تعبیر خواب پول

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب پول زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند. شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تعبیر خواب پول می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

تعبیر خواب پول از نظر معبران باستانی

به عقیده معبران باستانی، دیدن حالت‌های مختلفی از پول در خواب می‌تواند تعابیر متفاوتی نیز داشته باشد. معمولا معبران باستانی دیدن پول در خواب را به ناراحتی و گرفتار بدبختی شدن، تعبیر می‌کنند. در ادامه تعبیر پول را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

معنی خواب پول از نظر محمد بن سیرین

محمد بن سیرین از بزرگ‌ترین معبران باستانی درباره تعبیر خواب پول بر این عقیده است که دیدن خواب پول، به معنای نشانه‌های منفی در زندگی فرد است. بهتر است فردی که خواب پول می‌بیند، برای دفع بلا پس از بیداری صدقه بدهد.

اگر فردی در خواب ببیند که پولی از جنس طلا دارد، به این معنی است در عالم بیداری اجناس گران خواهد شد.

چنانچه فردی در خواب ببیند که مبلغی پول دارد و مقدار آن زوج است، به این معنی است که او به دنبال کسب علم و دانش می‌رود و سرانجام به آن می‌رسد. از دست دادن پول در خواب به معنای از دست دادن علم می‌باشد.

تعبیر خواب پول از نظر امام صادق (ع)

امام صادق (ع) برای تعبیر خواب پول، معانی متفاوتی را ارائه کرده است که به شرح موارد می‌باشد:

  • برآورده کردن حاجت و خواسته
  • حکومت
  • مال جمع آوری شده
  • دوست
  • فرزند
  • یار و رفیق
  • رزق و روزی فراخ و گسترده
  • ایمنی
  • به دست آوردن مقام
  • منزلت و احترام

به عقیده امام صادق (ع) دیدن پول بسیار در خواب، به این معنی است فرد مال و اموال بسیاری را با رنج و سختی به دست می‌آورد.

از نظر دانیال نبی (ع)

اگر فردی در خواب ببیند که مقداری پول دارد، در حالی که در خواب بداند چقدر پول دارد؛ به اندازه آن پول‌ها دچار سختی و گرفتاری می‌شود. اگر میزان پول مشخص نباشد، گرفتاری‌های کمتری برای فرد به وجود خواهد آمد.

از نظر ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی از معبران باستانی می‌گوید : اگر فردی در خواب ببیند که پولی را به دست آورده است، به این معنی است که ممکن است در بیداری نیز به پول دست پیدا کند.

در تعابیری دیگر ابراهیم کرمانی بدست آوردن پول در خواب را به فرزند دار شدن تعبیر می‌کند، به طوری که از دست دادن پول به معنای مصیبت برای فرزندان است.

معنی خواب پول از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

از دیگر معبران باستانی منوچهر مطیعی تهرانی است که دیدن پول خرد و سکه را در خواب، نشان دهنده غم و غصه و اندوه می‌داند. به عقیده این معبر دیدن خواب پول نشان دهنده ناراحتی‌ها در زندگی واقعی است.

پول گرفتن از شخصی در خواب، به معنای افتادن در دردسر از جانب همان شخص می‌باشد. پول دادن به شخصی در خواب نیز دارای تعبیر برعکس است.

چنانچه فردی در خواب ببیند که در حال شمارش پول‌های زیادی است، یعنی در آینده برای او گرفتاری‌هایی ایجاد می‌گردد.

تعبیر خواب پول از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با علل خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب پول ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد، در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی بیشتر با روش های مربوط به روانکاوی کلیک کنید.

تعبیر خواب پول به روش یونگ

یونگ یکی از بزرگ‌ترین نظریه پردازان علم روانشناسی است، که مطالعات زیادی در زمینه رویا و تعبیر آن انجام داد. در کتاب تعبیر رویا به روش یونگ آمده است، پول در خواب می‌تواند نمادی از دست یافتن و یا کامیابی باشد.

اگر فردی در خواب ببیند که پولی را به دست می آورد و یا برنده می شود، به کامیابی می رسد. به طور کلی یونگ معتقد است دیدن پول در خواب می تواند به اعتماد به نفس و یا ارزشمندی فرد بیننده خواب اشاره داشته باشد.

فردی که خواب پول را می بیند، یعنی به خودش ایمان و باور دارد. در تعبیر دیگری از یونگ، پول نشان دهنده نگرش فرد بیننده خواب در مورد عشق و موضوعات قلبی او است.

از دست دادن پول

اگر فردی در خواب ببیند که پولی را از دست می‌دهد، به این معنی است که او در زندگی واقعی قدرت و عزت نفس کافی ندارد و دارای احساس ضعف و آسیب پذیری در برابر موانع زندگی است.

خرج کردن پول

پول خرج کردن در خواب نشان دهنده عشق ورزیدن است. فردی که در خواب خود می‌بیند که پول خرج می‌کند، در عالم بیداری به دنبال عشق است.

دور ریختن پول

اگر فردی در خواب ببیند که دیگران پول را دور می‌ریزند، به این معنی است که فرد بیننده خواب احساس می‌کند در عالم بیداری نادیده گرفته می‌شود.

پول نداشتن

فردی که در خواب می‌بیند پولی برای خرج کردن ندارد، به معنای این است که در عالم بیداری می‌ترسد جایگاه خود را در جهان از دست بدهد.

دزدیدن پول

اگر فردی در خواب ببیند که پول می‌دزدد، به این معنا است که او در عالم واقعی در خطر است. البته این خواب دارای تعبیر دیگری نیز می‌باشد که نشان دهنده این است که فرد بیننده خواب به دنبال اهدافی در زندگی می‌رود که به آن‌ها تمایل دارد.

تعبیر رویای پول به همراه خون

تعبیر خواب پول‌های آغشته به خون این است که فرد بیننده خواب برای بدست آوردن پول، ممکن است شخص و یا اشخاصی را قربانی کند. البته در تعبیری دیگر این خواب به گناهان فرد بیننده خواب نیز اشاره دارد.

برای عضویت در کانال تلگرامی ذهن نو کلیک کنید.

تعبیر خواب پول به روش آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌گوید : اگر فردی در خواب خود صندوقچه‌های پر از طلا را ببیند، به این معنی است که او دارای آینده‌ای درخشان است. پول دادن به شخص دیگری در خواب، نشان دهنده بدبختی می‌باشد.

پول گم کردن در خواب به این معنی است که شخص در میان افراد خانواده‌اش، اوقات ناخوشایندی را سپری می‌کند. شمردن پول خرد در خواب نیز به عقیده آنلی بیتون به قسط‌های پرداخت نشده شخص اشاره دارد.

پول پس انداز کردن در خواب به معنای این است که فرد به ثروت و آسایش دست پیدا می‌کند. اگر فردی در خواب ببیند که پول می‌خورد به این معنا است که او در زندگی واقعی خود فرد پول پرستی است.

برای دریافت مشاوره در زمینه تعبیر خواب پول می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره