تعبیر خواب کبوتر سفید و سیاه

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب کبوتر زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند. شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تعبیر خواب کبوتر می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

تعبیر خواب کبوتر از نظر معبران باستانی

به عقیده معبران باستانی، دیدن حالت‌های مختلفی از کبوتر در خواب می‌تواند تعابیر متفاوتی نیز داشته باشد. در ادامه تعبیر کبوتر را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

معنی خواب کبوتر از نظر محمد بن سیرین

محمد بن سیرین از بزرگترین معبران باستانی می‌باشد که می‌گوید : اگر فردی در خواب ببیند که گوشت کبوتر می‌خورد، به این معنی است که از مال و اموال زنی استفاده خواهد کرد.

معنی خواب کبوتر از نظر ابراهیم کرمانی

به عقیده ابراهیم کرمانی، اگر فردی در خواب ببیند بانگ و صدای کبوتری را می‌شنود، به این معنی است که از سوی افراد مهمی خبری را دریافت خواهد کرد.

معنی خواب کبوتر از نظر جابر مغربی

جابر مغربی دیدن کبوتر در خواب را به کاری بیهوده تعبیر کرده است و می‌گوید، اگر کبوتر در خواب وارد خانه فرد بیننده خواب شود، به معنای یک کار ناحق است.

فروشگاه آرامیس

اگر فردی در خواب ببیند که صاحب یک کبوتر است، به این معنی است که مسافر او از سفر برمی‌گردد. داشتن کبوترهای زیاد در خواب، به این معنا است که بیننده خواب در عالم بیداری صاحب فرزندان بسیاری می‌شود. اگر زنی در خواب ببیند که کبوتران بسیاری دارد به این معنی است که او ازدواج کرده و صاحب فرزندان دختر می‌شود.

تعبیر خواب کبوتر از نظر امام صادق (ع)

امام صادق (ع) نیز از معبران باستانی می‌باشد که می‌فرماید “کبوتر در خواب دارای پنج تعبیر متفاوت است” که در ادامه آن‌ها را آورده‌ایم :

 • زن و همسر
 • کنیز و خدمتکار
 • مال و ثروت
 • دریافت نامه از شخص غائب
 • ریاست

خواب‌کبوتر از نظر خالد محد العنبری

کبوتر در خواب نشان دهنده زنی محبوب در میان مردم می‌باشد. اگر فردی در خواب ببیند که کبوتری را شکار می‌کند، به این معنی است که از سوی افراد با جایگاه اجتماعی بالای، پولی را دریافت خواهد کرد.

اگر مرد مجردی در خواب خود، کبوتری ببیند به این معناست که با زنی زیبا و خوش اخلاق ازدواج می‌کند.

معنی‌ خواب‌ کبوتر از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

منوچهر مطیعی تهرانی از معبران باستانی است که برای موضوعات مختلف در خواب، تعابیر موشکافانه‌ای را ارائه می‌دهد. از نظر این معبر باستانی کبوتر در میان تمامی اقوام و ملت‌ها نشانه‌ای از عشق، محبت، صلح و دوستی است.

این پرنده بعد از قو، بسیار به جفت خود وفادار است و به لانه و زادگاه خود عشق می‌ورزد. این پرنده در عین اهلی بودن بسیار آرام است و با صاحب خود نیز ارتباط خوب و نزدیکی را برقرار می‌کند.

اگر فردی زندانی در خواب خود کبوتر ببیند از زندان آزاد می‌شود. اگر بیماری خواب کبوتر ببیند شفا پیدا می‌کند و اگر کسی بدهی داشته باشد، قرض خود را ادا می‌کند.

از نظر منوچهر مطیعی تهرانی، کبوتر در خواب نمادی از صلح و دوستی است. اگر فردی در خواب ببیند که گوشت کبوتر می‌خورد، به این معنی است که بیننده خواب از مال و اموال یک زن استفاده می‌کند. همینطور اگر کسی در خواب ببیند که کبوتری در بام حیاط خانه اش نشسته است به این معنی است که او صاحب ثروت خواهد شد.

تعبیر خواب کبوتر از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب کبوتر ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد، در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی بیشتر با روش های مربوط به روانکاوی کلیک کنید.

تعبیر خواب کبوتر به روش یونگ

یونگ یکی از بزرگ‌ترین نظریه پردازان علم روانشناسی است، که مطالعات زیادی در زمینه رویا و تعبیر آن انجام داد. در کتاب تعبیر رویا به روش یونگ آمده است که دیدن خواب کبوتر به این دلیل است که فرد بیننده خواب خود را به خاطر کارهای دیگران مقصر می‌داند.

در تعابیر دیگری از یونگ، کبوتر در خواب به معنای اخبار نیز می‌باشد. به این معنی که کبوتری که در خواب دیده‌اید حامل پیامی از سوی ضمیر ناخودآگاه شما می‌باشد.

معنی خواب کبوتر سفید

به عقیده یونگ کبوتر سفید در خواب بسیار خوب است و دیدن آن در خواب می‌تواند نشان دهنده موارد زیر باشد :

 • صلح
 • آرامش
 • هماهنگی
 • محبت
 • بی‌گناهی
 • وفاداری
 • عشق
 • سادگی
 • ملایمت
 • دوستی

خواب جفت گیری کبوترها

جفت گیری کبوترها در خواب می‌تواند نمادی از عشق، آرامش و یک زندگی شاد باشد.

معنی خواب پرواز کبوترها

پرواز کبوتر در خواب اشاره به شخصی دارد که شما به عنوان فرد بیننده خواب به او علاقه بسیار داشته اید، اما او از کنار شما رفته است و فوت شده است.

تعبیر خواب کبوتر به روش آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌گوید : اگر فردی در خواب دسته‌ای از کبوتران سفید را ببیند به این معنی است که او در زندگی و آینده خود پیشرفت می‌کند.

اگر فردی در خواب ببیند که کبوتران در حال جفت‌گیری هستند و یا برای خود لانه درست می‌کنند، به این معنی است که فرد بیننده خواب برای خود خانواده‌ای تشکیل می‌دهد و عین داشتن آرامش، یک زندگی شاد را تجربه می‌کند.

صدای محزون و غم آلود کبوتران در خواب به معنای انتظار داشتن کمک از دیگران است. در تعابیری دیگر این خواب به ناراحت شدن از مرگ یکی از عزیزان نیز تعبیر می‌شود.

اگر فردی در خواب یک کبوتر مرده ببیند به این معنی است که به دلیل بی‌وفایی و یا مرگ از همسرش جدا می‌شود. کبوتر خسته در خواب نیز به معنای غالب شدن غم و اندوه بر آرامش است.

شنیدن صدای کبوتران در خواب دختران جوان، به معنای ازدواج با مرد دلخواهشان است. کبوتران در حال پرواز در خواب نیز به عقیده آنلی بیتون به معنای دریافت اخبار خوب می‌باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه تعبیر خواب کبوتر می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره