نحوه برخورد در اولین ملاقات

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

نحوه برخورد در اولین ملاقات تاثیر زیادی در تصمیم به ادامه رابطه و حتی چگونگی پیش رفتن آن دارد. معمولا اولین ملاقات برای شروع یک همکاری در یک پروژه، استخدام برای یک شغل، شروع رابطه عاطفی و … اهمیت دارد. در هر کدام از این ملاقات‌ها افراد باید از مهارت‌های برقراری ارتباط برخوردار بوده و از نحوه برخورد در اولین قرار مطلع باشند تا بتوانند به نتیجه دلخواه خود برسند. از آنجایی که اولین قرار نقش موثری در تصمیم گیری افراد دارد، لازم دانستیم در این مقاله به آن بپردازیم. برای آشنایی بیشتر نحوه شروع رابطه عاشقانه کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه برخورد در اولین ملاقات می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

نحوه برخورد در اولین ملاقات

همانطور که اشاره کردیم افراد در اولین قرار تاثیر بسیار زیادی بر روی یکدیگر دارند که تا مدت‌ها باقی می‌ماند. در واقع افراد در اولین ملاقات حس خوب و یا بدی را به یکدیگر منتقل می‌کنند که نمی توان تا سال‌ها آن حس را تغییر داد.

به همین دلیل شما باید از نکاتی که می‌تواند در اولین ملاقات باعث استحکام روابط شما شود، تا یک کار خوب و همکاری عالی داشته باشید و یا یک رابطه عاطفی دلخواهی را آغاز کنید، اطلاع داشته باشید.

برای آشنایی با روش های ارتقای مهارت های ارتباطی خود کلیک کنید.

اصول اولیه نحوه برخورد در اولین ملاقات

نحوه صحیح برخورد در اولین ملاقات

به طور کلی اولین ملاقات دارای یکسری اصول اولیه است که بایستی حتما قبل از حضور در جلسه ملاقات آن‌ها را رعایت کنید به شرح زیر است. برای آشنایی با راه های باز کردن سر صحبت کلیک کنید.

✨لباس و ظاهر | برخورد در اولین ملاقات

اولین موردی که در ملاقات‌های مختلف افراد از شما می‌بینند، لباس و ظاهر شما است. بنابراین باید برای حضور در اولین ملاقات ضمن به تن داشتن لباس مناسب، به ظاهر خود نیز برسید و آراسته باشید. نوع لباس پوشیدن و ظاهر شما دارای تاثیر بسیار زیادی در برقراری اولین ارتباط خواهد داشت. علاوه بر آراستگی موها و لباس‌هایتان، به تمیز بودن کفش‌هایتان نیز توجه کنید.

✨وقت شناسی در برخورد در اولین ملاقات

در اولین ملاقات باید حتما سر موقع در محل قرار حضور داشته باشید. با این رفتار طرف مقابل می‌فهمید که این قرار ملاقات برای شما دارای اهمیت بوده و سعی کرده‎اید خود را به موقع به این جلسه برسانید.

بهتر است برای به موقع رسیدن برنامه ریزی کنید و حتی ترافیک و یا احتمالات را در نظر بگیرید و حتی چند دقیقه زودتر از زمان ملاقات در آنجا حاضر شوید.

✨احوال‌ پرسی

قبل از برخورد در اولین ملاقات و اینکه سر قرار ملاقات حاضر شوید، متناسب با قراری که دارید، بهتر است چند بار تمرین کنید که قرار است چگونه صحبت‌های خود را شروع کنید و احوالپرسی داشته باشید.

✨برخورد در اولین ملاقات و دست دادن

دیگر موردی که باید به آن توجه داشته باشید، دست دادن است. بهتر است وقتی در خانه هستید، برای برخورد در اولین ملاقات دست دادن را تمرین کنید. نحوه دست دادن می‌تواند نشان دهنده میزان اعتماد به نفس شما باشد.

✨برقراری ارتباط چشمی

سعی کنید برای تاثیر بیشتر حرف‌هایتان در برخورد در اولین ملاقات ارتباط چشمی برقرار کنید. برای برقراری ارتباط چشمی نباید خیلی خیره شوید و یا از نگاه او فرار کنید. وقتی در حال صحبت کردن هستید، متناسب با صحبت‌های خود با او ارتباط چشمی برقرار کنید تا میزان اعتماد به نفس خود را نشان دهید. برای آشنایی با راه های برقراری ارتباط چشمی عاشقانه کلیک کنید.

✨حتما در برخورد در اولین ملاقات لبخند بزنید

به طور کلی لبخند زدن و خوشرو بودن باعث ایجاد احساس مثبتی در طرف مقابل خواهد شد. این کار ضمن اینکه باعث می‌شود قرار ملاقات به خوبی پیش برود، تاثیر سخنان شما را بیشتر هم می‌کند.

✨سراپا گوش باشید

در مورد برخورد در اولین ملاقات، سعی کنید مهارت گوش دادن را در خود تقویت کنید. اجازه دهید طرف مقابل حرف‌هایش را بزند و شما کامل به آن‌ها گوش دهید. با اینکار حتی می‌توانید نکته‌های ریزی را که طرف مقابل‌تان بر آن ها تاکید دارد را متوجه شوید و در صحبت‌های خود به آن‌ها اشاره کنید و به او بفهمانید که حرف‌هایی که میزند برای شما مهم است. اما برای آشنایی با راه های جلوگیری از دخالت و کنجکاوی دیگران کلیک کنید.

✨برخورد در اولین ملاقات | اجازه صحبت کردن را به او بدهید

در برخورد در اولین ملاقات طرفین بایستی که به اندازه کافی با یکدیگر صحبت کنند و متوجه حرف‌های یکدیگر شوند. آنچه که اهمیت دارد این است که شما حرف‌های خود را بزنید، اما به او هم اجازه حرف زدن بدهید، تا به نتیجه دلخواه برسید.

نکته دیگر این است که وقتی طرف مقابل در حال حرف زدن است، بهتر است وسط حرف‌های او نپرید و به او هم اجازه دهید حرف او تمام شود.

اعتماد میان طرفین زمانی شکل می‌گیرد که فرد احساس کند حرف‌هایش را زده و برای طرف مقابل مهم بوده است. همچنین برای از بین بردن کم حرفی بهتر است مقاله راه های یافتن علت کم حرفی را هم بخوانید.

✨طرف مقابل را با اسمش خطاب کنید

از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر صحبت کنید و حرف‌های خود را به یکدیگر بزنید، ایجاد صمیمیت است. می‌توانید برای ایجاد صمیمت در اولین اقدام اسم او را مدام تکرار کنید.

تکرار کردن اسم طرف مقابل به او نشان می‌دهد که شما برای او اهمیت و ارزش قائلید و سریعا اسم او را به خاطر سپرده‌اید.

✨در برخورد در اولین ملاقات از تلفن همراه خود استفاده نکنید

به طور کلی در هر ملاقاتی اگر بخواهید در میان صحبت‌های طرف مقابلتان، گوشی تلفن همراه خود را چک کنید و یا در حالی که با گوشی تلفن همراه خود در حال کار هستید، با او صحبت کنید، در او احساس بدی ایجاد خواهید کرد.

شما با کنار گذاشتن گوشی خود در اولین ملاقات به او نشان می‌دهید که برایش احترام قائل هستید و تمام وقت خود را صرف این ملاقات می‌کنید و حتی لحظه‌ای از این قرار نیز برای‌تان مهم است.

✨از قبل برای گفتگو آماده باشید

اگر قرار کاری دارید، بهتر است موضوعاتی که در این قرار مطرح خواهد شد را از قبل بدانید و بررسی کنید و اگر لازم است اطلاعات کافی راجب آن کسب کنید.

اگر قرار عاطفی است سعی کنید در برخورد در اولین ملاقات موضوعاتی را قصد دارید مطرح کنید را مرور و بررسی کنید.

به طور کلی شما باید از قبل بدانید که در اولین ملاقات قرار است چه موضوعاتی را بازگو کنید تا بدون استرس و اضطراب در جلسه ملاقات حرف‌های خود را بزنید و نظر بدهید. این آمادگی موجب کاهش حس خجالت تان نیز می شود. اما اگر بیش از حد خجالت می کشید حتما برای درمان خجالت اقدام کنید.

✨برخورد در اولین ملاقات | درونیات خود را واضح تر بیان کنید

شما در برخورد در اولین ملاقات باید عقاید و ایده‌های خود را کمی واضح‌تر و آشکارتر بیان کنید. طرف مقابل باید دقیقا بداند که منظور و هدف شما چیست و اگر این موضوع گنگ بماند ممکن است که به خوبی متوجه اهداف شما نشود و تمایلی به برقراری ارتباط دیگری با شما نداشته باشد.

البته لازم است اشاره کنیم وقتی طرف مقابل اطلاعات بیشتر و جالبی از شما به دست می‌آورد، در واقع شما در ذهن او ماندگارتر خواهید شد و به عبارتی تاثیر مثبت خود را بر روی او می‌گذارید. فقط باید در بیان اهداف و عقاید خود میانه روی داشته باشید و سعی نکنید آن‌ها را به طرف مقابل تحمیل کنید.

✨هزینه ها در اولین ملاقات

یکی از سوالاتی که همیشه در مورد اولین قرارهای ملاقات پیش می‌آیند؛ هزینه ها هستند. در واقع در فرهنگ غرب، دختر و پسر در این مورد بسیار راحت بوده و هر فردی سهم خود را پرداخت می‌کند. اما به طور کلی در مورد برخورد در اولین ملاقات، بهتر است در قدم اول رستوران و یا غذای گرانی را انتخاب کرده و تا حدامکان اولین قرار را به خوردن نوشیدنی اکتفا کنید. اما در غیر این صورت این همیشه وظیفه پسر نیست که تمام هزینه ها را به عهده بگیرد. بهتر است دو طرف در این مورد توافق کرده و فشار مالی زیادی به طرف مقابل خود وارد نکنند.

حتما از کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

تاثیر نحوه برخورد در اولین ملاقات

آثار برخورد در اولین ملاقات

فراموش نکنید که نحوه برخورد در اولین ملاقات بسیار حائز اهمیت است. چرا که همیشه اولین قرار ملاقات در ذهن مانده و افراد از آن به عنوان خاطره ای خوش یاد می‌کنند. مخصوصا اگر این رابطه ادامه پیدا کند. در واقع در بیشتر موارد این رفتارهای افراد در اولین قرار است که طرف مقابل را تحت تاثیر قرار داده و یا دچار دلزدگی می‌کند. از طرفی ادب حکم می‌کند که افراد در مواجهه با فردی که به تازگی دیده اند؛ مودبانه رفتار کنند. برای دریافت مشاوره رابطه دختر و پسر کلیک کنید.

سخن پایانی

به طور کلی نحوه برخورد در اولین ملاقات، تاثیر زیادی در ادامه روند رابطه و حتی رفتارهای دیگری دارد. حتی اگر فردی دیگر کاری را تکرار نکند اما همیشه این تصویر ذهنی برای طرف مقابل وجود داشته و گاها باعث سردی او می‌گردد. به همین دلیل افراد در این مورد بسیار محتاطانه عمل کنند. البته این به معنی بروز رفتارهای نمایشی یا تظاهر کردن نیست. به طور کلی بهتر است افراد اصول اخلاقی و همچنین ادب را رعایت کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه برخورد در اولین ملاقات می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫4 دیدگاه ها

    1. این مساله بستگی به شناخت و نوع آشنایی داره. نمیشه اصول کلی مشخص کرد. اما طبق عرف این آقایان هستن که در پرداخت وجه پیش قدم میشن

    1. شما در اولین ملاقات با زبان بدن، گفته ها و ظاهرتون بخش بزرگی از ویژگی های شخصیتی تون رو به طرف مقابل نشان میدید. پس بهتره ظاهرتون تا حد امکان با چیزی که هستید تفاوت نداشته باشه. رسیدگی به خودتان نشان از ادب و احترامی است که طرف مقابل میگذارید اما افراط در این کار وجه خوبی نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره