره دارد. در واقع هر فردی که در زندگی بیننده خواب صاحب قدرت است و او از آن ترس دارد و یا دلبسته محبتش می‌باشد.

این معبر می‌گوید، پدیده‌های عظیم در خواب اشاره به کسانی دارند که بیننده خواب در زندگی واقعی نسبت به آن‌ها ضعف شدید دارد. به طوری که اگر فردی در خواب ببیند که در کنار دریا ایستاده است به این معنی است که با آن شخص رو برو می‌شود و اگر ببیند که از آب دریا می‌نوشد، به این معنی است که از جانب آن شخص به سود و منفعت می‌رسد.

اگر فردی در خواب ببیند که کل آب دریا را می‌نوشد به طوری که چیزی از آن باقی نمی‌ماند، به این معنی است که او به شوکت و عظمت می‌رسد. راه رفتن بر روی آب دریا نیز به این معنی است که بیننده خواب اقدام به انجام کار خطرناکی می‌کند اما در نهایت موفق می‌شود.

تعبیر خواب دریا از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب دریا ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد، در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی بیشتر با روش های مربوط به روانکاوی کلیک کنید.

تعبیر خواب دریا به روش یونگ

یونگ یکی از بزرگ‌ترین نظریه پردازان علم روانشناسی است، که مطالعات زیادی در زمینه رویا و تعبیر آن انجام داد. در کتاب تعبیر رویا به روش یونگ آمده است که دیدن خواب دریا و موج‌های خروشان و گل‌آلود آن، به معنای این است که فرد در تصمیم مهمی در زندگی‌اش یک اشتباه بزرگ می‌کند.

تعبیرخواب‌دریا به روش آنلی بیتون

آنلی بیتون از معبران غربی است که شنیدن صدای امواج دریا در خواب را به زندگی ملال‌آور و بی‌ثمر تعبیر می‌کند. در واقع فردی که در خواب صدای دریای آرامی را می‌شنود در یک زندگی تهی از عشق و محبت گرفتار شده است.

تعبیرخواب دریا به روش لوک اویتنهاو

  • دریای پر تلاطم : نشان دهنده ناراحتی و غصه در زندگی بیننده خواب
  • دریای مواج : نیک‌بختی در تمامی امور
  • کشتی در دریا : داشتن شهامت و شجاعت برای خطر و ریسک کردن
  • غرق شدن در دریا : گرفتار شدن در بدبختی

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع خواب می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره