رفتار با خواهر شوهر چطور باید باشد؟

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

رفتار با خواهر شوهر یکی از مواردی است که تمامی خانم‌هایی که همسرشان خواهر دارد، بایستی بدانند. به طور کلی هر دختری پس از ازدواج علاوه بر همسرش باید با خانواده او نیز تعاملاتی داشته باشد. خواهر شوهر می‌توانند نقش موثری در رابطه عروس با خانواده همسر ایجاد کند و همان اندازه که می‌تواند روابط را صمیمی‌تر کند، می‌تواند باعث بحث و ایجاد مشکلات خانوادگی نیز شود. در صورتی که تا به حال نتوانسته‌اید ارتباطی مثبت ایجاد کنید، بهتر است قبل از هر چیز درصد حل اختلافات برآیید. در این راستا حتما مقاله رفع دعواهای خانوادگی را مطالعه نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه رفتار با خواهر شوهر می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی خانواده با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

رفتار با خواهر شوهر چگونه است؟

رفتار با خواهر شوهر

اگر خواهر شوهر شما دائم در حال دخالت و اذیت های پی در پی است؛ بهتر است که روند رفتار با خواهر شوهر را بهبود بخشید. برای سلامت روان خود به توهین های او توجهی نکنید و حسادت او را نادیده بگیرید. هر خانواده ای مشکلات مخصوص به خود را دارد و هرگز نمی‌توان برای همه نسخه یکسان پیچید. به همین منظور اگر با خواهر شوهر خود مشکل دارید؛ باید از روانشناس و مشاورین متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید. در این مقاله جوانب مختلف رفتار با خواهر شوهر را بررسی کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

حتما از کانال تلگرامی ذهن نو نیز دیدن نمایید.

رابطه عروس با خواهر شوهر

برقراری ارتباط و تعامل با خانواده همسر پس از ازدواج از سخت‌ترین کارهایی است که خانم‌ها باید انجام دهند. در این میان ارتباط با عضو کلیدی خانواده همسر یعنی رفتار با خواهر شوهر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طور کلی تمامی مادران وقتی می‌خواهند در مسیری قدم بگذارند و یا کاری کنند، از دخترشان نظر خواهی می‌کنند. بنابراین شما باید همواره این نکته را بیاد داشته باشید که خواهر شوهرتان در واقع مشاور مادر شوهرتان است و برقراری ارتباط دوستانه با او می‌تواند شما را پیش مادرشوهرتان نیز عزیز کند. باید بدانید که رفتار با خواهر شوهر و خانواده همسر از مهارت‌هایی است که شما به مرور بدست می‌آورید فقط کافی است با سیاست و کنترل شده عمل کنید تا میان شما مشکل و کدورتی ایجاد نشود.

? ارتباط موثر با خواهر شوهر

تقریبا می‌توان گفت که اکثر زوج‌ها تمایل دارند با خانواده همسر خود ارتباط موثری برقرار کنند، اما متاسفانه گاهی به مشکل می‌خورند و در رفتار با خواهر شوهر و یا مادر شوهر خود چالش دارند.

در واقع می‌توان گفت در اکثر مواقع دلیل مشکلات با خانواده همسر انعطاف نداشتن در برقراری رابطه است. اگر می‌خواهید یک ارتباط موثر و رفتار با خواهر شوهر خود داشته باشید که در آن ضمن رعایت حقوق هر دوی شما، از تعامل با یکدیگر احساس خوبی داشته باشید، باید با او متناسب با ویژگی‌های شخصیتی‌اش رفتار کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رفتار با زن برادر کلیک کنید.

دلیل رفتار بد خواهر شوهر چیست؟

اگر خواهر شوهر شما رفتار بدی داشته باشد؛ بهتر است که شما در رفتار با خواهر شوهر وسواس خرج دهید. اما سوال اصلی اینجاست که دلیل رفتار بد خواهر شوهر چیست؟ در این بخش مقاله راجع به دلیل این رفتار صحبت کرده ایم.

? دائم به دنبال شایعه پراکنی است.

? عادت های آزار دهنده دارد.

? ادعای علاقه بیشتر از شما به برادرش دارد.

? همیشه قصد کنترل زندگی شما را دارد.

? دخالت های بی مورد دارد.

? همیشه در حال مقایسه خود با شماست.

? شما را از فعالیت ها و موقعیت های مهم دور نگه می‌دارد.

? همیشه در حال تلاش برای شکست شما است.

نحوه رفتار با خواهر شوهر

چطور با خواهر شوهرم برخورد کنم

در این قسمت قصد داریم که به برخی راهکارها اشاره کنیم که می‌تواند رابطه میان شما و رفتار با خواهر شوهر را بهبود ببخشد و بتوانید به صورت مسالمت آمیز و بدون ایجاد اختلاف زندگی کنید.

? مرز بین دخالت و حمایت را مشخص کنید

اولین روش رفتار با خواهر شوهر، مشخص کردن مرز است. در ابتدا باید تعریف حمایت و دخالت برای شما و خواهر شوهرتان مشخص شود، بدین معنی که ممکن است او از روی محبت و حمایت نظراتی پیرامون زندگی شما بدهد، اما شما تصور کنید او در حال دخالت کردن در امور زندگی زناشویی شما است. چراکه حمایت جنبه مثبت داشته و فرد قصد کمک دارد، اما در دخالت کردن شما دوست ندارید در کارتان نظر داده شود.

مثلا وقتی شما در مورد یک موضوعی در حال مشورت با خواهر شوهرتان هستید، اگر او نظری در این مورد دهد، نباید برپایه دخالت بگذارید، چراکه او قصد کمک داشته است و خودتان زمینه اظهار نظر را برای او فراهم کرده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حدود رابطه با خانواده همسر کلیک کنید

? رفتار با خواهر شوهر در کمال احترام

سعی کنید از ابتدا که با خانواده همسر خود آشنا می‌شوید، احترام را رعایت کنید. در واقع احترام گذاشتن باعث می‌شود شما احترام متقابل نیز دریافت نمایید. برای اینکه احترام خود را در جهت رفتار با خواهر شوهر نشان دهید، سعی کنید به عقاید، سلیقه و طرز فکر او احترام بگذارید و سعی نکنید این موارد را با حرف‌هایتان زیر سوال ببرید.

رعایت حریم بین شما و خواهر شوهرتان باعث می‌شود که همواره یک صمیمت و رابطه دوستانه‌ای میان شما و او ایجاد شود.

? مشخص کردن مرز بین کنترل و نظارت

باید برای داشتن ارتباط موثر و رفتار با خواهر شوهر، مرز بین کنترل و نظارت نیز مشخص شود. مثلا اگر تصمیم گرفته‌اید که برای مسافرت به فلان شهر بروید، اما خواهر شوهر شما از سفر به آن شهر تجربه خوبی ندارد و به شما پیشنهاد می‌دهد که به شهر دیگری بروید؛ اگر در مورد رفتن به شهر دیگری خودتان تصمیم بگیرید، در واقع او قصد کمک و نظارت بر کار شما را داشته اما اگر بخواهد نظر خود را تحمیل کند، در واقع در حال دخالت و کنترل کردن است. شما باید بتوانید تفاوت این دو رفتار را درک کرده و برخوردی متناسب پیش بگیرید.

⚪ گاهی نادیده بگیرید

از روش های برخورد و رفتار با خواهر شوهر، نادیده گرفتن است. اگر خواهر شوهرتان رفتار مناسبی نداشته و یا در زندگی زناشویی‌تان دخالت می‌کند، بهتر است سعی کنید از این مسئله عبور کنید. عبور کردن از یک مسئله نباید به گونه‌ای باشد که او حس کند شما احمق هستید، بلکه سعی کنید گاهی هم محترمانه به او پاسخ دهید و بدون بحث و جدل و دامن زدن به موضوعات کوچک از آن عبور کنید. پیشنهاد می‌شود مقاله ریشه اختلافات خانواده را نیز بخوانید.

? در رابطه با احساس خود صحبت کنید

برای رفتار با خواهر شوهر باید احساسات خود را با او در میان بگذارید. به او بگویید که چرا ناراحت هستید و چه رفتارهایی از او باعث ناراحتی و آزرده خاطری شما می‌شود. با این رفتار به او نشان می‌دهید که شما را بیش از اندازه ناراحت می‌کند.

? با او مهربان باشید

در رفتار با خواهر شوهر، مهربان باشید. سعی کنید از کنار خانواده همسر با لبخند عبور کنید و خودتان را عروس دردسر ساز نشان ندهید. به شیوه ای رفتار کنید که به شما کمتر حسادت کند.

? جویای علت رفتار او باشید

یکی از روش های رفتار با خواهر شوهر، بررسی علت است. زمانی که علت رفتار های بد خواهر شوهر را بدانید؛ دست روی نقطه ضعف های او نخواهید گذاشت و سکوت را به پیگیری های پی در پی ترجیح خواهید داد.

برای آشنایی با نحوه برخورد با خواهر شوهر حسود کلیک کنید.

? نکات پایانی رفتار با خواهر شوهر

لازم است در رابطه با رفتار با خواهر شوهر چند نکته مهم را همیشه بیاد داشته باشید.

? از ابتدای ازدواج و آشنایی با خانواده همسر، احترام آن‌ها از جمله خواهر شوهر خود را حفظ کنید.

? بدون چشم داشت و حس طلبکارانه بهم محبت کنید.

?از همسرتان در مقابل خواهر شوهر خود انتقاد نکنید.

? اگر با خواهر شوهر خود مشکل دارید، بدگویی او را پیش مادر شوهرتان نکنید و از او نخواهید میان شما قضاوت کند.

? رازهای شخصی و خصوصی خود را به خواهر شوهر خود نگویید.

?سعی کنید در برخی مناسبت‌ها برای خواهر شوهر خود هدیه‌ای خریداری کنید.

? حرف‌های خواهر شوهر را به همسرتان منتقل نکنید، چراکه فقط مشکلات را بزرگ‌تر می‌کند.

چه زمانی باید از مشاورین خانواده کمک گرفت؟

خیلی اوقات دریافت مشاوره از متخصصین را پیش پا افتاده می‌‌دانیم و تا زمانی که مشکلات جدی پیش نیاید، از مشاوران راهنمایی نمی‌گیریم. در حالی که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و همانطور که قبل از رانندگی نیاز به دریافت آموزش دارید، برای همسرداری، ارتباط با خانواده او  و رفتار با خواهر شوهر نیز شما باید آموزش ببینید.

تجربیات شما و دیگران درس‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، اما چقدر باید زمان بگذرد تا متوجه اهمیت این تجربه‌ها و گفته‌ها بشویم؟ یا واقعا چقدر گفته‌های دیگران درست هستند؟ پس توصیه می‌شود در صورتی که اطلاعات لازم را ندارید و یا با مسائلی در ارتباط با همسر و خانواده‌اش درگیر هستید، مشاوره تلفنی خانواده دریافت نمایید.

کلام آخر

اگر در رفتار با خواهر شوهر مشکل دارید؛ حتما از روانشناس و مشاورین متخصص راهنمایی بگیرید. کمک از روانشناس به سلامت روان و افزایش کیفیت رابطه شما کمک می‌کند. به همین جهت اگر زندگی خود را دوست دارید؛ رفتارهای خواهر شوهر را جدی نگیرید و فقط روی زندگی و همسر خود تمرکز کنید. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه رفتار با خواهر شوهر می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی خانواده با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره