بی توجهی به شوهر

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

بی توجهی به شوهر خیلی اوقات بعد از فرزندآوری رخ می‌دهد اما این موضوع می‌تواند دغدغه مردان در هر برهه ای از ازدواج نیز باشد. برخی از زنان در محیط خانه و یا جمع‌های خانوادگی و دوستانه به همسر خود بی توجه هستند. لازم است بدانید که منشا بی توجهی به شوهر، دعوا و اختلافات میان زوجین است. از آنجایی که وجود زن در خانه گرما بخش زندگی است، اگر بی توجهی به همسرش را آغاز کند، در واقع در حال حرکت به سمت نابودی زندگی مشترک شان است. هنگام بی توجهی به شوهر نمی‌توان فقط خانم را مقصر دانست و باید این موضوع ریشه‌یابی و حل شود. در ادامه درباره دلایل و راه های از بین بردن بی توجهی به شوهر توضیحاتی ارائه کرده‌ایم.

برای دریافت مشاوره در زمینه بی توجهی به شوهر می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

ریشه بی توجهی به شوهر

ریشه بی توجهی به شوهر

زنان اغلب به دلایل مختلف و یا در پی اختلافات و مشکلاتی که‌ در زندگی زناشویی با همسر خود دارند، بی توجهی به همسر خود را آغاز می‌کنند. در واقع این دسته از زنان بر این باور هستند که امیدی به همسر خود ندارند و حتی نیازی هم به حضور آنان در زندگی شان احساس نمی‌کنند.

مردی که مورد بی توجهی همسر خود قرار می‌گیرد، نمی‌تواند وظایف خود را به عنوان همسر و پدر یک خانواده به درستی انجام دهد. اما نکته‌ای که وجود دارد، این است که نمی‌توان در بی توجهی به شوهر، فقط مرد و یا فقط زن را به طور کامل مقصر دانست. به عبارتی این مشکل در زندگی زناشویی دوطرفه است.

برای اطلاع از نحوه برخورد با زنان بی توجه به شوهر، بایستی که دلیل بی توجهی های او مشخص شود و مرد سعی کند با راهکارهایی توجه او را مجدد جذب کند. پیشنهاد می‌شود مقاله رفتار با همسر را نیز بخوانید.

فروشگاه آرامیس

دلایل بی توجهی به شوهر

بی توجهی به همسر می تواند با دلایل مختلفی از سوی زن و یا مرد انجام شود، حتی مطابق آمار تعداد مردانی که نسبت به همسر خود بی توجهی می‌کنند، بیشتر از تعداد زنان است. اما وقتی یک زن به همسر خود بی توجهی می‌کند در واقع با این کار خود در حال خراب کردن یک زندگی عاشقانه خواهد بود.

با بی توجهی زن به همسرش، به مرور رابطه زناشویی برای هر دو طرف خسته کننده خواهد شد، به طوری که برای آن‌ها زندگی کردن با یکدیگر کسل‌بار و بی معنی می‌شود. در این قسمت قصد داریم به برخی دلایلی که باعث می‌شود زنان به شوهر خود بی توجهی کنند، اشاره کنیم.

? بی توجهی به شوهر دیکتاتور

برخی از مردان پس از ازدواج آزادی عمل را از همسر خود می‌گیرند و باعث می‌شوند همسرشان در زندگی هیچ گونه اختیاری نداشته باشد. در واقع آن‌ها محیط خانه را به یک قلمرویی تبدیل می‌کنند که زن باید تحت سلطه آن‌ها باشد.

مسلم است که زنان با قرار گرفتن در چنین شرایطی، به مرور تمایلی به همسر خود نشان نمی‌دهند و نسبت به او سرد و بی توجه می‌شوند. لازم است اشاره کنیم زنانی که تحت خشونت خانگی نیز قرار می‌گیرند و یا همسرانی پرخاشگر دارند که دائما رفتار نامناسبی نسبت به او انجام می‌دهند، نیز با گذشت زمان از همسر خود ناامید می‌شوند.

? بی توجهی به شوهری که به وظایفش عمل نمی کند

وظایف مرد در زندگی مشترک موضوعی است که هر مردی بایستی قبل و بعد از ازدواج از آن مطلع باشد. برخی از مردان به دلیل تربیت خانوادگی و یا دیگر عوامل از وظایف خود در زندگی زناشویی مطلع نیستند و نسبت به همسر و نیازهای او بی توجهند.

این دسته از مردان وقتی به وظایف خود عمل نمی‌کنند، به مرور باعث می‌شوند که همسرشان با کم کردن توقعشان نسبت به او، به کارها و رفتارهایش بی توجه شوند و در واقع از او سلب امید می‌کنند.

? بی توجهی به شوهری به دلیل عدم رفع نیازهای عاطفی خانم

از اهداف ازدواج و برقراری رابطه میان زوجین، تامین نیازهای عاطفی و جنسی دو طرف می‌باشد. توجه به نیازهای عاطفی در زنان بیشتر از مردان احساس می‌شود، به طوری که وقتی یک مرد بدون توجه به نیازهای همسر خود، فقط یک رابطه جنسی بدون عشق با او برقرار می‌کند، به مرور باعث می‌شود همسرش نسبت به او احساسی نداشته باشد.

برقراری رابطه جنسی بدون وجود ابراز علاقه و احساسات، باعث سرکوب و کاهش میل جنسی در زنان می‌شود و دیگر تمایلی به رسیدگی به خود و توجه به نیازهای همسرش ندارند.

? بی توجهی به شوهر به دلیل ازدواج اجباری

از دیگر دلایل بی توجهی زن به همسرش ازدواج اجباری است. یعنی زن تمایلی به ازدواج با همسرش نداشته است و حالا پس از شروع زندگی مشترک نیز علاقه‌ای به او ندارد و می‌خواهد با بی توجهی این موضوع را نشان دهد.

در ازدواج به اصرار خانواده، ازدواج در سنین پایین، ازدواج بدون کسب شناخت کافی پس از مدتی بی توجهی زن به شوهر آغاز می‌گردد.

? مشکلات شخصی زن

در برخی دیگر از موارد مشکلی در زندگی زناشویی دو طرف وجود ندارد و مرد تمام تلاش خود را در جهت جلب توجه زن انجام می‌دهد، اما موفق نمی‌شود.

در این موارد ممکن است زن دارای برخی مشکلات روحی و روانی باشد که در اثر آن نتواند آن طور که باید به همسر خود توجه کرده و رضایت او را جلب کند. برای آشنایی با نحوه برخورد با زنان بد اخلاق کلیک کنید.

?بی علاقگی به شوهر

بی توجهی به شوهر یکی از اصلی ترین نشانه های دوست نداشتن همسر است. این مساله گاه از ابتدای ازدواج و گاه در طی رابطه رخ می‌دهند. خیلی اوقات زوج هایی که سال های زیادی کنار یکدیگر بوده اند و دارای فرزند و حتی نوه هستند، به جای طلاق با نادیده گرفتن طرف مقابل به زندگی مشترک شان ادامه می‌دهند. این وضعیت که فضایی نه چندان سالمی را ایجاد می‌کند موجب بدتر شدن وضعیت روحی زن و شوهر گاه حتی فرزندان نیز می‌شود.

بیشتر بخوانید : خانواده سالم

برخورد اولیه با بی توجهی به شوهر

اگر همسرتان نسبت به برقراری رابطه جنسی میلی ندارد و اکثر زمان خود را دوست دارد تنها باشد و خیلی راجع به مسائل مختلف با شما صحبت نمی‌کند، یعنی او نسبت به شما بی توجه است و باید برای جلب توجه او و رفع این مشکل در زندگی‌تان تلاش کنید، چراکه اگر شما هم بی تفاوتی کنید، مشکل حل نخواهد شد.

برای برخورد با بی توجهی به شوهر، مردان بایستی از نحوه برخورد صحیح مطلع باشند و سعی کنند بدون درگیری و شروع دعوا مشکل را حل کنند.

اگر همسرتان نسبت به شما بی توجهی می‌کند، می‌توانید از طریق حرف زدن با او و پرسیدن سوال متوجه شوید که مشکل چیست و دلیل بی توجهی و بی تفاوتی او چه می‌باشد.

برای عضویت در کانال تلگرامی ذهن نو کلیک کنید.

راهکار برطرف کردن بی توجهی به شوهر

همانطور که چندین بار اشاره کردیم، بی توجهی به شوهر حتما دلیلی دارد که اگر مردی می‌خواهد این بی تفاوتی را در همسرش از بین ببرد، در وهله اول بایستی که دلیل این بی تفاوتی را پیدا کند.

اگر خودتان در پیدا کردن دلیل بی تفاوتی همسرتان و حل کردن مشکل نمی‌توانید به خوبی عمل کنید، توصیه می‌کنیم که از مشاوره خانواده کمک بگیرید تا نحوه برخورد با زنان بی توجه را مطابق شرایط زندگی خود یاد بگیرید.

در این قسمت از مقاله سعی کرده‌ایم به برخی راهکارها که میزان بی توجهی را در همسر شما کم می کند، ارائه کنیم.

  • در مورد بی توجهی و بی تفاوتی همسرتان با او صحبت کنید و از او بخواهید که دلیل رفتارش را واضح توضیح دهد.
  • سعی کنید بدون اینکه او را قضاوت کنید و یا میان صحبت‌های او بپرید، فقط به حرف‌هایش گوش دهید تا او دلیل بی توجهی خود را توضیح دهید.
  • در برخورد با زنان بی توجه اگر اشتباهی کرده‌اید، حتما آن را بپذیرید و به او نشان دهید که بی توجهی او شما را آزار می‌دهد و دوست دارید زندگی عاشقانه‌ای داشته باشید.
  • اگر در بی توجهی همسرتان نقش دارید، تلاش کنید تا با تغییر رفتارتان رضایت او را جلب کنید.
  • با یکبار صحبت کردن این مشکل حل نخواهد شد و لازم است که شما به همسر و خودتان فرصت دهید تا توقعات یکدیگر را به جا آورید.
  • همیشه سعی کنید به همسر خود محبت کنید و با ابراز عشق و علاقه توجه او را جلب نمایید.

برای آشنایی با پیامدهای بی محلی کردن به مردان کلیک کنید.

سخن آخر

زن و شوهر هر دو در یک رابطه باید تلاش خود را بکنند. بی توجهی به شوهر می تواند نشانه یک مشکل در رابطه شما باشد. پس در قدم اول بهتر است به دنبال علت آن باشید. اگر مدت زیادی نیست که این وضعیت در رابطه رخ داده احتمالا با راهکارهای داده شده می‌توانید موضوع را حل کنید. اما در صورتی که این مساله برای مدت زیادی وجود داشته؛ پس به احتمال زیاد مشکلات دیگری نیز بین شما پیش آمده که نیاز به دریافت مشاوره را ضروری می‌کند. بنابراین قبل از آن که تصمیمی در خصوص رابطه تان بگیرید؛ حتما از خدمات مشاوره روانشناسی ازدواج و خانواده ذهن نو استفاده نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بی توجهی به شوهر می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره