عاشق زن متاهل شدن

عاشق زن متاهل شدن نه تنها برای شما بلکه برای زندگی آن خانم نیز می‌تواند مشکلاتی را به بار آورد. با اینکه همه می‌دانیم عاشق زنی متاهل شدن نتیجه بخش نیست، اما ممکن است به طور ناخواسته وارد دوستی و احساسات عاشقانه نسبت به زنی متاهل بشوید. خیلی اوقات چنین احساسی در ابتدا در اثر یک دوستی و یا همکاری ساده و حتی درد دل به وجود می‌آید. از آنجا که چنین مساله‌ای می‌تواند به بنیاد خانواده آسیب بزند، هر زن و مردی باید هشیار باشند و از بروز چنین عشقی جلوگیری کنند. در ادامه به دلایل و راه های جلوگیری و پایان دادن به چنین عشقی پرداخته‌ایم. در صورتی که در چنین وضعیتی قرار گرفتید حتما از خدمات مشاوره خیانت استفاده نمایید.

عاشق زن متاهل شدن

عاشق زن شوهر دار شدن و طرح دوستی و رابطه با او، خارج از عرف و فرهنگ جامعه و مغایر با اخلاقیات است و به نوعی به عنوان خط قرمز تعریف می‌شود. شاید فکر کنید دوستی با زن متاهل، صحبت کردن و بیرون رفتن ایرادی ندارد، اما از آنجا که احتمال فراتر رفتن از این حدود در ارتباط با جنس مخالف زیاد است، شرط عقل حکم می‌کند که از پیشروی چنین رابطه‌ای جلوگیری کرده و محدوده ارتباطی خاصی تعیین کنید.

از طرفی دیگر صمیمیت، چت کردن و ایجاد یک رابطه عاطفی با مردی دیگر برای خانم نوعی خیانت محسوب می‌شود و شروعی برای روابط فرازناشویی است. اگر با وجود رضایت همسر و خانم وارد چنین روابطی شده‌اید پیشنهاد می‌شود که حتما مقاله تمایل به رابطه سه نفره کلیک کنید.

علت عشق به زن متاهل چیست؟

یک رابطه عاشقانه با تعهد، صمیمیت و شور و اشتیاق تعریف می‌شود. برقراری این سه شرط هرگز در ارتباط با زنی که متاهل هست، امکان پذیر نیست. بنابراین احساسی که دارید، نمی‌تواند عشق باشد و باید به دنبال علل و راهی برای رفع آن باشید. در چنین شرایطی ممکن است دلایل زیادی از درستی عشق‌‌تان به زن متاهل بیارید که با بررسی‌هایی که درچنین روابطی انجام شده رایج‌ترین عواملی که چنین عشقی (البته احساسی که عشق تلقی می‌شد) را توجیه می‌کرده‌اند، در ادامه آورده‌ایم.

بیشتر بخوانید : درمان خیانت

1- عقده ادیپ حل نشده: مردی که در کودکی ادیپ‌‎حل‌نشده دارد، در ناخودآگاه هنوز در پی به دست آوردن مادر خود و به دست آوردن او از چنگال پدر است، چنین مردی نتوانسته با پدر همانندسازی کند، در نتیجه در بزرگسالی نیز خود را در یک رابطه‌ای مشابه قرار می‌دهد تا این بار بتواند زنی که برایش دست نیافتنی بود را به دست آورد. بنابراین از نظر روانکاوان برقراری ارتباط سالم برای این دست مردان دشوار و نشدنی است (برای درک عقده ادیپ حتما مقاله مربوطه را بخوانید).

2- نجات زن متاهل از چنگال مردی ستمکار: در مواردی آقا به خاطر احساس ترحم به خانم برای نجاتش ازدست شوهر ستمکار به او وابسته می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت مرد برای ارضای احساس مردانگی خود و برنده بودن به دنبال عشق ورزی به زن متاهل می‌رود.

3- تنوع طلبی و هیجان خواهی: میوه ممنوعه‌ای که مرد به دنبالش است، خالی از هیجان نیست. عشق بازی با زنی متاهل و به دام انداختن قلب او، علاوه بر اضطراب، هیجان زیادی هم ایجاد می‌کند.

4- نداشتن خط قرمز: معمولا شخصیت‌های ضداجتماعی، نمی‌توانند چهارچوب خاصی در ارتباطات خود تعیین کنند. این دست افراد از زیر پا گذاشتن هنجارها لذت می‌برند. اهمیت ندادن به قوانین و هنجارهای فرهنگی بارزترین نشانه‌های این شخصیت است.

حدود دوستی با زن متاهل

دوستی با زن متاهل و برقراری ارتباطی اجتماعی با او باید با احتیاط بیشتری انجام شود. خیلی اوقات روابط ساده کاری و یا حضور مداوم در یک مکان مشترک باعث می‌شود که دلباخته زنی شوهر دار شوید. بنابراین باید برای جلوگیری از چنین مساله‌ای حد و مرزهای رابطه با زنان متاهل را نگه داشته و سهم خود را به جا آورید. پیشنهاد می‌شود حتما برای پی بردن به جدیت مساله مقاله عاقبت رابطه با زن شوهردار را نیز بخوانید.

جلوگیری از عاشق شدن و رسم ارتباط با زن متاهل

اگر احساس می‌کنید که در حال دلباختن یا عاشق شدن زن متاهل در بین همکاران یا آشنایان خود هستید، بهتر است هر چه زودتر برای پیشگیری از این موضوع اقدامات لازم را انجام دهید.

1- قطع رابطه به طور کامل

“از دل رود هر آنکه از دیده رود”، اگر احساسی که دارید عمیق است، تنها راه چاره دور شدن از او و قطع رابطه می‌باشد. هر چه بیشتر با خانم متاهل در ارتباط باشید، فراموش کردن او نیز غیر ممکن می‌شود. بنابراین دوستی‌تان را تمام کنید و به محل‌هایی که او حضور دارد، قدم نگذارید.

2- به دنبال دغدغه های جدید باشید

بیکاری و نداشتن هدف باعث می‌شود که نتوانید افکارتان را کنترل کنید، چرا که زمان زیادی برای فکر کردن به مسائلی دارید که به شما هیچ کمکی نمی‌کند. با شرکت در پروژه‌های جدید و یا هدف گذاری های جدی می‌توانید به خودتان کمک کنید تا از این وضعیت خارج شوید.

3- روی احساسات و افکار خود کار کنید

کمی برای خودشناسی و شخصیت خودتان وقت بگذارید. خوب است پیش از هر چیز علایق و خواسته‌های خودتان را بررسی کرده باشید، تا بتوانید در مسیر آن‌ها به درستی قدم بردارید. وقتی عوامل بیرونی و درونی که روی افکار و احساساتتان تاثیر می‌گذارند را بشناسید، خیلی راحت‌تر می‌توانید در مقابل وضعیت‌های مختلف تصمیم گیری نمایید.

4- از خودتان مراقبت کنید

نه گفتن به امیال و احساسات‌تان حتما برای‌تان سختی‌هایی به همراه دارد. بنابراین بهتر است برای مراقبت از خودتان اقداماتی انجام دهید. برای مثال گروه دوستان و خانواده‌تان را نزدیک به خود نگه دارید، حضور در جمع عزیزان باعث می‌شود احساس تنهایی نکنید و بتوانید در صورت نیاز از کمک دیگران استفاده نمایید. در صورتی که این شرایط را نمی‌توانید مدیریت کنید، حتما از خدمات روانشناسی و مشاوره‌ای بهره بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه عاشق زن شوهردارمی‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره